Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Odszedł „król europejskiego flekso” – Reinhard Ulbrich

W wieku 89 lat zmarł Reinhard Ulbrich, znana postać w branży poligraficznej i opakowaniowej. Życie poświęcił rozwojowi druku fleksograficznego; przygodę z nim zaczynał, gdy ta technologia była jeszcze niszowa, a kończył w czasach, gdy jest to popularna i zaawansowana metoda druku. Przez wiele lat był związany z firmą DuPont, dziełem jego życia było stworzenie i rozwinięcie marki Cyrel.

Roszady personalne w Avery Dennison

Avery Dennison, producent różnego rodzaju materiałów samoprzylepnych i funkcjonalnych, ogłosił awans Hassana H. Rmaile'a na stanowisko wiceprezesa i dyrektora naczelnego działu materiałów do etykietowania i materiałów graficznych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Zastąpi on Jeroena Didericha, który został przeniesiony do USA, gdzie obejmie stanowisko wiceprezesa/dyrektora naczelnego działu materiałów do etykietowania i materiałów graficznych na Amerykę Północną.

Nowy dyrektor generalny w MacDermid

Amerykańska firma MacDermid Graphics Solutions, specjalizująca się w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformowała o powołaniu Brada Willsa na stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego z dniem 13 kwietnia 2020 r.

Nagła zmiana dyrektora generalnego Memjet

Len Lauer, od 2010 r. pełniący funkcję dyrektora generalnego firmy Memjet, 13 kwietnia br. nieoczekiwanie zmarł w swoim domu w Kalifornii. Zarząd firmy podjął decyzję, że ze skutkiem natychmiastowym stanowisko CEO Memjet obejmie członek zarządu – Sunil Gupta.

Zmiany personalne w Koenig & Bauer

Na kluczowych stanowiskach firmy Koenig & Bauer dokonano zmian personalnych. Do zespołu dołączył Michael Ulverich, który został nowym dyrektorem operacyjnym spółki. Stanowisko dyrektora finansowego objął Stephen Kimmich, zaś Ralfowi Sammeckowi, zajmującemu się dotąd sprzedażą, powierzono dodatkową funkcję dyrektora ds. cyfryzacji.

Dział etykiet Heidelberga (Gallus) z nowym kierownictwem

Z początkiem marca 2020 r. na czele działu etykiet w firmie Gallus należącej do Heidelberger Druckmaschinen AG stanął Frank Schaum. Zastąpił on Christofa Naiera, który odszedł z firmy na własną prośbę. Schaum jest związany z Heidelbergiem od 1992 r., na przestrzeni lat pełnił tam różne funkcje managerskie; ostatnio współtworzył strategie rozwoju przedsiębiorstwa.

Nowy prezes Flint Group Narrow Web

Z dniem 30 marca br. stanowisko prezesa Flint Group Narrow Web obejmie Emmanuel Bareaud. Zastąpi on Guillaume’a Clementa, który będzie kontynuował karierę jako dyrektor generalny firmy z innej branży.

Zmiany personalne w EFI

Firma Electronics For Imaging poinformowała o zmianie na stanowisku wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. materiałów i opakowań – José Luisa Ramona Moreno, który będzie kontynuował karierę poza EFI, zastąpi Evandro Matteucci.

Konica Minolta wzmacnia dział sprzedaży

Z początkiem lutego br. do zespołu sprzedaży rozwiązań przemysłowych w regionie Supra NOC (obejmującym Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Rosję) w Konica Minolta dołączył Łukasz Wąchała. Objął on stanowisko koordynatora sprzedaży maszyn w formacie B2 – przede wszystkim urządzeń drukujących AccurioJet KM-1 oraz uszlachetniających marki MGI.

Zmiany personalne w Grupie Polar

Grupa Polar, specjalizująca się w projektowaniu przyszłościowych rozwiązań w zakresie technologii postpress i opakowań, poinformowała o zmianie dyrektora generalnego. Dotychczas pełniący tę funkcję Markus Rall opuści firmę, zastąpi go Michael Wombacher, który będzie jednocześnie wyłącznym dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy – Polar-Mohr i Dienst Packsystems.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.