Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiana w kierownictwie Heidelberga

Rada nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen AG powołała Ludwina Monza na nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu. Z początkiem nowego roku finansowego, czyli 1 kwietnia 2022 r. zastąpi on na tym stanowisku Rainera Hundsdörfera. Jednocześnie podjęto decyzję o przedłużeniu do 2027 r. kontraktu menedżerskiego z Marcusem A. Wassenbergiem, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu.

FESPA ma nowego prezesa

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Nowy dyrektor zarządzający Onlineprinters

W zarządzie Onlineprinters nastąpiły zmiany personalne. Christian Würst, dotychczasowy dyrektor zarządzający i CCO, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż, opuścił firmę po czterech latach, aby podjąć nowe obowiązki. 1 listopada br. stanowisko to obejmie Fabian Stich, który przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję dyrektora generalnego w przedsiębiorstwie Jochen Schweizer mydays Holding GmbH.

Tomasz Gajkowski dołączył do LFP Industrial Solutions

W sierpniu br. do zespołu LFP Industrial Solutions – autoryzowanego dystrybutora i integratora przemysłowych rozwiązań do druku cyfrowego marki Durst – dołączył Tomasz Gajkowski. Będzie on odpowiedzialny za bliską współpracę i budowanie relacji z klientami z obszaru produkcji i druku opakowań, a także będzie wspierał klientów w rozwoju ich biznesu, wykorzystując najnowsze technologiczne osiągnięcia i szerokie portfolio włosko-austriackiego producenta.

Summa z nowym dyrektorem zarządzającym

Belgijska firma Summa NV poinformowała, że od 1 października 2021 r. stanowisko dyrektora zarządzającego przedsiębiorstwem obejmie Geert Pierloot, który w zespole firmy jest od 1994 r. Zastąpi on w tej roli Erwina Vandousselaere’a, który został mianowany dyrektorem generalnym firmy i będzie nadal koncentrował się na strategicznych projektach w ramach grupy Summa.

Zmiany personalne w Highcon Europe

Z dniem 1 października br. stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa ds. sprzedaży Highcon Europe obejmie Jürgen Freier. Będzie on odpowiedzialny za zwiększenie sprzedaży i rozszerzenie działalności firmy w regionie.

Nowy dyrektor sprzedaży w Kongsberg PCS

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems poinformowała, że nowym dyrektorem sprzedaży na region EMEA został Wim Brunsting. Poprzednio pracował on w Canon Production Printing, gdzie pełnił funkcję menadżera ds. sprzedaży. Jak podaje Kongsberg, Wim ma gruntowne wykształcenie techniczne oraz doskonałe umiejętności obsługi klienta i udokumentowane doświadczenie w sprzedaży.

Agfa wzmacnia zespół

Agfa poinformowała o powierzeniu Mike’owi Horstenowi stanowiska Global Business Managera ds. rozwiązań atramentowych z serii InterioJet, przeznaczonych dla sektora dekoracji wnętrz, głównie do produkcji podłóg laminowanych, okładzin ściennych i mebli. Zadaniem nowego menadżera, za którym stoi 30-letnie doświadczenie w strategii marketingowej i rozwoju sprzedaży w branży poligraficznej, będzie intensywny rozwój tego obszaru działalności producenta.

Toray ogłasza nową strukturę zarządzania dla regionu EMEA i obu Ameryk

Firma Toray Graphics poinformowała, że Mitsonori Hayashi, który przez osiem lat z siedziby w Czechach kierował Działem Grafiki Toray w regionie EMEA i obu Amerykach, wraca do Japonii, aby przejąć odpowiedzialność za Dział Bezwodnego Druku Offsetowego Toray na rynkach Azji i Oceanii. W związku z tym role kierownicze dla tych regionów objęli Kaoru Ueda i Junichi Ishii.

Kamil Haczmerian dołączył do zespołu MacDermid

Firma MacDermid Graphics Solutions, specjalizująca się w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformowała, że Kamil Haczmerian został menadżerem ds. sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.