Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy szef w europejskim oddziale Mutoh

Mutoh Europe, jednostka biznesowa wchodząca w skład japońskiego koncernu Mutoh Industries Co. Ltd., ogłosiła, że z dniem 1 kwietnia 2020 r. stanowisko dyrektora zarządzającego Mutoh Europe i Mutoh Deutschland obejmie Mitsuo Takatsu. Zastąpi on na tych stanowiskach odchodzącego na emeryturę z końcem marca Kenji Yasuharę, który zwolni także fotel dyrektora Generalnego Mutoh.

Zmiana w strukturach firmy Heidelberg Polska

Z dniem 1 marca 2020 r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora sprzedaży materiałów eksploatacyjnych w firmie Heidelberg Polska. Funkcję tę objął Bartosz Rusin, przejmując obowiązki od Bartosza Grzędy.

Zmiany organizacyjne w Igepa Polska

Firma Igepa Polska, dystrybutor papierów poligraficznych, podłoży do opakowań, papierów biurowych oraz materiałów dla reklamy, poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa zarządu spółki. Dotychczas sprawujący tę funkcję Przemysław Januszko, po 20 latach pracy operacyjnej w branży papieru i podłoży do druku, z dniem 16 marca 2020 r. zostanie członkiem Rady Nadzorczej Igepa Polska. Stanowisko prezesa zarządu obejmuje Paweł Kacperski, doświadczony menadżer z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak International Paper i Paged.

Xerox z dwiema wiceprezeskami

Xerox ogłosił zmiany personalne w swojej strukturze: Mary McHugh została mianowana wiceprezesem wykonawczym oraz dyrektorem ds. łańcucha dostaw (Executive Vice President and Chief Delivery and Supply Chain Officer), zaś Joanne Collins Smee została drugim wiceprezesem i objęła stanowisko dyrektora ds. handlowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kanałów dystrybucji (Executive Vice President and Chief Commercial, SMB and Channels Officer). Obie panie dołączyły do zespołu Xerox w 2018 r.

Heidelberg z nową strukturą zarządzania

Rada nadzorcza i zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podjęły decyzję o reorganizacji i dalszym usprawnieniu struktury zarządzania. Zarząd zostanie zredukowany do dwóch osób i będzie się składał z Rainera Hundsdörfera, CEO, oraz Marcusa A. Wassenberga, CFO. Jednocześnie wzmocniono niższy poziom kierownictwa firmy poprzez utworzenie komitetu wykonawczego, który będzie odpowiedzialny za rozwiązania „klienckie” dla różnych produktów i funkcje operacyjne, a wraz z zarządem będzie przeprowadzał transformację spółki. W ramach tych zmian Ulrich Hermann odchodzi z firmy w drodze wzajemnego porozumienia.

Roszady personalne w Toyo Ink Group

Toyo Ink SC Holdings Co., Ltd., spółka dominująca Grupy Toyo Ink w Japonii, poinformowała o zmianach w zespole zarządzającym. Satoru Takashima, dotychczasowy Senior Executive Officer, został mianowany nowym prezesem Grupy (President and Representative Director) i dodatkowo obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operating Officer). Katsumi Kitagawa, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny (President and Group CEO) został mianowany nowym prezesem zarządu (Chairman and Group CEO); na tym stanowisku urzędował od 2011 r. Kunio Sakuma.

Zmiany personalne w grupie Landa

Grupa Landa poinformowała o mianowaniu Ashera Levy'ego na stanowisko prezesa największej z 18 firm wchodzących w skład grupy – Landa Digital Printing. Dotychczasowy dyrektor generalny LDP, Yishai Amir, zrezygnował z zarządzania nią po czterech latach i będzie kontynuował karierę poza grupą.

Pożegnanie dr. inż. Krzysztofa Stępnia z PŁ

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Zmiany w segmencie druku na tkaninach firmy Durst

Firma Durst poinformowała o restrukturyzacji segmentu przemysłowego druku na tkaninach. Dotychczasowy kierownik tego segmentu, Martin Winkler, przeszedł na stanowisko globalnego menadżera sprzedaży działu drukowania na tekstyliach. Zastąpił go Stefan Kappaun, którego głównym zadaniem będzie tworzenie strategii rozwoju w zakresie tekstyliów domowych, odzieży i akcesoriów, w połączeniu z segmentem druku wielkoformatowego, do którego należą również sektory tkanin i soft signage.

Zmiany personalne w Flint Group

Firma Flint Group poinformowała o powołaniu na stanowisko prezesa działu fleksograficznego Dagmar Schmidt, związanej ze spółką od 2003 r. Decyzja ta ma zagwarantować strategiczną spójność działań firmy w jej dążeniu do pełnej komercjalizacji innowacyjnej oferty skierowanej do producentów druku i opakowań na całym świecie. Poprzedni prezes działu, Aryan Moelker, z końcem stycznia 2020 r. opuści firmę i będzie kontynuował karierę jako dyrektor generalny w jednej z niemieckich spółek akcyjnych.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.