Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Witold Niemiec dołączył do ABC/Allied Pressroom Products Europe

Witold Niemiec dołączył do ABC/Allied Pressroom Products Europe

W połowie lipca br. Witold Niemiec, związany z branżą poligraficzną od kilkudziesięciu lat, objął stanowisko doradcy zarządu ds. kluczowych klientów w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe. To kolejne tegoroczne wzmocnienie struktur personalnych firmy, która sukcesywnie zdobywa coraz większe udziały w rynku chemii drukarskiej stosowanej w technice offsetu arkuszowego – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Witold Niemiec to osoba doskonale znana w branży poligraficznej. Jest związany z nią od roku 1959, kiedy to rozpoczął pracę w Drukarni im. Rewolucji Październikowej w Warszawie. W latach 1960–1991 był zatrudniony w stołecznych Zakładach Wklęsłodrukowych RSW Prasa, m.in. na stanowisku kierownika wydziału druku transferowego. W latach 1991–1993 pracował jako dyrektor ds. przygotowania form drukowych w zakładzie poligraficznym Ost-West w Tucholi.
Począwszy od roku 1968, kariera zawodowa Witolda Niemca była jednocześnie związana z firmą Dr. Ing. Rudolf Hell (od 1990 roku – po fuzji z Linotype AG – funkcjonującą pod marką Linotype-Hell) i jej polskimi przedstawicielstwami. W latach 1993–1996 pracował w polskiej filii Berthold & Stempel, która – oprócz Linotype-Hell – reprezentowała w naszym kraju m.in. takich producentów jak Heidelberg, Stahl, Polar czy Glunz & Jensen. W latach 1996–1998 był zatrudniony w Publishing Institute (ówczesnym polskim przedstawicielstwie Linotype-Hell), by następnie – na niemal dekadę – związać się z Heidelberg Polska. Zbiegło się to w czasie z przejęciem Linotype-Hell przez koncern Heidelberger Druckmaschinen, w efekcie czego spółka Heidelberg Polska stała się przedstawicielem rozwiązań Linotype-Hell w naszym kraju. Pełnił w niej m.in. funkcję wicedyrektora sprzedaży odpowiedzialnego za systemy prepress i materiały eksploatacyjne.
W latach 2007–2015 był związany z firmą SG Equipment Leasing Polska, w której pełnił funkcję doradcy w zakresie finansowania inwestycji poligraficznych. W połowie lipca br. rozpoczął pracę w ABC/Allied Pressroom Products Europe, gdzie odpowiada za pozyskiwanie nowych, strategicznych klientów w zakresie arkuszowego i zwojowego druku offsetowego, jak i za bieżące kontakty z nimi oraz szeroko rozumiane doradztwo handlowe.
Mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe: „Jesteśmy dumni i niezwykle zadowoleni z faktu, że pan Witold Niemiec dołączył do naszego zespołu. Jego bogate doświadczenie zawodowe i wieloletnia kariera w różnych firmach – zarówno produkcyjnych, jak i handlowych – z pewnością okażą się bezcenne w naszych działaniach w Polsce i za granicą. Mamy nadzieję, że wniesie on znaczący wkład w dalszą ekspansję marki ABC/Allied, przyczyniając się do nawiązania współpracy z kolejnymi, ważnymi graczami na tych rynkach”.

  • Obecnie 3,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 3.333333/5 (3 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.