Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy laser do czyszczenia aniloksów

Nowy laser do czyszczenia aniloksów

Firma BicarBlast, współpracująca z Apex International, wprowadziła na rynek nowy laser do czyszczenia wałków rastrowych – AL1500. Jest to pierwsze rozwiązanie z rodziny laserów, która obejmuje cylindry rastrowe w różnych rozmiarach do druku etykiet i opakowań elastycznych, maszyn offsetowych, powlekania i tektury falistej, a także (w wersji mobilnej) do czyszczenia na maszynie. Na rynku polskim będzie on dostępny w ofercie firmy Barmey.

Pierwsza prezentowana wersja lasera przeznaczona jest do aniloksów o długości do 1500 mm. Proces czyszczenia trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości cylindra rastrowego, poziomu zanieczyszczenia i wybranego programu. AL1500 wykorzystuje najnowszy laser MOPA z regulowaną częstotliwością i czasem impulsu, wszystkie parametry procesu są kontrolowane. Urządzenie oferuje szereg zautomatyzowanych funkcji, m.in.: system śledzenia ogniskowania wiązki, czyszczenie głowicy lasera, kontrolę temperatury systemów elektrycznych i optycznych, regulację ogniskowania i automatyczna regulacja osiowania TIR, automatyczny dobór programu dla lekko, średnio i mocno zabrudzonych cylindrów rastrowych ze wskaźnikiem postępu LED. Maszyną można sterować z odległości.

AL1500 został zaprezentowany podczas targów Labelexpo (Bruksela, 24–27 września 2019 r.). Lasery do czyszczenia aniloksów prezentowane były również przez firmy LaserClean oraz PCMC.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu