Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Wlk. Brytanii nanograficzna Landa S10

Pierwsza w Wlk. Brytanii nanograficzna Landa S10

Firma Essentra Packaging, specjalizująca się w produkcji wysokojakościowych opakowań z tektury litej dla branż farmaceutycznej, kosmetycznej i produktów higieny osobistej, jako pierwsza brytyjska firma z tego sektora zainstalowała arkuszową maszynę Landa S10 Nanographic Printing, przeznaczoną do produkcji średnio- i wysokonakładowej. Decyzję o tej wielomilionowej inwestycji podjęto ze względu na spodziewane korzyści – maszyna oferuje bowiem zarówno zalety druku offsetowego (jakość, szybkość i precyzja), jak i technologii cyfrowej (m.in. wszechstronność i uproszczony proces).

Opracowana przez firmę Landa technologia nanograficzna, należąca do kategorii druku cyfrowego, opiera się na tuszu Landa NanoInk, który składa się z cząsteczek pigmentu o wielkości kilkudziesięciu nanometrów. Mają one właściwość bardzo silnego pochłaniania światła, dzięki czemu umożliwiają osiągnięcie nadzwyczajnej jakości obrazu: ostrych punktów rastrowych, pełnej jednolitości barw oraz szerokiego gamutu kolorystycznego CMYK. Aplikacje powstałe przy użyciu tej technologii odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i zadrapania. Wykorzystujące ją urządzenia (zwojowe i arkuszowe) mogą zadrukowywać szeroką paletę podłoży – od papieru powlekanego i niepowlekanego po karton pochodzący z odzysku i plastikowe folie opakowaniowe. Ponadto druk nie wymaga ani wstępnego powlekania, ani suszenia gotowych produktów, a koszt wydruku jednej strony w technologii nanograficznej jest znacznie niższy niż w przypadku innych technik druku cyfrowego czy analogowego (grubość wydruku wynosi zaledwie 500 nm, czyli o połowę mniej niż w offsecie).

„To dla nas bardzo poważna inwestycja, dzięki której osiągniemy kolejny poziom wydajności. Naszymi klientami są wymagające marki farmaceutyczne i kosmetyczne, które potrzebują doskonałej grafiki na swoich opakowaniach, ale nie chodzi o to, by były one widoczne na półce sklepowej, ale o precyzję zarówno odwzorowywanych kolorów, jak i czytelnego tekstu. Nierzadko przypomina on mikrodruk – to wynika z wymagań prawnych obowiązujących w sektorze farmacji. Maszyna Landa S10 pozwala nam realizować te potrzeby. Poza tym nasi klienci już nie zamawiają (jak kiedyś) np. 20 mln opakowań, by później wyrzucić kilka tysięcy niewykorzystanych – dziś zamówienia są mniejsze, a w przypadku druku offsetowego staje się to nieopłacalne. Do zalet ekonomicznych należy też to, że nowa maszyna obsługuje większe rozmiary arkuszy, pozwala nam zmniejszyć ilość odpadów przy mniejszych partiach, także czas realizacji jest znacząco krótszy” – powiedział Olivier Serre, dyrektor sprzedaży i marketingu działu opakowań w Essentra Packaging.

Mark King, globalny szef działu technicznego w Essentra Packaging, dodał: „Landa S10 to maszyna bardzo zaawansowana technologicznie, dająca niesamowite możliwości – automatycznie weryfikuje rejestrację, sprawdza stan dysz i wykrywa wszelkie problemy z drukowaniem. Pozwala też na druk zmiennych danych, serializację, a wszystko w szerokiej gamie kolorów. Ta inwestycja to dla nas prawdziwy przełom w oferowanej jakości usług i wydajności drukowania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.