Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Essentra Packaging z hybrydową maszyną drukującą

Essentra Packaging z hybrydową maszyną drukującą

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od niedawna pierwsza historii tego zakładu hybrydowa maszyna drukująca. Spośród dostępnych ofert rynkowych zdecydowała się ona na rozwiązanie Mark Andy – Digital Series HD. Jak podkreśla kierownictwo zakładu, korzyści wynikające z inwestycji były widoczne niemal od pierwszych dni użytkowania maszyny.

Spółka Essentra Packaging specjalizuje się w kompleksowej obsłudze międzynarodowych marek (głównie z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych) w zakresie opakowań kartonowych (drukowanych w technice offsetowej) oraz etykiet. W ramach dywizji opakowań, której częścią jest zakład w Lublinie, firma realizuje produkcję w zakresie trzech segmentów: opakowań kartonowych, ulotek oraz etykiet. Rocznie wytwarza się tu około 270 mln opakowań kartonowych i ponad 1,5 mld etykiet samoprzylepnych. Oferta firmy zakłada pomoc od fazy projektu danego zlecenia (oferując już na tym etapie optymalizację produkcji i jej proekologiczny charakter), poprzez etap produkcji i wykańczania opakowań czy etykiet, po dostawę zlecenia do klienta. W założenia te – jak mówi Piotr Skałecki, dyrektor zakładu w Essentra Packaging – doskonale wpisała się nowa hybrydowa maszyna Mark Andy, na której zakup w ostatnim czasie zdecydowała się firma.

Digital Series HD, oferująca druk o wysokiej rozdzielczości, zwiększyła możliwości drukarni zakresie produkcji etykiet: „Wielkość realizowanych przez nas nakładów stale się zmniejsza, a klienci poszukują przy tym coraz bardziej złożonych, często też trudnych w wykonaniu etykiet, w różnych wersjach – podkreśla Piotr Skałecki. – Dlatego poszukiwaliśmy rozwiązania, które umożliwi nam zaspokojenie ich oczekiwań. Połączenie najlepszych cech druku cyfrowego i fleksograficznego w jednej, uzupełniającej się i wysokowydajnej maszynie, jaką jest Digital Series HD, stanowi idealne rozwiązanie dla tych potrzeb. Przy wyborze skupiliśmy się na trzech głównych obszarach: technicznych możliwościach urządzenia i jego stabilności oraz zdolności do konfigurowania maszyny w zgodzie z przedstawionymi przez nas wymogami. Braliśmy także pod uwagę potencjał wsparcia wdrożeniowego oraz serwisowego dostawcy. Po szczegółowej analizie technicznej i testach, jakie wykonaliśmy także u innych producentów okazało się, że propozycja Mark Andy w największym zakresie spełniła nasze kryteria. Doszliśmy do wniosku, że to ona będzie w stanie w największym zakresie wesprzeć nas w realizacji zleceń, głównie z branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i środków higieny osobistej. Sektory te (zwłaszcza pierwszy) mają specyficzne, nieustannie rosnące wymagania nie tylko w zakresie jakości, ale także łańcucha dostaw. Klienci oczekują bowiem obecnie znacznie krótszych czasów realizacji zamówień, nowych wzorów opakowań i etykiet dla ich produktów oraz renowacji lub dywersyfikacji starych. Rosnąca liczba różnego rodzaju wersji danego produktu – np. kremu czy szamponu – sprawia, że zdolności do szybkiego wdrażania nowych czy adaptacji wcześniej istniejących wzorów opakowań i etykiet, stają się kluczowe dla klientów z branży beauty. Rosną jednocześnie ich wymagania w zakresie technicznej złożoności i większej szczegółowości etykiet. Istnieje też silna presja na poprawę parametrów jakościowych – dotyczy to głównie powtarzalnej jakości dla różnych partii zleceń. To wszystko wpływa na wybór technologii, w której dane zlecenie można realizować. Wobec tych wyzwań rynkowych, wdrożenie zapewniającej wysoką jakość maszyny hybrydowej stało się dla nas koniecznością”.

„Digital Series HD oferuje bardzo dobre parametry druku cyfrowego w kontekście rozdzielczości oraz gamutu kolorystycznego. Głowice w podwójnej konfiguracji dają optymalny balans pomiędzy rozdzielczością wynoszącą 1200 dpi, a stabilnością pracy maszyny i żywotnością zastosowanych w niej komponentów. Również stabilność samego druku jest tu na wysokim poziomie” – mówi Piotr Skałecki.

Maszyna Digital Series HD uzupełni też możliwości całej grupy Essentra w zakresie druku cyfrowego z myślą o jednostkach z Wlk. Brytanii, USA, Hiszpanii i Irlandii. „Przede wszystkim jednak będziemy mogli oferować naszym klientom z branży beauty realizację trudnych, zaawansowanych technologicznie i wysublimowanych pod względem kolorystyki etykiet czy wykończenia prac o niższych nakładach. Dzięki maszynie Mark Andy znacząco skrócimy również czas realizacji innych zleceń. Po pierwsze za sprawą znacznie szybszej akceptacji wydruków próbnych, po drugie – wiele prac będziemy mogli realizować obecnie na tej właśnie maszynie nie angażując przy tym maszyn fleksograficznych” – dodaje Piotr Skałecki.

Digital Series HD to pierwsza maszyna Mark Andy w lubelskim zakładzie Essentra Packaging. „Możliwości hybrydowej technologii znacznie zwiększają różnorodność, precyzję i szybkość realizowanej produkcji. Przede wszystkim usprawnia ona nasz przepływ pracy i zarządzanie materiałami, a dokładniej rzecz ujmując ich redukcję. Jednocześnie sprawia, że możemy być jeszcze bardziej elastyczni wobec klientów” – podkreśla Piotr Skałecki.

Digital Series HD – jak podkreśla producent – łączy w sobie hybrydową konstrukcję, procesy uszlachetniania realizowane inline, druk cyfrowy z wysoką rozdzielczością oraz elastyczność i wysoką wydajność. „Wszystko to sprawia, że obecnie możemy zlecenia nieopłacalne przy tradycyjnej produkcji fleksograficznej, realizować zarówno dla naszych stałych, ale także nowych klientów. Co więcej – maszyna zapewnia ponad 50% redukcję odpadów dla krótkich i średnich serii, a także wymierne oszczędności przy akceptacji wzorów. Na jednym fragmencie wstęgi możemy bowiem wykonać kilka opcji danej etykiety, co zmniejsza cztero-, a nawet pięciokrotnie zużycie zastosowanych w tym celu materiałów. Ponadto zużywa około 50% energii wymaganej przez typową maszynę fleksograficzną i generuje minimalną ilość odpadów farbowych. To zaś w kontekście polityki zrównoważonego rozwoju jest istotne zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów”.

Kierownictwo Essentra Packaging podkreśla także wzorcową współpracę z dostawcą maszyny – jej implementacja przebiegła zgodnie z planem, pracownicy obsługujący urządzenie zostali odpowiednio przeszkoleni, a firma Mark Andy na każdym etapie służyła swoją wiedzą i doświadczeniem.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.