Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Prezentacje rozwiązań do druku na tekstyliach na targach Fast Textile

Prezentacje rozwiązań do druku na tekstyliach na targach Fast Textile

Ploter Texart XT-640S-DTG marki Roland DG

„Świat DRUKU” zaprasza na prezentację rozwiązań do druku na tekstyliach podczas zbliżających się targów Fast Textile (Nadarzyn, 1–3 grudnia 2021 r.). Na naszym stoisku nr C3.08a wspólnie z firmą Polkos zaprezentujemy ploter marki Roland DG do bezpośredniego druku na odzieży – model Texart XT-640S-DTG. Będzie można zobaczyć także m.in. produkcyjny ploter Xenons CS8-180 drukujący na papierach sublimacyjnych oraz kilka innych rozwiązań.

Ploter Texart XT-640S-DTG został zaprojektowany z myślą o wydajnym, szybkim druku trwałych, pełnokolorowych grafik bezpośrednio na bawełnianych oraz poliestrowych T-shirtach i innych ubraniach. Jak inne rozwiązania z linii Texart, umożliwia łatwą personalizację zwłaszcza krótkich serii produkcyjnych – jak zapewnia Roland, do zadrukowania koszulki wystarczy zaledwie osiem sekund. Dodatkowo, jak podaje Polkos, specjalnie opracowane atramenty – białe oraz CMYK – o wysokiej gęstości zapewniają uzyskanie żywych efektów na białych lub kolorowych (także ciemnych) ubraniach. Atramenty i podkłady do tego urządzenia mają etykietę Eco Passport – certyfikat wydawany przez Oeko-Tex, co oznacza, że spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej. Najnowszy procesor ErgoSoft Roland RIP ze zmiennymi danymi i funkcją automatycznej bieli sprawia, że druk bezpośrednio na odzieży jest bardzo wydajny.

Oprócz sublimacyjnego plotera Xenons CS8-180 ze zintegrowanym systemem dosuszania, który dzięki wyposażeniu w osiem głowic (każda po 3,2 tys. dysz) pozwala uzyskać prędkość druku do 236 m2/h, na stoisku będzie można zobaczyć także prasy SWT – Etna i Aligator.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.