Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zarządzanie barwą w produkcji na bazie tektury falistej

Zarządzanie barwą w produkcji na bazie tektury falistej

Fot. Sun Chemical

Sun Chemical wprowadził do swojej oferty SunConnect – kolejny moduł wzbogacający pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.

SunConnect to – jak podkreśla producent – dokładne, cyfrowe narzędzie służące do komunikacji kolorystycznej, pozwalające na dopasowywanie właściwych barw i kontrolę jakości druku za pomocą smartfona, tabletu bądź komputera stacjonarnego. Ten moduł do zarządzania barwą umożliwia – w przyszłości – rozbudową do pełnej wersji SunColorBox. Zestaw narzędzi i usług pozwala na stabilną, dokładną, cyfrową komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw. Wchodzące w skład pakietu aplikacje i usługi mają za zadanie wspierać drukarnie i przetwórców opakowań w dokładnym cyfrowym odwzorowaniu kolorów specjalnych (firmowych), bez względu na położenie zakładu produkcyjnego.

SunConnect eliminuje konieczność fizycznego wysyłania wzorników z centrum kolorystycznego do klienta i z powrotem, generując oszczędności czasowe i finansowe dla obu stron, a także – jak podkreśla Sun Chemical – zapewniając właściwą dokładność kolorystyczną. W konsekwencji usprawniany jest cały proces komunikacji kolorystycznej, co skraca czas niezbędny na uzgodnienie właściwej barwy, jaka ma zostać zastosowana w produkcji.

Sun Chemical stworzył także narzędzie SunConnect Digital Color Sensor, które jest uzupełnieniem dostępnego już na rynku urządzenia referencyjnego. To – zdaniem firmy – zapewnia kompatybilność ze standardowymi procedurami dopasowywania barw.

Sun Chemical oferuje klientom również specjalną aplikację SunConnect, która wspiera operatorów w obszarze kontroli barw w oparciu o dane cyfrowe, zaś menedżerom produkcji oferuje nowe możliwości poprawy i usprawnienia procesów kontroli jakości.

Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical mówi: „Cieszymy się z możliwości zaoferowania SunConnect drukarniom, specjalizującym się w produkcji bazującej na tekturze falistej. Narzędzie to jest kolejnym rozwiązaniem w portfolio Sun Chemical w zakresie zarządzania barwą. Mamy nadzieję, że okaże się ono swego rodzaju przełomem dla drukarń opakowaniowych, bazujących na wodnych farbach fleksograficznych i poszukujących przyjaznego w użytkowaniu rozwiązania do color managementu klasy entry level”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.