Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 10 edycja warszawskich Packaging Innovations

10 edycja warszawskich Packaging Innovations

Program towarzyszący jubileuszowej edycji targów zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz interesujących wykładów, konferencji i prezentacji trendów w branży opakowań, eksperci zreferują liczne case studies. Nie zabraknie także nowości produktowych, które zaprezentuje ponad dwustu wystawców z kraju i zagranicy, m.in. RPC Bramlage Division, Jokey Plastik czy Metsä Board. Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI Warszawa.

Powinny przykuwać wzrok i pobudzać wyobraźnię – to właśnie na wygląd i ciekawą formę opakowań projektanci kładą szczególny nacisk. Projekt opakowania ma często decydujący wpływ na to, czy klient kupi dany produkt. Na targach Packaging Innovations wystawcy zaprezentują technologiczne i wzornicze trendy. Firma Multifol sp. z o.o. pokaże lakierowanie holograficzne – jest to innowacyjna metoda polegająca na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną. Z kolei drukarnia S-druk zaprezentuje technologie uzyskiwania wybiórczego efektu opalizującego w technologii offsetowej UV w jednym procesie technologicznym.

Panujący w wielu sektorach gospodarki eko-trend widoczny jest również w branży opakowań. W ramach jednej z siedmiu stref tematycznych na targach Packaging Innovations - strefy Ekopack -wystawcy zaprezentują m. in. opakowania przystosowane do poddawania recyklingowi. Nie zabraknie także opakowań wykonywanych z naturalnych surowców – firma Polpak Packaging zaprezentuje opakowania i zamknięcia z elementami naturalnego drewna. Podczas targów będzie można również posłuchać o systemie SENS wprowadzanym na opakowaniach produktów marki Carrefour. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o systemie znakowania, który ułatwia konsumentom wybór produktów, dopasowanych do zdrowej i zbilansowanej diety.

Firma PC Print zaprezentuje Trustconcept, czyli połączenie elementów optycznych
z mobilnym dostępem do danych. Dzięki połączeniu technologii Trustseal i oprogramowania Trustcode produkt może wyróżnić się na tle innych.

Również merytoryczna strona targów to powód, dla którego warto odwiedzić tegoroczną odsłonę wystawy. Wykłady prowadzone będą w dwóch strefach workShops bezpośrednio na halach wystawienniczych. Elektroniczne wejściówki są do odebrania po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie targów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.