Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileuszowy Plastpol już w przyszłym tygodniu

Jubileuszowy Plastpol już w przyszłym tygodniu

Jak zapowiadają organizatorzy, jubileuszowa edycja targów branży tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, które odbędą się 17–20 maja, zapowiada się rekordowo. Ponad 800 firm z 31 krajów całego świata to skala rozmachu, jaką osiągnęły przez 20 lat swego istnienia Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Nowe maszyny w ruchu, innowacyjne technologie, interesujące komponenty do produkcji - tego z pewnością nie zabraknie w 2016 roku w Kielcach.

„Reprezentujące sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy targi Plastpol to w ofercie wystawienniczej Targów Kielce wciąż jedna z najbardziej „międzynarodowych” imprez, odnotowujących ciągły wzrost. Rok 2015 był rekordowy, wystawę odwiedziło ponad 18 tysięcy specjalistów” – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. „Także powierzchnia targów rośnie z roku na rok. Podczas XIX edycji ekspozycja zajęła 30 000 metrów kwadratowych”.
Plastpol to już od wielu lat miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Szczególnymi wydarzeniami podczas targów w 2015 roku była konferencja prasowa Plastics Europe, na której poruszano temat pozycji i roli polskich firm na tle europejskiej branży, odbyło się także polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze. Targom towarzyszyły liczne pokazy działających maszyn, warsztaty.
Rosnąca siła branżowego spotkania, jakim są Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, to odzwierciedlenie dobrej kondycji tego sektora przemysłu. Według danych Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope Polska zajmuje szóstą pozycję w Europie, pod względem zużycia tworzyw. Analizy długoterminowe także pokazują stabilny wzrost branży w Polsce, co widać zwłaszcza na przykładzie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy - w ciągu minionych 15 lat polska produkcja wzrosła aż trzykrotnie.
Co zobaczymy w 2016 roku podczas PLASTPOLU w Targach Kielce? Prezentacje najnowszych maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych, komponentów czy technologii recyklingu. Oprócz gotowych produktów, firmy pochwalą się liniami technologicznymi i procesami przetwórczymi produktów. Nie zabraknie tematycznych konferencji, spotkań ze specjalistami i praktykami branży.
Więcej informacji na stronie targów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.