Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileuszowy Plastpol już w przyszłym tygodniu

Jubileuszowy Plastpol już w przyszłym tygodniu

Jak zapowiadają organizatorzy, jubileuszowa edycja targów branży tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, które odbędą się 17–20 maja, zapowiada się rekordowo. Ponad 800 firm z 31 krajów całego świata to skala rozmachu, jaką osiągnęły przez 20 lat swego istnienia Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Nowe maszyny w ruchu, innowacyjne technologie, interesujące komponenty do produkcji - tego z pewnością nie zabraknie w 2016 roku w Kielcach.

„Reprezentujące sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy targi Plastpol to w ofercie wystawienniczej Targów Kielce wciąż jedna z najbardziej „międzynarodowych” imprez, odnotowujących ciągły wzrost. Rok 2015 był rekordowy, wystawę odwiedziło ponad 18 tysięcy specjalistów” – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. „Także powierzchnia targów rośnie z roku na rok. Podczas XIX edycji ekspozycja zajęła 30 000 metrów kwadratowych”.
Plastpol to już od wielu lat miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Szczególnymi wydarzeniami podczas targów w 2015 roku była konferencja prasowa Plastics Europe, na której poruszano temat pozycji i roli polskich firm na tle europejskiej branży, odbyło się także polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze. Targom towarzyszyły liczne pokazy działających maszyn, warsztaty.
Rosnąca siła branżowego spotkania, jakim są Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, to odzwierciedlenie dobrej kondycji tego sektora przemysłu. Według danych Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope Polska zajmuje szóstą pozycję w Europie, pod względem zużycia tworzyw. Analizy długoterminowe także pokazują stabilny wzrost branży w Polsce, co widać zwłaszcza na przykładzie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy - w ciągu minionych 15 lat polska produkcja wzrosła aż trzykrotnie.
Co zobaczymy w 2016 roku podczas PLASTPOLU w Targach Kielce? Prezentacje najnowszych maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych, komponentów czy technologii recyklingu. Oprócz gotowych produktów, firmy pochwalą się liniami technologicznymi i procesami przetwórczymi produktów. Nie zabraknie tematycznych konferencji, spotkań ze specjalistami i praktykami branży.
Więcej informacji na stronie targów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.