Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Krakowskie święto literatury

Krakowskie święto literatury

W dniach 25–28 października w przestrzeniach krakowskiego EXPO odbędzie się XXII edycja Międzynarodowych Targów Książki. Te cztery dni obfitować będą w spotkania z autorami, ekspertami branży i czytelnikami, warsztaty, dyskusje o pisarskich niuansach i funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie, a także wystawy oraz projekcje filmów.

Krakowskie Targi Książki to cykliczna, wielopłaszczyznowa impreza organizowana od 1997 r. dla przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy z Polski i zagranicy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Gościem honorowym targów w tym roku będzie Szwecja. W ubiegłym roku zaproszono Francję, wcześniej Izrael i Litwę. Szczegółowy program atrakcji organizatorzy przygotowują we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Będzie on oparty o dwa filary kultury tego kraju – dobrze znany w Polsce kryminał skandynawski oraz literaturę dziecięcą. Z myślą właśnie o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim Dziecięcą Strefę Warsztatową z rozbudowanym programem zajęć prowadzonych przez wiele instytucji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

Tradycyjnie podczas targów czytelnicy będą mogli w Strefie Autorów porozmawiać z popularnymi twórcami. Swoją obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke, Witold Vargas, Jacek Hugo-Bader, Martin Widmark, Asa Lindt, Herman Lindqvist, Stefan Ingvarsson, Andrzej Maleszka, Michał Witkowski, Anna Ficner-Ogonowska i wielu innych.

25 października, w ramach Międzynarodowych Targów Książki, odbędzie się także Małopolskie Forum Bibliotek, którego tematem przewodnim będzie biblioteka przyszłości. Na uczestników czekają branżowe spotkania, warsztaty i specjalistyczne panele dyskusyjne dotyczące kierunków ewolucji biblioteki.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących oraz pozostałe informacje dostępne są pod adresem internetowym: www.ksiazka.krakow.pl oraz https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/. Zakup biletów uprawniających do wstępu na teren targów jest możliwy za pośrednictwem strony: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Canon poinformowała, że u europejskich klientów zainstalowano już ponad 1500 monochromatycznych systemów druku cyfrowego Océ VarioPrint 6000, a od premiery serii arkuszowych urządzeń Océ VarioPrint 6000 TITAN w sierpniu 2017 r. zrealizowano już ponad 175 zamówień.

W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

Opolgraf to już nie tylko drukarnia dziełowa – firma wprowadziła na rynek nową markę personalizowanych notesów i planerów. Produkty są dostępne w kilku wersjach oprawy i charakteryzują się wysoką jakością druku i wykończenia.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu