Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Krakowskie święto literatury

Krakowskie święto literatury

W dniach 25–28 października w przestrzeniach krakowskiego EXPO odbędzie się XXII edycja Międzynarodowych Targów Książki. Te cztery dni obfitować będą w spotkania z autorami, ekspertami branży i czytelnikami, warsztaty, dyskusje o pisarskich niuansach i funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie, a także wystawy oraz projekcje filmów.

Krakowskie Targi Książki to cykliczna, wielopłaszczyznowa impreza organizowana od 1997 r. dla przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy z Polski i zagranicy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Gościem honorowym targów w tym roku będzie Szwecja. W ubiegłym roku zaproszono Francję, wcześniej Izrael i Litwę. Szczegółowy program atrakcji organizatorzy przygotowują we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Będzie on oparty o dwa filary kultury tego kraju – dobrze znany w Polsce kryminał skandynawski oraz literaturę dziecięcą. Z myślą właśnie o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim Dziecięcą Strefę Warsztatową z rozbudowanym programem zajęć prowadzonych przez wiele instytucji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

Tradycyjnie podczas targów czytelnicy będą mogli w Strefie Autorów porozmawiać z popularnymi twórcami. Swoją obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke, Witold Vargas, Jacek Hugo-Bader, Martin Widmark, Asa Lindt, Herman Lindqvist, Stefan Ingvarsson, Andrzej Maleszka, Michał Witkowski, Anna Ficner-Ogonowska i wielu innych.

25 października, w ramach Międzynarodowych Targów Książki, odbędzie się także Małopolskie Forum Bibliotek, którego tematem przewodnim będzie biblioteka przyszłości. Na uczestników czekają branżowe spotkania, warsztaty i specjalistyczne panele dyskusyjne dotyczące kierunków ewolucji biblioteki.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących oraz pozostałe informacje dostępne są pod adresem internetowym: www.ksiazka.krakow.pl oraz https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/. Zakup biletów uprawniających do wstępu na teren targów jest możliwy za pośrednictwem strony: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.