Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Krakowskie święto literatury

Krakowskie święto literatury

W dniach 25–28 października w przestrzeniach krakowskiego EXPO odbędzie się XXII edycja Międzynarodowych Targów Książki. Te cztery dni obfitować będą w spotkania z autorami, ekspertami branży i czytelnikami, warsztaty, dyskusje o pisarskich niuansach i funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie, a także wystawy oraz projekcje filmów.

Krakowskie Targi Książki to cykliczna, wielopłaszczyznowa impreza organizowana od 1997 r. dla przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy z Polski i zagranicy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Gościem honorowym targów w tym roku będzie Szwecja. W ubiegłym roku zaproszono Francję, wcześniej Izrael i Litwę. Szczegółowy program atrakcji organizatorzy przygotowują we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Będzie on oparty o dwa filary kultury tego kraju – dobrze znany w Polsce kryminał skandynawski oraz literaturę dziecięcą. Z myślą właśnie o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim Dziecięcą Strefę Warsztatową z rozbudowanym programem zajęć prowadzonych przez wiele instytucji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

Tradycyjnie podczas targów czytelnicy będą mogli w Strefie Autorów porozmawiać z popularnymi twórcami. Swoją obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke, Witold Vargas, Jacek Hugo-Bader, Martin Widmark, Asa Lindt, Herman Lindqvist, Stefan Ingvarsson, Andrzej Maleszka, Michał Witkowski, Anna Ficner-Ogonowska i wielu innych.

25 października, w ramach Międzynarodowych Targów Książki, odbędzie się także Małopolskie Forum Bibliotek, którego tematem przewodnim będzie biblioteka przyszłości. Na uczestników czekają branżowe spotkania, warsztaty i specjalistyczne panele dyskusyjne dotyczące kierunków ewolucji biblioteki.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących oraz pozostałe informacje dostępne są pod adresem internetowym: www.ksiazka.krakow.pl oraz https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/. Zakup biletów uprawniających do wstępu na teren targów jest możliwy za pośrednictwem strony: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu