Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Krakowskie święto literatury

Krakowskie święto literatury

W dniach 25–28 października w przestrzeniach krakowskiego EXPO odbędzie się XXII edycja Międzynarodowych Targów Książki. Te cztery dni obfitować będą w spotkania z autorami, ekspertami branży i czytelnikami, warsztaty, dyskusje o pisarskich niuansach i funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie, a także wystawy oraz projekcje filmów.

Krakowskie Targi Książki to cykliczna, wielopłaszczyznowa impreza organizowana od 1997 r. dla przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy z Polski i zagranicy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Gościem honorowym targów w tym roku będzie Szwecja. W ubiegłym roku zaproszono Francję, wcześniej Izrael i Litwę. Szczegółowy program atrakcji organizatorzy przygotowują we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Będzie on oparty o dwa filary kultury tego kraju – dobrze znany w Polsce kryminał skandynawski oraz literaturę dziecięcą. Z myślą właśnie o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim Dziecięcą Strefę Warsztatową z rozbudowanym programem zajęć prowadzonych przez wiele instytucji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

Tradycyjnie podczas targów czytelnicy będą mogli w Strefie Autorów porozmawiać z popularnymi twórcami. Swoją obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke, Witold Vargas, Jacek Hugo-Bader, Martin Widmark, Asa Lindt, Herman Lindqvist, Stefan Ingvarsson, Andrzej Maleszka, Michał Witkowski, Anna Ficner-Ogonowska i wielu innych.

25 października, w ramach Międzynarodowych Targów Książki, odbędzie się także Małopolskie Forum Bibliotek, którego tematem przewodnim będzie biblioteka przyszłości. Na uczestników czekają branżowe spotkania, warsztaty i specjalistyczne panele dyskusyjne dotyczące kierunków ewolucji biblioteki.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących oraz pozostałe informacje dostępne są pod adresem internetowym: www.ksiazka.krakow.pl oraz https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/. Zakup biletów uprawniających do wstępu na teren targów jest możliwy za pośrednictwem strony: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy przepowiadali, że drukowanych książek nie będzie, tymczasem obserwujemy, że nie brakuje ich na rynku, a wydawcy wspólnie z drukarniami dziełowymi zaskakują czytelników nowymi pomysłami na uatrakcyjnienie odbioru treści, których realizacja jest możliwa dzięki nowoczesnym technologiom. Jak się okazuje, mimo mniejszych nakładów publikacji liczba i różnorodność tytułów wciąż rośnie, a wielbiciele tradycyjnych książek nadal po nie sięgają. Z tym większą przyjemnością Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator wydarzeń branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na konferencję „Święto Książki”, która odbędzie się 21 marca 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Nimbus, mieszczącym się przy Al. Jerozolimskich 98 w Warszawie.

Trzecie w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o nadchodzących targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), na których będzie ono dystrybuowane. Tematami przewodnimi będą: innowacyjne opakowania i etykiety (m.in. IML, shrink sleeve, booklet, peel-of, twin feeder, z kodem RFID); maszyny i urządzenia do produkcji opakowań; innowacyjne uszlachetnianie opakowań; znakowanie opakowań; kontrola jakości ich produkcji; systemy gospodarowania odpadami.

Podczas właśnie zakończonych targów RemaDays 2019, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 13–15 lutego, firma SoftPlast dostarczająca urządzenia i akcesoria do produkcji plandek, namiotów, banerów i rolet okiennych, na swoim stoisku pokazała m.in. kilka rodzajów zgrzewarek oraz system domingowy UV Flexadome do produkcji etykiet i naklejek z efektem 3D.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu