Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Krakowskie Targi Książki zapraszają stacjonarnie i wirtualnie

Krakowskie Targi Książki zapraszają stacjonarnie i wirtualnie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie w 2019 r.

Już wkrótce, w dn. 14–17 października br. odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku wydarzenie będzie inspirowane twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema. Na uczestników, oprócz regałów pełnych książek, czekać będzie bogaty i ciekawy program towarzyszący, a wszystko to w dwóch przestrzeniach: stacjonarnej (po blisko dwóch latach przerwy) i wirtualnej.

Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający będą mogli uczestniczyć w targach w formie online. Jak zapewnia organizator, hybrydowa formuła oferuje wszystkie zalety spotkań na żywo, ale dodatkowo daje możliwość kontaktu z ulubionymi autorami oraz zobaczenia, co dzieje się na stoiskach także z zacisza domu. W sobotę i niedzielę (16 i 17.10) nadawać będzie Telewizja Targowa, którą poprowadzą dziennikarze literaccy Małgorzata Bugaj, Agata Passent, Adam Szaja i Łukasz Wojtusik. Będą oni na bieżąco komentować najciekawsze wydarzenia targowe, rozmawiać z autorami i wystawami o książkach, aktualnych trendach oraz o sytuacji na rynku książki. W sieci w czasie rzeczywistym będzie można wirtualnie pospacerować po hali targowej oraz uczestniczyć w licznych wydarzeniach, które odbędą się w salach seminaryjnych.

W sobotę i w niedzielę (16–17.10) na Scenie Hali Dunaj zaplanowano Festiwal książki górskiej i turystycznej, organizowany przez Wydawnictwo Góry, podczas którego będzie można spotkać się ze znanymi himalaistami, autorami książek, osobowościami świata gór. Nie zabraknie tematu literatury fantasy i sience-fiction: w piątek (15.10) podczas uroczystej gali poznamy laureatów plebiscytu „Fantastyczne zaskoczenie roku”, organizowanego przez portal nakanapie.pl, zaplanowano także spotkania z autorami powieści tego gatunku. Po raz pierwszy odbędzie się również Sparing Tłumaczeniowy z języka portugalskiego pojedynek na słowa, który rozegra się w Saloniku Literackim; przekładu jednego tekstu, pod okiem sędziego, dokona na żywo dwóch tłumaczy.

W programie znalazły się ponadto debaty (Jak pandemia wpłynęła na potrzeby i nawyki czytelnicze? Jakie typy książek najchętniej czytaliśmy? Czy kupowaliśmy więcej, czy mniej książek? Czy częściej sięgaliśmy po e-booki lub audiobooki?), panel dyskusyjny zorganizowany przez Bibliotekę Narodową „Czy pandemia podniosła poziom czytelnictwa?” oraz przedstawienie raportu na temat czytelnictwa w roku pandemii: „Czy Wolne Lektury stały się infrastrukturą krytyczną dla polskiego systemu edukacji?”. Innymi wydarzeniami targowymi będą: Strefa Lema; Dziecięca Strefa Warsztatowa z bogatym programem dla najmłodszych czytelników, a w nim warsztaty językowe dla dzieci z języka szwedzkiego, niemieckiego, hebrajskiego, estońskiego i angielskiego, podczas których w formie gier i zabaw dzieci dowiedzą się, na czym polega praca tłumacza; Salon Gier Planszowych dla miłośników tej formy spędzania czasu; Salon Wydawców Katolickich. Po rocznej przerwie powróci 15. edycja Książki za książkę – wielka zbiórka książek dla małopolskich bibliotek. Nie zabraknie również gali wręczenia Nagrody im. J. Długosza.

Ponieważ Targi Książki w Krakowie tworzą nie tylko organizatorzy, ale całe środowisko (wydawnictwa, bibliotekarze, redaktorzy, self-publisherzy), przygotowano specjalny program szkoleniowy dla przedstawicieli branży z udziałem cenionych ekspertów. Będzie mowa m.in. o tym, jak zmieniał się rynek medialny w ostatnich latach i co to oznacza dla osób zajmujących się marketingiem; o strategii, planach działania w digital marketingu oraz influencer marketingu; o tym, jak przygotować dobry plan promocji, żeby dać książce szansę na stanie się bestsellerem; o sukcesie w tworzeniu i sprzedaży książek dla osób 50+.

Więcej informacji na stronie www.ksiazka.krakow.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.