Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Jak poinformowała firma Miraclon, będąca kontynuacją Kodak Flexcel Solutions, nowo utworzony zespół intensywnie pracuje nad rozwojem strategii dalszego wspierania innowacji w sektorze druku opakowań w technologii fleksograficznej. Aby omówić osiągnięcia i przyszłość fleksografii, zorganizowano Forum Flexo – serię imprez odbywających się w obu Amerykach, Europie i Azji. Program tych spotkań obejmuje różne tematy, od zrównoważonego rozwoju, poprzez wydajność druku i automatyzację, po innowacje techniczne, które będą nadal napędzać transformację fleksografii w nowoczesny, ustandaryzowany proces produkcyjny.

W trzydniowych spotkaniach biorą udział klienci, wpływowe osoby z branży, dystrybutorzy i członkowie zespołu Miraclon z całego świata, a ich celem jest zdobycie i wymiana poglądów pomiędzy uczestnikami, reprezentującymi różne ogniwa łańcucha produkcji opakowań, a także wartości branży oraz usprawnienie metod lepszej współpracy w celu osiągnięcia wspólnego celu.

„Nazwa Miraclon może jest nowa, ale mamy za sobą dekadę osiągnięć, na których możemy się oprzeć, globalną obecność, oraz – co najważniejsze – zespół ponad 300 osób, pasjonatów fleksografii, skoncentrowanych na jej nieustającym rozwoju. Dzięki wprowadzeniu na rynek rozwiązania Kodak Flexcel NX System w 2008 r. udało się nam stworzyć zupełnie nową branżę, w której fleksografia stanowi prawdziwą alternatywę dla offsetu i grawiury. W oparciu o tę technologię dzisiejsza najbardziej wydajna produkcja fleksograficzna zapewnia połączenie jakości, spójności i możliwości druku, i coraz więcej właścicieli marek chce wprowadzić te wartości w swoich łańcuchach dostaw” – mówi Chris Payne, dyrektor generalny firmy Miraclon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.