Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwszy raport „drupa Global Trends”

Pierwszy raport „drupa Global Trends”

Organizatorzy targów drupa do czasu kolejnej imprezy (2016) zamierzają opublikować dwie serie raportów „drupa Global Trends” i „drupa Global Insights”, w których po raz pierwszy zaprezentowane zostaną tendencje i główne zmiany zachodzące na międzynarodowym rynku poligraficznym – zarówno na poziomie globalnym, jak i regionalnym.

Wyniki opracowane zostaną na bazie odpowiedzi udzielonych przez reprezentatywną grupę respondentów składającą się m.in. z przedstawicieli kadry kierowniczej drukarń, dostawców i odbiorców druku z całego świata, wybranych głównie spośród odwiedzających i wystawców targów drupa 2012. Organizator drupy – Messe Düsseldorf – zaprosił do współpracy dwie niezależne firmy konsultingowe zajmujące się badaniami rynku – Printfuture z Wielkiej Brytanii oraz Wissler Partner ze Szwajcarii, które miały przygotować raporty. Pierwszy z nich – „drupa Global Trends” – został właśnie opublikowany.
Mimo że w raporcie wskazano na znaczące różnice charakteryzujące poszczególne regiony, raport „drupa Global Trends” ujawnia szereg znaczących i czasem zaskakujących trendów, które można zaobserwować we wszystkich regionach gospodarczych oraz w poszczególnych segmentach sektora poligraficznego – publikacyjnym, opakowaniowym i komercyjnym. Raport potwierdził, że międzynarodowy rynek poligraficzny nadal przechodzi strukturalną transformację, która łączy się również ze wzrostem kosztów, spadkiem cen i marż. Z badań wyniknęły jednak trzy inne, bardzo istotne wnioski:
- Istnieją przesłanki, że sytuacja ekonomiczna się poprawia. W konsekwencji przemysł poligraficzny planuje znaczne zwiększenie inwestycji w kolejnych dwunastu miesiącach. Wzrost efektywności i rozwój nowych usług napędzają inwestycje w krajach uprzemysłowionych. Ameryka Północna jest wiodącym krajem wdrażającym inwestycje w przekształcające się branże: poligraficzną, IT oraz w nowoczesne usługi, natomiast w krajach rozwijających się popyt jest najistotniejszym czynnikiem napędzającym gospodarkę.
- Przemysł poligraficzny jest obecnie na etapie transformacji – wcześniej była to branża skoncentrowana na produkcie, w przyszłości na pierwszym planie mają znaleźć się usługi. Oczywiste jest zapotrzebowanie na nowe rozwiązania i innowacyjne modele biznesowe wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klienta.
- Jak przewidywano, druk cyfrowy odgrywa coraz istotniejszą rolę we wdrażanych technologiach. Wśród dostawców usług związanych z drukiem 65% wykorzystuje zarówno tradycyjne techniki druku, jak i druk cyfrowy; jedna trzecia przedsiębiorstw zajmujących się drukiem komercyjnym osiąga 1/4 swoich obrotów wykorzystując druk cyfrowy. Ale druk tradycyjny, zwłaszcza offset arkuszowy, nadal będzie istotnym filarem przemysłu poligraficznego – dobrze odwzorowują to planowane inwestycje: 29% drukarzy deklaruje, że ma zamiar zainwestować w arkuszowy druk offsetowy.
Pierwszy raport „drupa Global Trends” prezentuje wstępną ocenę stanu światowego przemysłu poligraficznego. W celu stałego monitorowania trendów w branży ankieta będzie powtarzana kwartalnie każdego roku. Równolegle drupa będzie publikować również raporty „Global Insight”. Pierwszy raport z tej serii, dotyczący wpływu Internetu na druk, zostanie udostępniony na początku czerwca br. W zamyśle ma on omówić m.in. wpływ Internetu na handel elektroniczny, cyfrowy marketing, masową personalizację czy IT w świecie druku oraz zilustrować, do czego należy dostosowywać przyszłe modele i strategie biznesowe.
W badaniu, które odbyło się w ostatnim kwartale 2013, wzięło udział 2500 osób decyzyjnych z całego świata, ze 119 krajów. Większość z nich – 58%, reprezentowała dostawców usług druku, 21% – dostawców maszyn i materiałów do druku, 21% – odbiorców. Kompletny raport w języku angielskim można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.drupa.de

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.