Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zbliżają się targi Viscom 2019

Zbliżają się targi Viscom 2019

Od 8 do 10 stycznia przyszłego roku w Düsseldorfie będą odbywać się największe w Europie targi branży marketingu i reklamy – PSI, viscom oraz nowe PromoTex Expo. Wszystkie trzy imprezy poświęcone będą nowinkom technologicznym oraz temu, jak można efektywnie wykorzystywać je w działaniach marketingowych.

Tematyka targów PSI obejmie głównie szeroko pojętą promocję i sprzedaż, PromoTex poświęcony będzie wyrobom tekstylnym i ich wykańczaniu, zaś viscom zgromadzi przedstawicieli branży poligraficznej specjalizujących się głównie w druku wielkoformatowym, druku na tekstyliach oraz produkcji materiałów reklamy zewnętrznej. Wszystko wskazuje na to, że na styczniowych targach dominować będą dwa trendy: masowa personalizacja i ekorozwój.

Przyszłoroczne targi viscom zajmą powierzchnię dwóch hal wystawienniczych Messe Düsseldorf. Organizatorzy wraz z wystawcami zamierzają pokazać wszystkie dostępne obecnie technologie poligraficzne wykorzystywane w branży reklamowej, skupiając się głównie na możliwościach oferowanych przez druk cyfrowy, również mniejszym firmom. Styczniowy viscom będzie okazją do bliższego zapoznania się z technologiami druku przestrzennego, a także cyfrowymi rozwiązaniami z zakresu reklamy zewnętrznej i wyróżnionymi displayami POS.

Na przyszłorocznym viscomie ma pojawić się strefa poświęcona maszynom do wykańczania tekstyliów, stanowiąca jednocześnie element organizowanych po raz pierwszy równolegle targów PromoTex Expo. Celem organizatorów jest zaprezentowanie marketingowcom możliwości oferowanych przez tekstylne materiały promocyjne poprzez pokazy ich produkcji, personalizacji i wykańczania. Kolejną nowością będzie towarzysząca targom konferencja Marketing Innovations, podczas której specjaliści będą dzielić się wiedzą z zakresu projektowania opakowań, eksponowania produktów i cyfrowych rozwiązań wykorzystywanych w produkcji POS-ów. Jako ciekawe wydarzenie towarzyszące zapowiada się także Forum 13. Będzie to seria warsztatów i pokazów prowadzonych wspólnie przez specjalistów od druku cyfrowego, produkcji materiałów reklamowych oraz tekstyliów – zarówno przedstawicieli producentów i dostawców tego typu rozwiązań, jak i praktyków na co dzień je wykorzystujących.

Podczas nadchodzącej edycji viscomu odbędzie się też głosowanie w konkursie Superstar Award 2019 na najlepszy ekspozytor POS. Setkę produktów nominowanych do głównej nagrody będzie można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie. Listę wydarzeń towarzyszących przyszłorocznym targom viscom uzupełnią zawody oklejania samochodów European Wrap Star, współorganizowane przez firmę MR Clipart już po raz dziesiąty.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu