Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zinart na RemaDays Warsaw

Zinart na RemaDays Warsaw

Już drugi rok z rzędu wrocławska firma Zinart Sp. z o.o. uczestniczyła w targach RemaDays Warsaw, promując rozwiązania ze swojej oferty, dedykowane na rynek wielkoformatowego druku cyfrowego. I podobnie jak podczas poprzedniej edycji, pojawiła się na nich w ramach wspólnego stoiska z polskim oddziałem Sun Chemical (którego materiałów eksploatacyjnych – głównie atramentów – jest autoryzowanym dystrybutorem) oraz z firmą Service Call (także będącą partnerem handlowym Sun Chemical).

Warto podkreślić, że druk cyfrowy ma coraz większy udział w obrotach firmy Zinart – w ubiegłym roku sprzedaż urządzeń, materiałów oraz usług serwisowych dla klientów z tego segmentu rynkowego stanowiła ok. 50% jej przychodów.

„Przygodę z drukiem cyfrowym zaczęliśmy niemal dziesięć lat temu – mówi Adam Zindulski, prezes firmy Zinart – i z roku na rok ma on coraz większy wpływ na nasz rozwój. Jeszcze do niedawna byliśmy postrzegani głównie jako dostawca rozwiązań do druku offsetowego dla przedsiębiorstw poligraficznych, przede wszystkim z regionu Polski południowo-zachodniej. Obecnie w takim samym stopniu o naszej sprzedaży decydują klienci działający w segmencie wielkoformatowego druku cyfrowego, przy czym tu mówimy już o skali ogólnopolskiej. Poza sprzedażą urządzeń i materiałów, dla ok. 300 klientów z tego sektora świadczymy też profesjonalną obsługę posprzedażową, we współpracy z trzema autoryzowanymi serwisam,i obejmującymi swym zasięgiem cały kraj. Z tego względu nie mogło nas zabraknąć na targach RemaDays Warsaw, które cieszą się bardzo dużą popularnością ze strony drukarń cyfrowych jak również agencji reklamowych zlecających usługi bazujące na technologii cyfrowej”.

Na wystawie, odbywającej się w dniach 15-17 lutego w podwarszawskim Warsaw Expo, spółka Zinart promowała głównie znajdujące się w jej ofercie rozwiązania marki Sun Chemical. Szczególny nacisk położono na wprowadzone w ubiegłym roku do sprzedaży atramenty sublimacyjne z serii SunTex, dedykowane dla ploterów różnych marek, zadrukowujących materiały tekstylne. Wielu klientów było też zainteresowanych atramentami Streamline TX, zaprojektowanymi z myślą o ploterach Epson wyposażonych w różne rodzaje głowic. Umożliwiają one zarówno pośrednie jak i bezpośrednie zadrukowywanie mediów poliestrowych.
Mówi Paweł Trzeciak, główny specjalista ds. druku cyfrowego w firmie Zinart: „W swoim portfolio posiadamy wszystkie produkty Sun Chemical, jakie producent ten oferuje w ramach działu rozwiązań cyfrowych. Są one kompatybilne z większością powszechnie stosowanych na rynku urządzeń do wielkoformatowego druku cyfrowego. Atramenty solwentowe i ekosolwentowe marki Sun Chemical są bardzo dobrze znane naszym klientom, więc w tym roku postanowiliśmy zwrócić ich uwagę na nowe serie atramentów sublimacyjnych, jakie niedawno pojawiły się w naszej ofercie”.

Przedstawiciele firmy Zinart bardzo dobrze oceniają udział w tegorocznych targach RemaDays Warsaw. „Licznie odwiedzali nas zarówno obecni, jak i potencjalni klienci – dodaje Radosław Sawicki, specjalista ds. druku cyfrowego. – Potencjał tego rynku szacujemy na kilka tysięcy firm, więc przy naszym obecnym portfolio klientów z tego sektora, mamy tu wciąż duże pole do zagospodarowania. Posiadając kompleksową ofertę, możemy im zaproponować profesjonalną obsługę – od A do Z”.
Adam Zindulski podsumowuje: „O tym, jak ważny jest dla nas segment druku cyfrowego, świadczy nie tylko rosnący jego udział w obrotach firmy, ale też systematycznie rozbudowywane przez nas, dedykowane mu struktury handlowe i serwisowe. Zainteresowanie, z jakim spotkaliśmy się podczas targów RemaDays Warsaw, także potwierdza, że kierunek przez nas obrany jest słuszny. Dziękujemy za wszystkie spotkania z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi i zapraszamy do odwiedzenia kolejnej ważnej imprezy wystawienniczej, na której będą obecni nasi dostawcy – majowych targów Fespa w Hamburgu. Z pewnością nie zabraknie na nich także przedstawicieli spółki Zinart”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.