Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiana pokoleniowa w zarządzie Progroup

Zmiana pokoleniowa w zarządzie Progroup

Jürgen Heindl (w środku, z żoną Hertą Heindl) przekazuje prezesurę firmy swojemu synowi i dotychczasowemu zastępcy Maximilianowi Heindlowi (z lewej, z żoną Iną Heindl). Jego drugi syn Vinzenz Heindl (z prawej, z partnerką Anniką Zweimüller) również w przyszłości wniesie swoje doświadczenie do branży
Fot. Progroup / Ralph Larmann

Niemiecki producent papieru i tektury falistej – Progroup AG – w tym roku świętuje 30-lecie działalności. Przy okazji świętowania jubileuszu Jürgen Heindl, założyciel i prezes zarządu firmy, ogłosił przekazanie na przełomie roku 2022 i 2023 stanowiska swojemu synowi Maximilianowi Heindlowi, który dotychczas pełnił funkcję jego zastępcy. Jürgen Heindl przejdzie do rady nadzorczej i w przyszłości będzie kierować JH Holding GmbH. Celem jego następcy będzie kontynuacja dalekowzrocznego zarządzania i rozbudowy przedsiębiorstwa.

Jürgen Heindl w przemówieniu podczas uroczystości jubileuszowych podkreślił, że „wykorzystywanie siły innowacji od zawsze było i w dalszym ciągu pozostanie centralnym elementem sukcesu firmy. Społeczeństwo chce się uwolnić od paliw kopalnych i uchronić naszą planetę przed katastrofą klimatyczną. Dlatego należy poświęcać dużo wysiłku w ochronę środowiska i zasobów, uzdatnianie materiałów i ich ponowne wykorzystywanie. Tak, jak robiliśmy w Progroup od zawsze”. Jego syn – Maximilian Heindl – zapewnił, że taki kierunek będzie kontynuował za sterami przedsiębiorstwa: „Energooszczędność jest i pozostanie dla nas bardzo ważnym tematem. Pozycja lidera technologicznego zapewni Progroup pozycję pioniera branży także w przyszłości i umożliwi pozostanie niezawodnym partnerem dla klientów i pracowników”. Także jego brat – Vinzenz Heindl – będzie w przyszłości wnosić swoje kompetencje do branży. Jest on psychologiem i jako dyrektor Professionals Academy (wchodzącej w skład JH Holding GmbH) oferuje platformę do wymiany na temat zagadnień specyficznych dla branży i firm rodzinnych.

Progroup AG z siedzibą w niemieckim Landau specjalizuje się w produkcji papierów na tekturę falistą i tektury falistej. Od powstania w 1991 r. w Offenbach/Queich firma prowadzi konsekwentną strategię rozwoju, która opiera się na zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcyjnych przyjaznych dla środowiska. Obecnie przedsiębiorstwo posiada lokalizacje produkcyjne w sześciu krajach Europy Środkowej – należą do nich trzy fabryki papieru, 12 fabryk formatów tektury falistej (najnowsza powstała niedawno w podłódzkim Strykowie – ze zdolnością produkcyjną 825 mln m2 rocznie jest to jedna z największych lokalizacji produkcji tektury falistej na świecie; ponadto trwa budowa fabryki formatów tektury falistej w Nadrenii-Palatynacie, a w fazie planowania znajdują się dalsze projekty rozwojowe we Francji i Włoszech), firma logistyczna i elektrociepłownia. Firma zatrudnia ok. 1,5 tys. osób, w 2021 r. osiągnęła obroty w wysokości 1,3 mld euro.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.