Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kompleksowa produkcja tapet w technologii UVgel

Kompleksowa produkcja tapet w technologii UVgel

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Wallpaper Factory to modułowe rozwiązanie oferujące sprawny przepływ pracy. W skład linii wchodzą: zautomatyzowana ładowarka mediów (rolki typu jumbo), która jest podłączona z przodu do wielkoformatowej drukarki roll-to-roll Colorado 1650. Drukarka jest podłączona do Fotoba Cutter XLD 170WP i modułu Rewind REW 162 – na tym etapie elastyczne nośniki są automatycznie cięte na niestandardowe rozmiary i długości. Wbudowany na końcu moduł do tapingu pozwala uzyskać gotowy produkt. Jest to rozwiązanie proste i wydajne: drukowanie, rozcinanie, przycinanie, konfekcjonowanie. Wszystkie te procesy zostały w pełni zautomatyzowane i pozwalają uzyskać po ich zakończeniu w pełni gotowy produkt, który można wysłać do klienta. Opcjonalnie można także zamontować dwurolkową szufladę do podawania mediów. Rozwiązanie UVgel Wallpaper Factory można również zintegrować z istniejącą drukarką Colorado 1650 – jest to możliwe dzięki otwartej strukturze jej interfejsu.

Jak zapewnia Canon, system podawania mediów z rolek typu jumbo w połączeniu z wydajną drukarką Colorado 1650 zapewnia wyjątkową wydajność produkcji – zapewniają to pełna automatyzacja, możliwość używania dużych rolek oraz pozostawienia pracującego systemu na wiele godzin bez nadzoru.

Technologia UVgel oferuje wiele zalet – tusze nie wymagają suszenia na gorąco, co eliminuje zniekształcenia mediów (stabilność wymiarów i spójność kolorów są kluczowe w produkcji tapet, ponieważ muszą być one zapewnić dokładne spasowanie), oferują także maksymalną kontrolę przyrostu punktów i zapewniają optymalną spójność kolorów po wydruku, nawet jeśli produkcja odbywa się na wielu drukarkach i w różnym czasie (co jest ważne w przypadku gdy zakład produkuje duże ilości oklein ściennych – ułatwia ponowne drukowanie zamówień z gwarantowaną spójnością kolorów). Atramenty UVgel są bezwonne i mają certyfikaty GreenGuard Gold, AgBB i Type II firmy ASTM, więc tapety drukowane na Colorado można bezpiecznie stosować w pomieszczeniach. Dodatkowo technologia FLXfinish umożliwia produkcję spersonalizowanych tapet o aksamitnym matowym wykończeniu, które wyróżnią się na tle konkurencji.

„Wiele razy usłyszeliśmy od klientów, że nasza technologia UVgel pozwala im odkrywać nowe możliwości rozwoju na rynku dekoracji wnętrz. Dlatego wspólnie z Fotobą opracowaliśmy fabrykę tapet UVgel. Rozwiązanie z wysoce zautomatyzowanym przepływem pracy umożliwia drukowanie tapet o wyjątkowej jakości w krótszym czasie realizacji, pomagając im poszerzyć ofertę na tym rynku. Na podstawie dotychczasowych opinii klientów jesteśmy przekonani, że jest to przełomowy sposób w wysokonakładowej cyfrowej produkcji tapet” – powiedział Dirk Brouns, wiceprezes ds. grafiki wielkoformatowej w firmie Canon Production Printing.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.