Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Mark Andy na targach Labelexpo Europe

Mark Andy na targach Labelexpo Europe

Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli firma Mark Andy zaprezentuje na swoich stoiskach (nr C45 w pawilonie 4 oraz A60 w hali 8) kilka innowacyjnych maszyn do wąskowstęgowego druku opakowań i etykiet. Znajdą się wśród nich m.in. zupełnie nowa maszyna cyfrowa bazująca na technologii tonerowej – Digital Pro oraz wprowadzony w ubiegłym roku na rynek model hybrydowy – Digital Series HD. Z myślą o zwiedzających z Polski na stoisku będą obecni przedstawiciele Mark Andy Poland.

„Targi Labelexpo Europe to kluczowa impreza targowa dla naszej firmy – mówi Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland. – Tegoroczna edycja przynosi premierę rynkową w naszej ofercie – serię Digital Pro, wzbogacającą portfolio Mark Andy w obszarze rozwiązań cyfrowych i hybrydowych. To kolejne w ostatnich miesiącach rozwiązanie z tego segmentu – kilkanaście miesięcy temu swój debiut rynkowy miał model Digital Series HD, również prezentowany na stoisku. Nie zabraknie na nim też przedstawicieli nowej, udoskonalonej serii maszyn fleksograficznych w postaci modeli P9E i P7E. Uzupełnieniem targowej oferty będą dwie przewijarki Rotoflex. Praca każdej z maszyn będzie prezentowana przez wszystkie dni targowe, z wykorzystaniem różnych podłoży i uszlachetnień. Jak zatem widać, nasza tegoroczna obecność na Labelexpo Europe będzie przebiegać pod znakiem nowych rozwiązań. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego stoiska wszystkich obecnych i potencjalnych klientów Mark Andy, zainteresowanych innowacyjnymi, elastycznymi i wydajnym maszynami wąskowstęgowymi do produkcji etykiet i opakowań”.

Cyfrowe rozwiązania hybrydowe
Najnowszymi z prezentowanych na targach rozwiązań będą dwie maszyny z serii Digital Pro – 4-kolorowego modułowego systemu bazującego na technologii tonerowej, dostępnego w różnych wariantach. Na stoisku C45 w pawilonie 4 do dyspozycji zwiedzających będzie maszyna Digital Pro 3, wyposażona w semirotacyjny moduł sztancujący i zespół fleksograficzny, natomiast na stoisku A60 w hali 8 przez całe targi będą trwały pokazy maszyny pracującej w trybie z roli na rolę – Digital Pro 1.
Kolejnym prezentowanym na Labelexpo Europe rozwiązaniem będzie Digital Series HD. Podczas codziennych prezentacji tej hybrydowej maszyny uwzględnione zostaną nowe aplikacje, możliwe do zrealizowania w niej dzięki wzbogaconym modułom: cyfrowemu oraz wykańczającemu. Drugi z wymienionych – Distorun marki Kurz – będzie wykorzystywany do uszlachetniania wydruków oraz aplikowania specjalnych hologramów, stosowanych do zabezpieczania produktów bądź nanoszenia znaku firmowego. Maszyna Digital Series HD, promowana przez Mark Andy jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), obsługuje szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve o szerokości do 431 mm.

Udoskonalone wersje maszyn fleksograficznych
Jakiś czas temu w ofercie Mark Andy pojawiły się udoskonalone wersje maszyn fleksograficznych z serii Performance, opatrzone literą „E”. Na stoisku będzie
prezentowana 17-calowa maszyna P7E Carpenter w nowej konfiguracji, uwzględniającej drukowanie na podłożu papierowym z wykorzystaniem ośmiu zespołów fleksograficznych oraz dodatkowym modułem do laminowania.
Firma pokaże również dwa zespoły drukujące modelu P9E, obsługującego wstęgę o szerokości 660 mm (26 cali) i zaprojektowanego została z myślą o wysokowydajnej produkcji z wykorzystaniem giętkich podłoży.
Z myślą o użytkownikach wszystkich maszyn fleksograficznych z oferty Mark Andy na stoisku będą obecni przedstawiciele zespołu Mark Andy Print Products. Ich zadaniem będzie prezentowanie szerokiej oferty materiałów eksploatacyjnych do druku fleksograficznego oraz zalet wynikających z kompleksowej współpracy z tym dostawcą. Na stoisku będą również obecni specjaliści Mark Andy odpowiedzialni za sprzedaż i wdrażanie przewijarek marki Rotoflex oraz członkowie zespołu wparcia technicznego, zajmujący się przebudowywaniem i udoskonalaniem istniejących urządzeń do inspekcji czy konfekcjonowania opakowań i etykiet. Ta część oferty sprzętowej Mark Andy będzie reprezentowana przez dwa modele przewijarek Rotoflex, uwzględniających m.in. pełną inspekcję zadrukowanej wstęgi.

Tom Cavalco, wiceprezes Mark Andy Inc., podsumowuje: „W tym roku targi Labelexpo obchodzą 40-lecie istnienia, celebrując swoją misję w zakresie wspierania branż produkcji etykiet i opakowań. Postaramy się wpisać w tę niezwykłą atmosferę, podkreślając nasze nieustanne zaangażowanie w tym segmencie rynkowym i prezentując – z myślą o drukarniach i firmach przetwórczych z całego świata – kolejne innowacyjne rozwiązania. Mają one jeszcze bardziej sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów, przy znaczącym wsparciu ze strony działu Mark Andy Print Products, obecnego od niedawna także na europejskim rynku”.

Klienci z Polski, zainteresowani indywidualnymi prezentacjami maszyn proszeni są o wcześniejszy kontakt w celu umówienia spotkania z Łukaszem Chruślińskim – Sales Managerem w Mark Andy Poland.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.