Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rozwiązania zmieniające sposób organizacji produkcji etykiet

Rozwiązania zmieniające sposób organizacji produkcji etykiet

BOBST Digital Master 340

Firma BOBST poszerzyła swoje portfolio urządzeń typu All-in-One, All-Inline o nową serię Digital Master. Urządzenia Digital Master 340 i Digital Master 510 są oparte na w pełni modułowej architekturze z możliwością rozbudowy, i stanowią całkowicie zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną – od drukowania po uszlachetnianie i wycinanie.

Jak podaje producent, platforma BOBST All-in-One stanowi odpowiedź na potrzeby drukarń etykietowych, które są pod presją rynku, by dostarczać produkty szybciej, lepiej i w bardziej konkurencyjnych cenach. Seria Digital Master oferuje wysoki poziom automatyzacji i jest przeznaczona do produkcji przemysłowej; w jej skład wchodzą rozwiązania w dwóch szerokościach druku: 340 mm i 510 mm. Konstrukcja maszyn została zoptymalizowana pod kątem pełnej modułowości oraz usprawnienia obsługi i serwisowania. Podobnie jak Master DM5, oferują one druk, zdobienie i cięcie w jednym przebiegu, a także bezproblemową integrację pomiędzy atramentowym silnikiem cyfrowym UV a modułami fleksograficznymi i wykańczającymi. Wprowadzenie wersji 510 mm stwarza nowe możliwości zwiększenia wszechstronności zastosowań (etykiety o większych rozmiarach, przeznaczone na rynki przemysłowe i chemiczne, folie, rękawy termokurczliwe i inne zastosowania specjalistyczne).

Maszyny z nowej serii drukują z prędkością do 100 m/min w czterech lub sześciu kolorach oraz opcjonalnie w kolorze białym. BOBST podkreśla, że seria ta zapewnia wszechstronność, możliwość szybkiej realizacji i kompleksowej produkcji etykiet w trybie inline, a także wysoką jakość i wydajność przy coraz dłuższych nakładach. Modułowa architektura umożliwia klientom skonfigurowanie dokładnie takiej maszyny, jakiej potrzebują – od wersji tylko cyfrowej po konfigurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb (można łączyć wszystkie moduły dostępne w technologii druku fleksograficznego inline, a także rozbudować maszynę w późniejszym czasie).

Moduły fleksograficzne mogą być dołączone w celu gruntowania wymagających podłoży, realizacji zadań o wysokim pokryciu farbą (przy wysokich nakładach pozwala to zaoszczędzić atrament wykorzystywane w druku cyfrowym) oraz wysokim pokryciu bieli, lub do drukowania kolorów Pantone. Dostępne funkcje uszlachetniania obejmują lakierowanie, efekty dotykowe i holograficzne, klejenie folii na zimno, laminowanie UV i drukowanie zabezpieczeń. Możliwe jest także zastosowanie w pełni zautomatyzowanego, półobrotowego lub obrotowego wykrawania. Każdy moduł druku, zdobienia i wykańczania jest zautomatyzowany cyfrowo, co zapewnia wyjątkowo długi czas pracy, niski poziom odpadów i wyjątkową powtarzalność, niezależnie od umiejętności operatora. Kontrolę jakości inline przy pełnej prędkości zapewnia BOBST AccuCheck, producent zadbał również o automatyczną konserwację oraz pojedynczy, przyjazny dla użytkownika interfejs sterujący maszyną, który można podłączyć do chmury, i który jest otwarty na integrację z systemem MIS.

Jak podkreśla BOBST, seria Digital Master opiera się na zasadzie „One”: jedna maszyna do wszystkich zadań związanych z etykietowaniem, jeden przepływ pracy łączący wszystkie elementy, jeden operator obsługujący maszynę, jeden dostawca opracowujący wszystkie technologie i jeden punkt serwisowy dla części konwencjonalnych i cyfrowych.

Wszystkie cechy i zalety nowej serii Digital Master można poznać podczas dwóch webinariów, które odbędą się 13 i 20 kwietnia. Aby wziąć w nich udział, należy się zarejestrować poprzez formularz dostępny TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.