Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rumuńska drukarnia z maszyną Mark Andy

Rumuńska drukarnia z maszyną Mark Andy

Fot. Mark Andy

W ostatnim czasie do grona użytkowników rolowej maszyny hybrydowej, bazującej na technologii tonerowej – Digital Pro 3 firmy Mark Andy – dołączyła drukarnia etykiet Next Label z Rumunii. Wdrożenie nowej maszyny zaowocowało zdobyciem nowych klientów dzięki temu, że przedsiębiorstwo mogło zacząć realizować wcześniej nieopłacalne małe nakłady etykiet.

Firma Next Label działa od 2018 r. Obecnie dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi – w Sibiu i Cluj Napoca. W ciągu trzech lat swojej działalności otworzyła siedem nowych magazynów i osiągnęła obroty rzędu 800 tys. euro, ma też dalekosiężne plany. „W ciągu najbliższych lat – mówi Constantin Cracut, dyrektor generalny – zamierzamy otworzyć kolejne magazyny – dwa w ciągu roku. To otworzy przed nami nowe możliwości i zapewni dalszy wzrost. Instalacja hybrydowej maszyny Digital Pro 3 była bardzo trafionym posunięciem – wcześniej nie byliśmy w stanie obsłużyć klientów zlecających krótkie serie. Dzięki niej tego rodzaju produkcja stała się ona dla nas opłacalna, pozyskaliśmy nowych klientów, a to znacząco przyczyniło się do rozwoju całej firmy. Urządzenie to wykorzystujemy do zadruku etykiet na papierze i na folii, z laminacją PET. Model Digital Pro 3 wybraliśmy przede wszystkim ze względu na duże doświadczenie, jakie firma Mark Andy posiada w zakresie produkcji maszyn fleksograficznych. Choć wciąż poznajemy ogromne możliwości tego systemu, to już dziś jesteśmy bardzo zadowoleni z jej zakupu”.

Kompaktowa maszyna Digital Pro 3 to kolejne w portfolio Mark Andy rozwiązanie hybrydowe, bazujące na technologii tonerowej, a jednocześnie umożliwiające rozbudowę o dodatkowe moduły do uszlachetniania i wykańczania. Urządzenie pracuje z prędkością maksymalną 23,4 m/min., drukuje w trybie CMYK. Wśród dodatkowych opcji jego wyposażenia znajdują się m.in. wielofunkcyjny zespół fleksograficzny oraz dwa rodzaje modułów sztancujących: pojedynczy bądź semirotacyjny (z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie inline). Wśród mediów, jakie można tu wykorzystywać, producent wymienia m.in. folię winylową czy PVC.

Next Label już dziś planuje kolejne inwestycje w maszyny do drukowania etykiet. Jak podkreśla Constantin Cracut, wśród nich będą także maszyny cyfrowe. „Mamy bowiem nadzieję – mówi – na stabilny rozwój naszej firmy w najbliższej przyszłości. Planujemy zatrudnić co najmniej jedną osobę w każdym okręgu Rumunii. Naszym celem jest osiągnięcie rocznych obrotów rzędu 6 mln euro”.

„Takie ambitne plany są możliwe przy założeniu dywersyfikacji produkcji etykietowej – mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Europe. – Posiadanie maszyn cyfrowych umożliwia bowiem obsługę zupełnie nowych grup klientów. Rośnie zatem potencjał samej drukarni ze względu na coraz większą różnorodność zleceń w mniejszych i średnich nakładach. Również dotychczasowi klienci tradycyjnych drukarń fleksograficznych dywersyfikują swoje prace. Powstaje coraz więcej nowych wariantów produktów, co generuje potrzebę drukowania coraz większej ilości mniejszych nakładów etykiet. Coraz większego znaczenia nabierają również lokalni producenci. To często małe firmy, które w zakresie etykiet oczekują pomocy od drukarń specjalizujących się w tym obszarze. To zatem doskonały czas dla wielu przedsiębiorstw z tego sektora na rozważenie zakupu maszyny cyfrowej. Przykład Next Label to jeden z wielu, jakie odnotowuje Mark Andy w takim podejściu do biznesu. Cieszy nas fakt, że możemy spełniać oczekiwania klientów oferując im zarówno maszyny fleksograficzne jak również hybrydowe. Tym bardziej cieszy nas fakt zaufania, jakim obdarowują nas oni przy wyborze tych drugich urządzeń, podkreślając nasze ogromne doświadczenie w zakresie produkcji maszyn do drukowania etykiet”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.