Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 11 wielkoformatowych urządzeń na dniach otwartych Atrium

11 wielkoformatowych urządzeń na dniach otwartych Atrium

Podczas pierwszych w tym roku dni otwartych w centrali Atrium Centrum Ploterowe w Opolu zaprezentowano 11 drukarek wielkoformatowych. Pełne sale demonstracyjne polskiego dystrybutora urządzeń do druku wielkoformatowego takich marek, jak Mutoh, Summa, Screen czy Artemis przyciągnęły kilkudziesięciu gości z całego kraju. Zaprezentowano maszyny obejmujące kilka technologii. M.in.: druk ekologiczny, druk LED-UV na małych przedmiotach, systemy naklejkowe, druk sublimacyjny, szybki druk wielkoformatowy. Postprodukcję realizowano poprzez laminowanie i cięcie laserowe.

Topowym przedstawicielem ploterów Mutoh ValueJet serii X jest VJ-1638X. Model ten został wyposażony w nową technologię druku - Drop Master - która odpowiada za precyzyjne pozycjonowanie kropli atramentu podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego, automatycznie kompensując grubość podłoża. Ploter ma także opatentowaną technologię Intelligent Interweaving - eliminującą paskowanie oraz technologię druku zmienną wielkością kropli - Vardot. Mutoh ValueJet 1638X charakteryzuje się także najwyższą na rynku prędkością około 100 m2/h.
Ten sam zestaw technologii mają jednogłowicowe modele VJ-1624X oraz VJ-1324X.
Mutoh ValueJet 426UF to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Jest to 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwiająca zadruk elementów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg. W porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP) i niższym zużyciem energii.
Mutoh ValueJet 426UF to zaawansowany technologicznie ploter LED-UV. Wyposażony został w zmodyfikowaną dla druku UV – technologię Intelligent Interweaving. Mutoh ValueJet 426UF przeznaczony jest do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, do personalizacji produktów, paneli sterowania, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn itd.
Mutoh ValueJet 628 to 24-calowy ploter , który obsługuje materiały o szerokości do 630 mm. Obszar zadruku wynosi 620 mm. Wydajność drukarki sięga aż 16 m2/h (ponad 25 metrów bieżących) w trybie billboardowym (360 x 720 dpi). W trybie Speed Production (720 x 720 dpi) można drukować z prędkością rzeczywistą 12,5 m2/h. Ploter znajdzie swoje zastosowanie w wydrukach reklamowych, etykiet i naklejek, a nawet CAD, fotografii, proofingu, itd. Producent wyposażył ploter Mutoh ValueJet 628 w najnowocześniejsze technologie druku i jednocześnie uprościł jego obsługę do minimum – na obudowie znajdują się tylko dwa przyciski.
VJ-628 wraz z ploterem SummaCut D60 tworzy dwu-maszynowy system drukująco-tnący do produkcji etykiet. SummaCut to ploter, który ma dodatkowe akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Używa zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która umożliwia cięcie ze zwiększoną wydajnością i dokładnością.
Mutoh ValueJet 1638 WX to specjalistyczny ploter do druku sublimacyjnego. Jest to połączenie pełnej automatyzacji i najwyższej jakości druku. „WX” wyposażony jest w 2 najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (od 5,9 do 45,3 pl) oraz Intelligent Interweaving (szybki druk bez paskowania). Unikalną technologią zastosowaną w VJ-1638WX jest Mutoh DropMaster. Jest to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium.
Jak podaje producent, ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych, takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC FREE), nieemitujące zapachów zarówno w czasie druku, jak i procesu transferu. Oferują szeroki gamut kolorystyczny, nasycone barwy po przeniesieniu na docelowe podłoże oraz odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych. Atramenty nie zapychają dysz i przeznaczone są do druku w nawet wysokich prędkościach. Zużycie tuszu wynosi około 10 ml/m2.
Laminator Shield jest efektem kilkuletniej pracy inżynierów. Zastosowane technologie sprawiają, iż jest to wydajny laminator wyposażony we wbudowaną sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących. Zaawansowane systemy kontroli automatycznie dostosowują parametry pracy.
Shield można rozbudować o wiele modułów dodatkowych jak np. stoły, podgrzewanie rolki, pneumatyczny trymer pionowy rozcinający wydruki, system nawijająco-rozwijający, system antystatyczny, pedał sterujący itd.
Artemis BDR 1309X to wszechstronny ploter wyposażony w laser CO2 chłodzony wodą. Urządzenie ma 3 silniki. Wyposażony jest w 2 stoły. Pierwszy, automatycznie regulowany, o strukturze plastra miodu przeznaczony jest do cięcia twardych i lekkich materiałów typu: papier, skóra itd. Drugi stół, uzbrojony w metalowe poprzeczki umożliwia cięcie i grawerowanie większych materiałów, takich jak plexi, drewno, szkło, kamień itd.
Seria ploterów Artemis cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem ceny do jakości, niewiele odbiegającej od urządzeń japońskich. Dla zwolenników szybkiego zwrotu z inwestycji opolski dystrybutor zaprezentował uznane w Polsce maszyny marki Artemis.
Druk ekosolwentowy to domena urządzenia drukarki Artemis 1621. Jak podaje producent, jest to stabilny, wszechstronny ploter ekosolwentowy do produkcji grafik reklamowych, grafik na pojazdy, tapet, rollupów, grafik wystawienniczych, naklejek, dekoracji, itd. Ploter wyposażony jest w szereg profesjonalnych rozwiązań, m.in.: podwójny system suszący, druk falą, 3-strefowy stół, dwusilnikowy system nawijający, system stałego zasilania w atrament, itd.
Najszerszy druk 3,2-metrowy reprezentowany był na urządzeniu Artemis serii 32xx. Od początku tego roku klienci mają możliwość doboru głowic do profilu swojej działalności. Mogą wybrać od 4 do 8 głowic Konica Minolta o kropli 14, 30 i 42 pl. Ploter tej serii drukują w zależności od konfiguracji od maksymalnie 50 do 260 m2/h. W Polsce drukuje ponad 150 ploterów Artemis 32xx.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.