Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jakie nowości czekają na jesiennych targach Taropak?

Jakie nowości czekają na jesiennych targach Taropak?

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania Taropak i 4 Print odbędą się w dniach 30 września – 3 października w przestrzeniach MTP. Podczas wydarzenia, które ma już ponad 40-letnią tradycję, swoją najnowszą ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy rozwiązań opakowaniowych przeznaczonych dla wszystkich gałęzi przemysłu – zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, jak i farmaceutycznej czy kosmetycznej.

Mając na uwadze zmieniające się realia biznesowe oraz nowe wyzwania stające przed przemysłem opakowaniowym, organizatorzy wyodrębnili strefę poświęconą opakowaniom e-commerce. Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 18 proc. rocznie. Według niektórych szacunków zajmuje 13. miejsce na świecie, a do 2022 r. jego wartość ma się zwiększyć o kolejne 6 mld dol. „W tej specjalnej przestrzeni znajdą się firmy oferujące opakowania dla e-handlu, e-retail, transportowe, ochronne, przekładki, linie pakujące czy software. Chcemy zbudować również przestrzeń warsztatową i panelową, gdzie zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia związane z szeroko pojętym tematem opakowań w e-handlu” mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Taropak.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, dokładają oni wielu starań, aby jego formuła była atrakcyjna a tematyka odpowiadała na ewoluujące potrzeby rynku. „Planujemy wyodrębnienie i wyeksponowanie zagadnień związanych z etykietowaniem. Mając świadomość, jak wielkie znaczenie mają etykiety, zarówno w marketingu produktów, jak i w logistyce produkcji i magazynowania, chcemy jeszcze bardziej podkreślić ich obecność na Taropaku poprzez utworzenie Salonu Etykiet” – dodaje Hanna Zdrojewska.

Wraz z Taropakiem organizowane są również targi 4PRINT | DIGITAL | INDUSTRIAL | FLEKSO | 3D, które łączą tematycznie kilka dziedzin branży – opakowania, druk i etykiety. W obrębie tego wydarzenia wystawcy prezentują innowacyjne technologie druku na różnych materiałach, m.in. cieszący się niesłabnącą popularnością druk 3D czy techniki offsetowe. Rozwiązania te są przeznaczone dla różnych sektorów przemysłu – od tradycyjnej poligrafii, poprzez rynek opakowań, meblarstwo, po przemysł spożywczy.

Tegoroczna edycja targów opakowań i poligrafii jest ściśle związana z jubileuszem 25-lecia Polskiej Izby Opakowań, która od wielu lat jest partnerem i uczestnikiem wydarzenia. Izba będzie również organizatorem konferencji pt. „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity”, podczas której będzie mowa o problemach związanych z pakowaniem żywności, normami prawnymi dotyczącymi opakowań i ich praktycznym wymiarem.

Na konferencję zaprosi także Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań. Jej tematyka będzie poświęcona najistotniejszym zagadnieniom dotyczącym wykorzystaniu tworzyw sztucznych w branży spożywczej (w tym biotworzyw i biokompozytów), nowym dyrektywom Unii Europejskiej na temat ograniczenia produkcji i użycia plastikowych naczyń jednorazowych (SUP) oraz wpływowi przepisów na zmiany na rynku opakowań. Jedna z prezentacji będzie dotyczyła opakowań napojów i powrotu do systemu depozytowego.

Kolejnym wydarzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest seminarium technologiczne, przygotowane przez firmę Heidelberg w ramach cyklu Akademia Heidelberga, dotyczące opakowań. Będzie ono okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi wspierającymi realizację procesów biznesowych i produkcyjnych, zarządzanie przedsiębiorstwem, specjalizowaną analitykę finansową i operacyjną oraz rozwojem technologii produkcyjnych pod kątem optymalizacji, wydajności i redukcji kosztów wytwarzania. Podczas seminarium omówione zostaną obecne trendy w segmencie produkcji opakowań na przykładzie specjalnych konfiguracji maszyn. Akademia to okazja do prezentacji innowacyjnego rastra offsetowego MultiDot, który pozwala na znaczącą redukcję kosztów zużycia farby, oferuje użytkownikom skuteczną metodę znakowania, identyfikacji i weryfikacji autentyczności produktów.

Wraz z Międzynarodowymi Targami Pakowania i Etykietowania TAROPAK i 4 Print, organizowane są Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH, Międzynarodowe Targi Gastronomii i Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel. Jak zapewniają organizatorzy, połączenie w jednej przestrzeni wystawienniczej branży spożywczej, opakowań i druku stwarza duże możliwości dla kontaktów biznesowych, poszerzania wiedzy i poznawania najnowszych trendów w korespondujących ze sobą dziedzinach.

Szczegóły na stronie organizatora www.taropak.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.