Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja Print4All online – drukarnia przyszłości i zrównoważony rozwój

Konferencja Print4All online – drukarnia przyszłości i zrównoważony rozwój

Niestety, zapowiadana na 18–19 maja br. w Mediolanie konferencja Print4All, mająca być wstępem do przyszłorocznej edycji targów Print4All (4–7 maja 2021), z powodu pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnej formule. Organizatorzy postanowili więc przenieść ją do internetu. Główna część wydarzenia odbędzie się 24 czerwca w formie transmisji internetowych, 18 maja zaś, podczas webinaru, mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie problemy zostaną podczas tej czerwcowej odsłony poruszone.

Jak podają organizatorzy, w spotkaniu online wzięło udział ponad 500 widzów z niemal 30 krajów. Poprowadził je dziennikarz i prezenter radiowy Matteo Bordone. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor generalny włoskiego stowarzyszenia producentów maszyn dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego ACiMGA oraz Federazione Carta e Grafica Andrea Briganti, który przypomniał przewodnią ideę konferencji i targów Print4All – integrację międzynarodowej społeczności poligrafów i wytwórców opakowań, od producentów i dostawców technologii i materiałów do właścicieli marek. Następnie dyrektor generalny włoskiego stowarzyszenia dostawców dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego ARGI, Enrico Barboglio, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kryzysu spowodowanego przez Covid-19 i roli internetu w komunikacji branżowej. Był to wstęp do szerszej prezentacji głównej konferencji Print4All, która w tym roku będzie miała formę transmitowanych przez internet wykładów i pokazów. Tematykę przewodnią tego wydarzenia, zatytułowanego „Future Factory”, nakreślili: Alice Bodreau, Global Partners Manager w Ellen MacArthur Foundation, która pokrótce przedstawiła zagadnienie gospodarki cyrkularnej w poligrafii, oraz Fabrizio Renzi, prezes i dyrektor generalny RnBGate and RnB4Culture, Angel Investor, partner IBM i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, który wprowadził słuchaczy w zagadnienia związane z automatyzacją procesów, sztuczną inteligencją oraz ideą przemysłu 4.0 w poligrafii i produkcji opakowań.

Tematy te zostaną szeroko omówione 24 czerwca podczas transmisji na żywo. Oprócz wymienionych prelegentów wystąpią także: Nigel Tapper, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie zmian klimatycznych i członek IPCC, międzyrządowej grupy zajmującej się klimatem, która w 2007 r. otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla; Enzo Baglieri, profesor zarządzania technologią, innowacjami i operacjami na Uniwersytecie Bocconi; Marco Roveda, założyciel LifeGate i jeden z prekursorów produkcji ekologicznej we Włoszech; Ulrich Leberle, dyrektor CEPI (Konfederacji Europejskiego Przemysłu Papierniczego) i Massimo Medugno, dyrektor generalny stowarzyszenia Assocarta, a także przedstawiciele najważniejszych stowarzyszeń i organizacji technologicznych i przemysłowych m.in. z Wielkiej Brytanii, Indii czy USA.

„Tak wielu uczestników webinaru zapowiadającego czerwcowe spotkanie potwierdza, że Print4All Conference jest ważnym wydarzeniem w branży” – podkreślał Andrea Briganti. „Nasza inicjatywa łączy wszystkie techniki i technologie drukarskie i jest skierowana do wszystkich uczestników międzynarodowego łańcucha dostaw. Wspólnie zastanowimy się, co nas czeka w najbliższej przyszłości, mając na uwadze zwłaszcza wyzwania związane z przemysłem 4.0 i zrównoważonym rozwojem. Do zobaczenia 24 czerwca”.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie conference.print4all.it. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.