Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja Print4All online – drukarnia przyszłości i zrównoważony rozwój

Konferencja Print4All online – drukarnia przyszłości i zrównoważony rozwój

Niestety, zapowiadana na 18–19 maja br. w Mediolanie konferencja Print4All, mająca być wstępem do przyszłorocznej edycji targów Print4All (4–7 maja 2021), z powodu pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnej formule. Organizatorzy postanowili więc przenieść ją do internetu. Główna część wydarzenia odbędzie się 24 czerwca w formie transmisji internetowych, 18 maja zaś, podczas webinaru, mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie problemy zostaną podczas tej czerwcowej odsłony poruszone.

Jak podają organizatorzy, w spotkaniu online wzięło udział ponad 500 widzów z niemal 30 krajów. Poprowadził je dziennikarz i prezenter radiowy Matteo Bordone. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor generalny włoskiego stowarzyszenia producentów maszyn dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego ACiMGA oraz Federazione Carta e Grafica Andrea Briganti, który przypomniał przewodnią ideę konferencji i targów Print4All – integrację międzynarodowej społeczności poligrafów i wytwórców opakowań, od producentów i dostawców technologii i materiałów do właścicieli marek. Następnie dyrektor generalny włoskiego stowarzyszenia dostawców dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego ARGI, Enrico Barboglio, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kryzysu spowodowanego przez Covid-19 i roli internetu w komunikacji branżowej. Był to wstęp do szerszej prezentacji głównej konferencji Print4All, która w tym roku będzie miała formę transmitowanych przez internet wykładów i pokazów. Tematykę przewodnią tego wydarzenia, zatytułowanego „Future Factory”, nakreślili: Alice Bodreau, Global Partners Manager w Ellen MacArthur Foundation, która pokrótce przedstawiła zagadnienie gospodarki cyrkularnej w poligrafii, oraz Fabrizio Renzi, prezes i dyrektor generalny RnBGate and RnB4Culture, Angel Investor, partner IBM i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, który wprowadził słuchaczy w zagadnienia związane z automatyzacją procesów, sztuczną inteligencją oraz ideą przemysłu 4.0 w poligrafii i produkcji opakowań.

Tematy te zostaną szeroko omówione 24 czerwca podczas transmisji na żywo. Oprócz wymienionych prelegentów wystąpią także: Nigel Tapper, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie zmian klimatycznych i członek IPCC, międzyrządowej grupy zajmującej się klimatem, która w 2007 r. otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla; Enzo Baglieri, profesor zarządzania technologią, innowacjami i operacjami na Uniwersytecie Bocconi; Marco Roveda, założyciel LifeGate i jeden z prekursorów produkcji ekologicznej we Włoszech; Ulrich Leberle, dyrektor CEPI (Konfederacji Europejskiego Przemysłu Papierniczego) i Massimo Medugno, dyrektor generalny stowarzyszenia Assocarta, a także przedstawiciele najważniejszych stowarzyszeń i organizacji technologicznych i przemysłowych m.in. z Wielkiej Brytanii, Indii czy USA.

„Tak wielu uczestników webinaru zapowiadającego czerwcowe spotkanie potwierdza, że Print4All Conference jest ważnym wydarzeniem w branży” – podkreślał Andrea Briganti. „Nasza inicjatywa łączy wszystkie techniki i technologie drukarskie i jest skierowana do wszystkich uczestników międzynarodowego łańcucha dostaw. Wspólnie zastanowimy się, co nas czeka w najbliższej przyszłości, mając na uwadze zwłaszcza wyzwania związane z przemysłem 4.0 i zrównoważonym rozwojem. Do zobaczenia 24 czerwca”.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie conference.print4all.it. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.