Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Duma Druck przechodzi na technologię cyfrową

Duma Druck przechodzi na technologię cyfrową

Od lewej stoją: Christoph Blank – dyrektor działu sprzedaży Xeikon DACH, Frank Illi – dyrektor zarządzający Duma Druck, Monika Olbricht – dyrektor sprzedaży globalnej Xeikon, Klaus Illi i Volker Lück – obaj pełniący funkcję dyrektora zarządzającego Duma Druck

Drukarnia Duma Druck ze Stuttgartu jako pierwsza w Niemczech zainstalowała cyfrową maszynę Xeikon SX30000. Tym samym firma, specjalizująca się w offsetowej produkcji ulotek, broszur, etykiet i małych folderów, pomimo braku trudności w czasie pandemii, zdecydowała się na zmianę profilu działalności na cyfrowy.

Duma Druck GmbH została założona w 1986 r. i obecnie zatrudnia 35 osób. Obsługuje klientów z klientów z branży przemysłowej, spożywczej, handlu detalicznego oraz agencje. Wśród powodów decyzji o zmianie technologii firma wymienia przede wszystkim: chęć szybszej i wydajniejszej produkcji krótkich serii, poszerzenie portfolio usług o niestandardowe i spersonalizowane produkty do druku, a także potrzebę optymalizacji czasu realizacji. Ponadto celem jest zaoferowanie klientom wartości dodanej i możliwości reagowania na ich potrzeby z większą elastycznością.

Volker Lück, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających firmą, podkreśla: „Zanim zdecydowaliśmy się na maszynę Xeikon SX30000, dokładnie zbadaliśmy rynek. Jej możliwości od razu zrobiły na nas duże wrażenie, przede wszystkim zdolność do obsługi różnorodnych materiałów i wysoki poziom jakości druku. Dzięki tej inwestycji możemy utrzymać wysoki standard jakości produktów, a przy obecnym pełnym portfelu zamówień, to wysokojakościowy cyfrowy system pozwala nam na oferowanie klientom wartości dodanej”.

Xeikon SX30000 jednoprzebiegowa, 5-kolorowa maszyna nowej generacji, napędzana technologią suchego tonera Sirius. Umożliwia dwustronny druk na różnych rodzajach podłoży o szerokości 508 mm, w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi, z prędkością 30 m/min. (lub 404 str. A4/min.). Jak podkreśla producent, rozwiązanie to zapewnia obniżony koszt posiadania i większą wydajność w porównaniu z poprzednimi urządzeniami (średni wzrost prędkości o ponad 50%) w całym zakresie gramatur (40–350 g/m2). Ten wszechstronny system jest przeznaczony przede wszystkim do aplikacji typu premium, które wymagają dużego pokrycia atramentem na papierze wysokiej jakości, przy jednoczesnym przestrzeganiu surowych kryteriów jakości. Maszyna dostarczona do zakładu w Stuttgarcie jest dodatkowo wyposażona we wbudowane i zautomatyzowane rozwiązanie do cięcia i układania stosu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.