Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Grupa August Faller zamówiła system Heidelberg Primefire 106

Grupa August Faller zamówiła system Heidelberg Primefire 106

Drukarnia z Waldkirch nieopodal Freiburga będzie jednym z pierwszych na świecie odbiorców cyfrowego systemu Heidelberg Primefire 106 do produkcji opakowań farmaceutycznych.

Wyspecjalizowane produkty medyczne stanowią dynamicznie rozwijający się segment rynku farmaceutycznego. Nakłady opakowań dla specjalnie opracowywanych leków są coraz mniejsze, zaś oczekiwania wobec czasu dostaw rosną. Wiodącymi trendami w produkcji opakowań farmaceutycznych, jest produkcja na indywidualne zamówienie i serializacja produktów. Drukarnia August Faller GmbH & Co. złożyła zamówienie na cyfrowy system drukowania Heidelberg Primefire 106. Urządzenie zostanie zainstalowane w niemieckiej drukarni w przyszłym roku.
Drukarnia August Faller współpracuje z Heidelbergiem od kilkudziesięciu lat. Obecnie w zakładach w Waldkirch i w Łodzi pracuje dziesięć maszyn arkuszowych Heidelberg o formacie 50x70cm. Niemiecki producent dostarczył także dwie sztance i dziewięć składarko-sklejarek dla introligatorni.
Maszyna Primefire 106 została zaprezentowana na targach drupa 2016. Jest to pierwszy przemysłowy systemem drukowania cyfrowego w formacie B1. Technologia Primefire wykorzystuje farby wodne podlegające recyklingowi, co czyni produkt końcowy bardziej przyjaznym dla środowiska. Urządzenie wzbudziło duże zainteresowanie klientów. Zamówienia na maszynę wpływają w tempie przekraczającym możliwości produkcyjne Heidelberga.
Michael Faller, dyrektor zarządzający, August Faller GmbH & Co: „Specjalizujemy się w produkcji zewnętrznych opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia oraz widzimy siebie jako partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów. Różnorodność technologii Primefire stworzy nowe możliwość w produkcji opakowań, która coraz bardziej idzie w kierunku produkcji na indywidualne zamówienie, serializacji i cyfryzacji. Heidelberg jest dla nas idealnym partnerem ze względu na swoją wiedzę o procesach w łańcuchu wartości dodanej. Współpraca ta odgrywa dla nas ważną rolę, abyśmy mogli oferować naszym klientom nowe opcje produkcji konkurencyjnych i atrakcyjnych opakowań”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.