Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający Stiefel Digitalprint

Drukarnia Stiefel Digitalprint GmbH, działająca w ramach grupy Stiefel – jednego z największych producentów map ściennych w Europie – zainstalowała w połowie września 2019 r. maszynę Teckwin Shark 5000 LED. Dystrybutorem rozwiązań chińskiej marki w naszym regionie jest firma Magenta Vision.

Firma Stiefel Digitalprint, mająca siedzibę w Lenting w Niemczech, działa od 1997 r. i specjalizuje się cyfrowym druku w formacie superszerokim. Zatrudnia obecnie 70 pracowników, a jej park maszynowy obejmuje ponad 15 różnych wielkoformatowych systemów druku, co pozwala przedsiębiorstwu oferować szerokie portfolio usług z tego zakresu (m.in. kampanie reklamowe dla znanych marek, agencji i dostawców druku na całym świecie).

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający drukarni, tak wyjaśnia wybór systemu Teckwin Shark 5000 LED: „Pracujemy na trzy zmiany, często pod presją czasu, dlatego tak ważne jest dla nas 24-godzinne bezpieczeństwo, które zapewniają nasze maszyny, dzięki któremu możemy bez przeszkód drukować przez całą dobę. Szukaliśmy ekonomicznej maszyny, która byłaby w stanie zapewnić dobrą jakość, oraz – co bardzo istotne – która byłaby łatwa w obsłudze i utrzymaniu, a więc miała prostą konstrukcję. Jednym z wymagań, które mieliśmy w stosunku do nowej inwestycji, była właśnie możliwość samodzielnego wykonywania prostych czynności konserwacyjnych przez naszych operatorów. Maszyna Teckwin pozwala na szybką i łatwą wymianę nawet głowic drukujących”.

Teckwin Shark 5000 LED to maszyna o maksymalnej szerokości druku 5 m. Oferuje szybki druk w różnej rozdzielczości – od 397 × 900 dpi (przy prędkości 280 m2/godz.) do 1191 × 1200 dpi (70 m2/godz). Bernhard Stiefel bardzo wysoko ocenia zarówno wydajność, jak i jakość produkcji uzyskiwaną dzięki nowej maszynie: „Dotychczas często mieliśmy problem z pękaniem lub załamywaniem się nadruków na produkowanych przez nas banerach i tekstyliach wystawienniczych. W pracach realizowanych na TS 5000 LED, dzięki recepturze atramentów, wykorzystywanych przez tę maszynę, problem załamań nie występuje. Dzięki temu udało się nam pozyskać nowego, ważnego zleceniodawcę. Widzimy też znaczne korzyści ekonomiczne, wynikające z instalacji tego modelu w naszym zakładzie. Zazwyczaj jestem bardzo sceptyczny wobec zapewnień producentów o oszczędnościach wynikających z używania danego rozwiązania. Jednak nasze odczyty zużycia energii elektrycznej już kilka miesięcy po instalacji Teckwin Shark 5000 LED wskazują, że maszyna rzeczywiście zużywa jej znacznie mniej niż konkurencyjne systemy. Bardzo korzystnie wygląda również koszt eksploatacji atramentów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.