Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający Stiefel Digitalprint

Drukarnia Stiefel Digitalprint GmbH, działająca w ramach grupy Stiefel – jednego z największych producentów map ściennych w Europie – zainstalowała w połowie września 2019 r. maszynę Teckwin Shark 5000 LED. Dystrybutorem rozwiązań chińskiej marki w naszym regionie jest firma Magenta Vision.

Firma Stiefel Digitalprint, mająca siedzibę w Lenting w Niemczech, działa od 1997 r. i specjalizuje się cyfrowym druku w formacie superszerokim. Zatrudnia obecnie 70 pracowników, a jej park maszynowy obejmuje ponad 15 różnych wielkoformatowych systemów druku, co pozwala przedsiębiorstwu oferować szerokie portfolio usług z tego zakresu (m.in. kampanie reklamowe dla znanych marek, agencji i dostawców druku na całym świecie).

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający drukarni, tak wyjaśnia wybór systemu Teckwin Shark 5000 LED: „Pracujemy na trzy zmiany, często pod presją czasu, dlatego tak ważne jest dla nas 24-godzinne bezpieczeństwo, które zapewniają nasze maszyny, dzięki któremu możemy bez przeszkód drukować przez całą dobę. Szukaliśmy ekonomicznej maszyny, która byłaby w stanie zapewnić dobrą jakość, oraz – co bardzo istotne – która byłaby łatwa w obsłudze i utrzymaniu, a więc miała prostą konstrukcję. Jednym z wymagań, które mieliśmy w stosunku do nowej inwestycji, była właśnie możliwość samodzielnego wykonywania prostych czynności konserwacyjnych przez naszych operatorów. Maszyna Teckwin pozwala na szybką i łatwą wymianę nawet głowic drukujących”.

Teckwin Shark 5000 LED to maszyna o maksymalnej szerokości druku 5 m. Oferuje szybki druk w różnej rozdzielczości – od 397 × 900 dpi (przy prędkości 280 m2/godz.) do 1191 × 1200 dpi (70 m2/godz). Bernhard Stiefel bardzo wysoko ocenia zarówno wydajność, jak i jakość produkcji uzyskiwaną dzięki nowej maszynie: „Dotychczas często mieliśmy problem z pękaniem lub załamywaniem się nadruków na produkowanych przez nas banerach i tekstyliach wystawienniczych. W pracach realizowanych na TS 5000 LED, dzięki recepturze atramentów, wykorzystywanych przez tę maszynę, problem załamań nie występuje. Dzięki temu udało się nam pozyskać nowego, ważnego zleceniodawcę. Widzimy też znaczne korzyści ekonomiczne, wynikające z instalacji tego modelu w naszym zakładzie. Zazwyczaj jestem bardzo sceptyczny wobec zapewnień producentów o oszczędnościach wynikających z używania danego rozwiązania. Jednak nasze odczyty zużycia energii elektrycznej już kilka miesięcy po instalacji Teckwin Shark 5000 LED wskazują, że maszyna rzeczywiście zużywa jej znacznie mniej niż konkurencyjne systemy. Bardzo korzystnie wygląda również koszt eksploatacji atramentów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.