Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Niemiecka drukarnia z maszyną TS 5000 LED

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający Stiefel Digitalprint

Drukarnia Stiefel Digitalprint GmbH, działająca w ramach grupy Stiefel – jednego z największych producentów map ściennych w Europie – zainstalowała w połowie września 2019 r. maszynę Teckwin Shark 5000 LED. Dystrybutorem rozwiązań chińskiej marki w naszym regionie jest firma Magenta Vision.

Firma Stiefel Digitalprint, mająca siedzibę w Lenting w Niemczech, działa od 1997 r. i specjalizuje się cyfrowym druku w formacie superszerokim. Zatrudnia obecnie 70 pracowników, a jej park maszynowy obejmuje ponad 15 różnych wielkoformatowych systemów druku, co pozwala przedsiębiorstwu oferować szerokie portfolio usług z tego zakresu (m.in. kampanie reklamowe dla znanych marek, agencji i dostawców druku na całym świecie).

Bernhard Stiefel, dyrektor zarządzający drukarni, tak wyjaśnia wybór systemu Teckwin Shark 5000 LED: „Pracujemy na trzy zmiany, często pod presją czasu, dlatego tak ważne jest dla nas 24-godzinne bezpieczeństwo, które zapewniają nasze maszyny, dzięki któremu możemy bez przeszkód drukować przez całą dobę. Szukaliśmy ekonomicznej maszyny, która byłaby w stanie zapewnić dobrą jakość, oraz – co bardzo istotne – która byłaby łatwa w obsłudze i utrzymaniu, a więc miała prostą konstrukcję. Jednym z wymagań, które mieliśmy w stosunku do nowej inwestycji, była właśnie możliwość samodzielnego wykonywania prostych czynności konserwacyjnych przez naszych operatorów. Maszyna Teckwin pozwala na szybką i łatwą wymianę nawet głowic drukujących”.

Teckwin Shark 5000 LED to maszyna o maksymalnej szerokości druku 5 m. Oferuje szybki druk w różnej rozdzielczości – od 397 × 900 dpi (przy prędkości 280 m2/godz.) do 1191 × 1200 dpi (70 m2/godz). Bernhard Stiefel bardzo wysoko ocenia zarówno wydajność, jak i jakość produkcji uzyskiwaną dzięki nowej maszynie: „Dotychczas często mieliśmy problem z pękaniem lub załamywaniem się nadruków na produkowanych przez nas banerach i tekstyliach wystawienniczych. W pracach realizowanych na TS 5000 LED, dzięki recepturze atramentów, wykorzystywanych przez tę maszynę, problem załamań nie występuje. Dzięki temu udało się nam pozyskać nowego, ważnego zleceniodawcę. Widzimy też znaczne korzyści ekonomiczne, wynikające z instalacji tego modelu w naszym zakładzie. Zazwyczaj jestem bardzo sceptyczny wobec zapewnień producentów o oszczędnościach wynikających z używania danego rozwiązania. Jednak nasze odczyty zużycia energii elektrycznej już kilka miesięcy po instalacji Teckwin Shark 5000 LED wskazują, że maszyna rzeczywiście zużywa jej znacznie mniej niż konkurencyjne systemy. Bardzo korzystnie wygląda również koszt eksploatacji atramentów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.