Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Płyta drukowa do suchego offsetu

Płyta drukowa do suchego offsetu

Firma Toray Graphics, dostawca offsetowych płyt drukarskich, wprowadza na rynek rozwiązanie przeznaczone do druku w technologii suchego offsetu. Nowo opracowana płyta Prixia jest wykonana z gumy silikonowej i umożliwia wykonanie nadruku fotorealistycznych obrazów na powierzchni puszek do napojów. Jak podaje producent, zapewnia ona o wiele wyższą jakość druku (do 250 linii na cal) niż powszechnie stosowane rozwiązania fotopolimerowe (75–120 linii na cal), co wynika z rozmiaru kropek (7 mikronów w porównaniu z 50 mikronami w płytach konkurencyjnych). Żywotność płyty Prixia szacowana jest na zadruk ok. miliona puszek.

Suchy offset to zaawansowana technika do wysokowydajnego druku na okrągłych (lub prostokątnych z zaokrąglonymi rogami) opakowaniach, np. puszkach do napojów, opakowaniach na jogurty czy kubkach do margaryn. Choć ma wiele ograniczeń, jednak jest ceniona przez firmy wykonujące wysokonakładowe zlecenia wymagające wielobarwnego zdobienia.

Firma Toray podaje, że opracowywany projekt był konsultowany z licznymi przedstawicielami branży – zarówno właścicielami marek, jak i projektantami i agencjami. Wynika z nich, że nowa płyta pozwala osiągnąć wyższą jakość druku niż było to dotąd możliwe, a co za tym idzie – dzięki jej użyciu wzrasta wartość produktu na półce sklepowej. Szczególnie podkreślano fakt, że atrakcyjność towaru zwiększy się dzięki temu, że znane osoby łatwiej zgodzą się na umieszczanie swojego wizerunku na puszce, gdy będzie on odwzorowany bardzo realistycznie. Szybciej będzie można również zatwierdzić projekt opakowania, a więc i szybciej wprowadzić go na rynek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.