Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa cyfrowa płyta flekso Asahi Photoproducts

Nowa cyfrowa płyta flekso Asahi Photoproducts

Firma Asahi Photoproducts poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej fleksodrukowej płyty AFP-TSP (Top Soft Pinning) w technologii Pinning Top Dot (PTD), przeznaczonej do druku na papierze, tekturze i kartonie, jak również na elastycznych podłożach aluminiowych i foliowych. Dystrybutorem płyt Asahi w Polsce jest firma Reprograf SA.

Według producenta technologia PTD zapewnia czysty transfer farby i ogranicza jej przybieranie na powierzchni płyty oraz zboczach reliefów. W efekcie maleje liczba zatrzymań na czyszczenie płyt, redukowane są przestoje maszyny i zwiększona zostaje ogólna wydajność sprzętu (OEE – Overall Equipment Effectiveness). Płyty AFP-TSP pracują z mniejszym dociskiem („kiss touch”), co m.in. zwiększa ich żywotność i ogranicza przestoje.
Nowa płyta produkowana jest w czterech grubościach ze średnią twardością według Shore A rzędu 48–69 i jest uzupełnieniem dla twardszej płyty AFP-TOP. Płyty AFP-TSP są także kompatybilne z farbami solwentowymi i większością farb UV. Płyty cechują również jednorodne przenoszenie farby w aplach i tintach oraz lepsza kontrola trappingu, gdy różne farby są drukowane jedna na drugiej.
„Nowa płyta znakomicie uzupełnia twardszą płytę AFP-TOP w druku obszarów wysokiej jakości w tej samej pracy ¬– mówi dr Dieter Niederstadt, szef techniczny marketingu Asahi Photoproducts Europe. – AFP-TSP oraz twardsza AFP-TOP stanowią idealne rozwiązanie, które może zachęcić właścicieli drukarni do przejścia z innych technologii druku na fleksografię”.
Wszystkie cztery płyty serii AFP-TSP oferują rozdzielczość 175 lpi. Dostępne są następujące grubości: 1,14 mm (Shore A 69), 1,7 mm (Shore A 58), 2,54 mm (Shore A 49) oraz 2,84 mm (Shore A 48). Jak zapewnia producent, połączenie jakości druku, trwałości i dłuższych przebiegów sprawia, że płyty AFP-TSP są rozwiązaniem, które można łatwo wprowadzić do środowisk produkcyjnych bez konieczności dodatkowego inwestowania w sprzęt. Połączenie technologii PTD i płyt AFP-TSP umożliwia producentom opakowań lepszą odpowiedź na potrzeby klientów, poprawienie jakości i utrzymanie przewagi nad konkurencją.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.