Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Składarko-sklejarki dla drukarń opakowaniowych

Składarko-sklejarki dla drukarń opakowaniowych

Omega AllPro – składarko-sklejarka przeznaczona dla sektora opakowań kartonowych
Fot. Koenig & Bauer Duran

Pod koniec 2018 r. oferta Koenig & Bauer, skierowana do segmentu opakowań, wzbogaciła się o składarko-sklejarki firmy Duran Machinery. Nowo utworzona spółka Koenig & Bauer Duran (wchodząca od tego czasu w skład Koenig & Bauer Group) umożliwiła zwiększenie globalnej obecności tego tureckiego producenta oraz sprzedaży jego maszyn na wielu rynkach. Dotyczy to także Polski, gdzie kontraktowane są kolejne rozwiązania, zarówno do dużych, korporacyjnych klientów, jak też do mniejszych przedsiębiorstw rodzinnych.

Plany firmy – jak prognozuje Eren Sentürk, Senior Sales Manager Koenig & Bauer Duran – zakładają dalszy rozwój i sprzedaż następnych maszyn jeszcze w tym roku.

Historia firmy sięga 1989 r., kiedy to powstała pierwsza składarko-sklejarka, opracowana na potrzeby offsetowej drukarni opakowaniowej Duran Ofset (obecnie – po połączeniu z Doğan Packaging – działającej pod nazwą Duran Doğan Packaging), należącej do rodziny Duran. Urządzenie to okazało się na tyle atrakcyjne, że inny zakład poligraficzny zamówił identyczny egzemplarz. Wraz z kolejnymi zleceniami powstał osobny biznes pod nazwą Duran Machinery. Firma ta przez kolejnych 30 lat dostarczyła ponad 850 maszyn do drukarń opakowaniowych z 71 krajów.

Stabilny rozwój i rosnąca pozycja Duran Machinery na światowym rynku składarko-sklejarek spowodowały zainteresowanie strategiczną współpracą z tureckim producentem ze strony Koenig & Bauer. W ostatnim kwartale 2018 r. podpisana została umowa, na podstawie której powołana została do życia spółka Koenig & Bauer Duran. „Ze strony Koenig & Bauer cel był jasny: uzupełnienie portfolio rozwiązań dla branży opakowaniowej o składarko-sklejarki – mówi Eren Sentürk. – Dla nas ten mariaż oznaczał możliwość zwiększenia sprzedaży i obecności w skali lokalnej, zwłaszcza na rynkach, gdzie do tej pory byliśmy z różnych względów nieobecni”.
Obecnie portfolio Koenig & Bauer Duran obejmuje cztery modele składarko-sklejarek, skierowane do różnych grup odbiorców. Maszyny są budowane na zamówienie i dostosowywane do potrzeb kontrahenta, z uwzględnieniem rodzaju realizowanej przez niego produkcji, w tym rozmiarów i formatów pudełek. Jak dodaje Eren Sentürk, wobec coraz większego znaczenia handlu online rośnie zapotrzebowanie na opakowania kartonowe czy sztywne koperty wysyłkowe: „Z myślą m.in. o tych produktach mamy do zaproponowania dwie serie maszyn: wszechstronne Omega AllPro (dostępne w 9 rozmiarach) oraz Omega Intro (w 4 rozmiarach); te drugie skierowane są do firm dysponujących nieco skromniejszym budżetem. W obu przypadkach możliwa jest też obróbka podłoży bazujących na tekturze falistej. Co więcej, obserwujemy wzmożone zainteresowanie składarko-sklejarkami przeznaczonych do obsługi tego surowca. W związku z tym powstała skierowana do niego seria specjalistycznych maszyn Magnus, dostępnych w dwóch klasach formatowych. Z myślą o drukarniach oczekujących najwyższej automatyzacji i realizujących bardzo duże nakłady oferujemy model Alius”.
Wśród maszyn zakontraktowanych w ostatnim czasie przez polskie drukarnie przeważają modele przystosowane do przetwarzania tektury falistej: „Polska jest rynkiem, na który trafiają najbardziej zautomatyzowane, kastomizowane rozwiązania Koenig & Bauer Duran. Świadczy to z jednej strony o ogromnym potencjale naszych drukarń, z drugiej – o ich zaawansowaniu technologicznym”.
Jak mówi Eren Sentürk, już niebawem składarko-sklejarki Koenig & Bauer Duran będą wyposażane w znany z maszyn drukujących Rapida system LogoTronic. To skalowalne rozwiązanie wspiera użytkownika w obszarze planowania, wstępnych ustawień maszyn, śledzenia i raportowania produkcji. „W przypadku niektórych z dotychczas zainstalowanych składarko-sklejarek system ten będzie dostępny jako upgrade, zaś przy zakupie nowego urządzenia można będzie go zamówić jako część wyposażenia software’owego. To część naszych działań, zbieżnych z założeniami Przemysłu 4.0. Są wśród nich także nowe funkcjonalności i opcje, jakie niebawem pojawią się w poszczególnych modelach Koenig & Bauer Duran. Wkrótce też nasze urządzenia przejdą zmiany jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny – ich design będzie zbliżony do tego, jaki już jest widoczny w przypadku maszyn drukujących Rapida”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.