Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mimaki Innovation Days we Wrocławiu

Mimaki Innovation Days we Wrocławiu

Konferencja Mimaki Innovation Days organizowana przez firmę Reprograf stała się już imprezą cykliczną. Po Sosnowcu, Krakowie i Bydgoszczy przyszła kolej na Wrocław. 18 czerwca br. Reprograf zaprezentował nowości z oferty firmy Mimaki oraz bogate portfolio materiałów do druku wielkoformatowego Simply.

Przybyłych gości powitała Beata Przybylska-Józefiak, regionalny szef sprzedaży Reprografu we Wrocławiu. Jako pierwszy wygłosił prezentację Radosław Brzeziński (szef działu druku wielkoformatowego), który porównał technologie lateksową i solwentową, wskazując, że uzupełniają się one wzajemnie. Przedstawił jedną z nowości firmy Mimaki – maszynę JV400-130/160 LX, korzystającą z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Najważniejsze jej zalety to bardzo trwałe głowice piezoelektryczne i kolor biały, szczególnie przydatny przy druku na podłożach przezroczystych.
Następnie Renata Soboń (Product Manager) w prezentacji „Wszechstronność druku drogą do sukcesu” omówiła szeroką ofertę urządzeń Mimaki, poświęcając najwięcej uwagi kolejnej nowości, drukarce UJF-6042 z technologią UV LED. Należy ona do serii maszyn UJF, ale tym razem zwiększono maksymalny format wydruku do A2. Zadrukowywane podłoże może mieć aż do 15 cm grubości, co otwiera zupełnie nowe możliwości produkcji wielkoseryjnej, zwłaszcza wysokojakościowej, w rozdzielczości do 1800×1800 dpi, bez efektu paskowania. Można też drukować na foliach soczewkowych.
Kolejną prezentację, „Simply – kompleksowe rozwiązanie, bogata oferta materiałów eksploatacyjnych”, wygłosili menedżerowie produktu Beata Sałyga i Paweł Górniak. Marka Simply, wprowadzona na rynek w ubiegłym roku, to unikalna kolekcja podłoży do druku solwentowego, które charakteryzuje wysoka jakość w dobrej cenie. Podłoża nadają się do druku tuszami ekosolwentowymi, solwentowymi i UV. Należą do nich banery laminowane i powlekane, siatki, folie do podświetleń back-it, tkaniny poliestrowe, folie perforowane OWV i tapety strukturalne. Wszystkie materiały charakteryzuje gładkie i szlachetne powleczenie, które umożliwia doskonałą jakość wydruku, szczególnie detali widocznych z bliska. Reprograf dystrybuuje na polskim rynku również folie samoprzylepne włoskiego producenta, firmy Ritrama. Oferta obejmuje materiały ekonomiczne w wersjach błyszczącej, matowej i transparentnej, z klejem trwałym, usuwalnym i kanalikowym Air Flow, jak też folie polimerowe, translucentne i wylewane w wielu rodzajach i formatach.
Małgorzata Szczotka ze współpracującej z Reprografem firmy CM Consulting w swojej prezentacji „Standaryzacja w druku wielkoformatowym” poruszyła zagadnienie bieżącej kontroli powtarzalności druku wielkoformatowego jako kluczowego elementu pracy przed przystąpieniem do profilowania wielokolorowych urządzeń wielkoformatowych. Omówiła również błędy popełniane podczas standardowej procedury profilowania. Kwestie te są szczególnie istotne z perspektywy nowych zastosowań tej techniki druku, np. do produkcji opakowań czy etykiet, gdzie powtarzalność i możliwość odwzorowania gamutu barw zbliżonego do stosowanych standardów przemysłowych jest szczególnie istotna dla klientów. Po części konferencyjnej goście mogli zadać specjalistom pytania, ale także przeprowadzić próby druku na prezentowanych maszynach: UJF-6042, UJF-3042 HG, JV400 i JV33.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.