Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium Wielkoformatowe i Dzień Otwarty w Atrium

Seminarium Wielkoformatowe i Dzień Otwarty w Atrium

W dniach 24–25 października br. odbyło się coroczne, jesienne Seminarium Wielkoformatowe poświęcone tematyce druku wielkoformatowego, którego gospodarzem była firma Atrium Centrum Ploterowe. W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczestników z całego kraju. Opolska firma zapowiada także kolejne wydarzenie – 5 grudnia organizuje ploterowy Dzień Otwarty, podczas którego goście będą mogli poznać możliwości kilkunastu urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji oraz porozmawiać z ekspertami.

Program dwudniowego Seminarium został podzielony na dwa bloki: prezentacyjny i demonstracyjny. W pierwszej prezentacji przedstawiciele fabryki Mutoh – Kenji Yasuhara, Mitsuo Takatsu i Volker Lienig – omówili planowane kierunki rozwoju japońskiej marki drukarek wielkoformatowych oraz przedstawili nową linię drukarek i model – Mutoh XpertJet, których polska premiera miała miejsce podczas wydarzenia. Modele 1641SR i 1682SR to drukarki cztero- (CMYK) i 8-kanałowe (podwójny CMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h. XpertJet jako sukcesor linii ValueJet, zawiera szereg nowych rozwiązań: dwa rodzaje atramentów do wyboru: atramenty ekosolwentowe nowej generacji lub wielokrotnie nagradzane i certyfikowane atramenty żywiczne Mutoh UMS.

Drugie wystąpienie dotyczyło oprogramowania do druku i zarządzania drukiem amerykańskiej marki Onyx, które wygłosił Marc Hoener. Przedstawił on najnowszą, 19. odsłonę tego oprogramowania, zawierającego wiele nowych, zaawansowanych narzędzi ułatwiających i przyspieszających codzienną pracę nawet w rozbudowanych drukarniach, z zachowaniem standardów kolorystycznych i kontrolą kosztów. Melanie Cornelis z firmy Summa omówiła różnice pomiędzy nożem wleczonym a aktywnym w „cutterach” tej marki, przedstawiła technologię rozpoznawania znaczników cięcia opartych na czujniku i kamerze oraz ulepszony system rozpoznawania znaczników – OPOS XYY (podwójny Y). Następnie przybliżyła działanie wielkogabarytowych systemów cięcia oraz omówiła nową platformę cięcia – oprogramowanie Summa GO Suite. Następnie Ettore Pontiggia przedstawił włoską firmę Neolt, która projektuje i buduje urządzenia takie jak trymery, laminatory czy stoły kreślarskie. Nakreślił on także kierunki rozwoju, jakie wytyczyła ta rodzinna firma.

Stefan Stark z firmy EFI przedstawił ideę systemów MIS/ERP, których dobre dopasowanie (marketing, dane, zarządzanie, przedprodukcja, produkcja i postprodukcja) zoptymalizuje produkcję. Markę Ikonos reprezentował szef produkcji opolskiej fabryki – Tomasz Juchkiewicz, który gościom seminarium opowiedział o materiałach do druku wielkoformatowego i o budowaniu marki od podstaw. O kierunkach rozwoju i portfolio amerykańskich urządzeń przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu opowiadała Monika Hagno-Mitura z firmy EFI. Jedną z nowości, o których wspomniała prelegentka, była maszyna typu flatbed EFI Pro 30f. O tym, jak dobrać właściwy atrament do danej technologii druku, i na co zwracać uwagę przy jego wyborze, opowiadał Grzegorz Budkiewicz z firmy Atrium Centrum Ploterowe; natomiast inny specjalista, Michał Postępski, przybliżył budowę i możliwości urządzeń marki Artemis, w tym nowych systemów laserowych serii SF.

Podczas bloków demonstracyjnych do dyspozycji uczestników było około 20 urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji. Jedna z atrakcji była możliwość poznania w farbyce Ikonos procesu produkcji, kompletowania, magazynowania materiałów samoprzylepnych i powlekanych tej marki. Wydarzenie zakończył koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Podczas grudniowego Dnia Otwartego eksperci serwisu zaprezentują wybrane zagadnienia techniczne dotyczące obsługi drukarek wielkoformatowych i oprogramowania do druku. W programie m.in.: obsługa drukarek wielkoformatowych, omówienie funkcji menu kalibracja plotera, ustawienie posuwu mediów konserwacja plotera, wymiana podstawowych części eksploatacyjnych, omówienie różnic w konserwacji i czyszczeniu drukarek, ćwiczenia praktyczne. Ponadto: omówienie możliwości oprogramowania RIP do ploterów (ONYX, PhotoPrint), dobór odpowiednich profili do druku mediów, ustawienia nasycenia kolorów, tworzenie szablonów (Quick Set) w oprogramowaniu ONYX, przygotowanie grafiki do wydruku na drukarkach LED UV (np. kolory spotowe), przygotowywanie prac do automatycznego wycinania na ploterach tnących, Onyx Thrive – praca drukarek w sieci.

Aby wziąć udział w tym bezpłatnym wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.