Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium Wielkoformatowe i Dzień Otwarty w Atrium

Seminarium Wielkoformatowe i Dzień Otwarty w Atrium

W dniach 24–25 października br. odbyło się coroczne, jesienne Seminarium Wielkoformatowe poświęcone tematyce druku wielkoformatowego, którego gospodarzem była firma Atrium Centrum Ploterowe. W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczestników z całego kraju. Opolska firma zapowiada także kolejne wydarzenie – 5 grudnia organizuje ploterowy Dzień Otwarty, podczas którego goście będą mogli poznać możliwości kilkunastu urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji oraz porozmawiać z ekspertami.

Program dwudniowego Seminarium został podzielony na dwa bloki: prezentacyjny i demonstracyjny. W pierwszej prezentacji przedstawiciele fabryki Mutoh – Kenji Yasuhara, Mitsuo Takatsu i Volker Lienig – omówili planowane kierunki rozwoju japońskiej marki drukarek wielkoformatowych oraz przedstawili nową linię drukarek i model – Mutoh XpertJet, których polska premiera miała miejsce podczas wydarzenia. Modele 1641SR i 1682SR to drukarki cztero- (CMYK) i 8-kanałowe (podwójny CMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h. XpertJet jako sukcesor linii ValueJet, zawiera szereg nowych rozwiązań: dwa rodzaje atramentów do wyboru: atramenty ekosolwentowe nowej generacji lub wielokrotnie nagradzane i certyfikowane atramenty żywiczne Mutoh UMS.

Drugie wystąpienie dotyczyło oprogramowania do druku i zarządzania drukiem amerykańskiej marki Onyx, które wygłosił Marc Hoener. Przedstawił on najnowszą, 19. odsłonę tego oprogramowania, zawierającego wiele nowych, zaawansowanych narzędzi ułatwiających i przyspieszających codzienną pracę nawet w rozbudowanych drukarniach, z zachowaniem standardów kolorystycznych i kontrolą kosztów. Melanie Cornelis z firmy Summa omówiła różnice pomiędzy nożem wleczonym a aktywnym w „cutterach” tej marki, przedstawiła technologię rozpoznawania znaczników cięcia opartych na czujniku i kamerze oraz ulepszony system rozpoznawania znaczników – OPOS XYY (podwójny Y). Następnie przybliżyła działanie wielkogabarytowych systemów cięcia oraz omówiła nową platformę cięcia – oprogramowanie Summa GO Suite. Następnie Ettore Pontiggia przedstawił włoską firmę Neolt, która projektuje i buduje urządzenia takie jak trymery, laminatory czy stoły kreślarskie. Nakreślił on także kierunki rozwoju, jakie wytyczyła ta rodzinna firma.

Stefan Stark z firmy EFI przedstawił ideę systemów MIS/ERP, których dobre dopasowanie (marketing, dane, zarządzanie, przedprodukcja, produkcja i postprodukcja) zoptymalizuje produkcję. Markę Ikonos reprezentował szef produkcji opolskiej fabryki – Tomasz Juchkiewicz, który gościom seminarium opowiedział o materiałach do druku wielkoformatowego i o budowaniu marki od podstaw. O kierunkach rozwoju i portfolio amerykańskich urządzeń przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu opowiadała Monika Hagno-Mitura z firmy EFI. Jedną z nowości, o których wspomniała prelegentka, była maszyna typu flatbed EFI Pro 30f. O tym, jak dobrać właściwy atrament do danej technologii druku, i na co zwracać uwagę przy jego wyborze, opowiadał Grzegorz Budkiewicz z firmy Atrium Centrum Ploterowe; natomiast inny specjalista, Michał Postępski, przybliżył budowę i możliwości urządzeń marki Artemis, w tym nowych systemów laserowych serii SF.

Podczas bloków demonstracyjnych do dyspozycji uczestników było około 20 urządzeń do druku wielkoformatowego i postprodukcji. Jedna z atrakcji była możliwość poznania w farbyce Ikonos procesu produkcji, kompletowania, magazynowania materiałów samoprzylepnych i powlekanych tej marki. Wydarzenie zakończył koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Podczas grudniowego Dnia Otwartego eksperci serwisu zaprezentują wybrane zagadnienia techniczne dotyczące obsługi drukarek wielkoformatowych i oprogramowania do druku. W programie m.in.: obsługa drukarek wielkoformatowych, omówienie funkcji menu kalibracja plotera, ustawienie posuwu mediów konserwacja plotera, wymiana podstawowych części eksploatacyjnych, omówienie różnic w konserwacji i czyszczeniu drukarek, ćwiczenia praktyczne. Ponadto: omówienie możliwości oprogramowania RIP do ploterów (ONYX, PhotoPrint), dobór odpowiednich profili do druku mediów, ustawienia nasycenia kolorów, tworzenie szablonów (Quick Set) w oprogramowaniu ONYX, przygotowanie grafiki do wydruku na drukarkach LED UV (np. kolory spotowe), przygotowywanie prac do automatycznego wycinania na ploterach tnących, Onyx Thrive – praca drukarek w sieci.

Aby wziąć udział w tym bezpłatnym wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.