Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Warszawskie Targi Książki coraz bliżej

Warszawskie Targi Książki coraz bliżej

Organizatorzy tegorocznej edycji WTK, która odbędzie się 18–21 maja na Stadionie Narodowym, zdradzili, że gościem targów będzie noblistka Herta Müller, a także Charlotte Link, autorka wielu bestsellerowych powieści. W skład silnej reprezentacji przedstawicieli literatury niemieckiej wejdą także m.in.: Wolfgang Bauer, Artur Becker, Jakob Hein oraz Alice Pantermüller i Daniela Kohl. W programie nie zabraknie debat na ważne i nie tylko literackie tematy, spotkań branżowych oraz warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży oraz możliwości spotkania i poznania oferty niemieckich wydawców – na stoisku Gościa Honorowego będzie obecnych ponad 60 wystawców i zaprezentowanych zostanie 800 tytułów.

Ważne miejsce na Warszawskich Targach Książki, jak zawsze, zajmie książka naukowa i akademicka. Przed nami już 11. edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które od pięciu lat stanowią nierozłączną część WTK. Wydarzenie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, przy wykonawczej pomocy Murator EXPO.

Wszystkich miłośników książek akademickich i naukowych organizatorzy zapraszają do Biznes Klubu na poziomie Promenady. Tam swoją ofertę zaprezentują między innymi: Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata, Towarzystwo Naukowe KUL, Uniwersytet Warszawski, Wydawnictwa AGH, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Wydawnictwa Uczelniane UTP w Bydgoszczy, Wydawnictwo Akademii Sztuki Wojennej, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydawnictwo UWM Olsztyn, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Ważnym wydarzeniem każdej edycji Targów jest Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, obejmujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze oraz tłumaczenia. Zwycięzcy poza dyplomami, pierwszy raz w historii konkursu, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki to miejsce wielu literackich premier i interesujących spotkań branżowych. Warto tu być, by poznać nowości wydawnicze i wziąć udział w spotkaniach i seminariach dot. tematów ważnych dla ludzi książki. Bezpłatna rejestracja możliwa jest do 16 maja, wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie www.twojbilet24.pl. W czasie Targów rejestracja nie będzie prowadzona.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.