Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 10. Warszawskie Targi Książki już w maju

10. Warszawskie Targi Książki już w maju

Tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki odbędzie się w dniach 23–26 maja 2019 r. na Stadionie Narodowym. W programie nie zabraknie debat na ważne i nie tylko literackie tematy, spotkań branżowych oraz warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży oraz możliwości spotkania znanych autorów. Gościem honorowym wydarzenia będzie Rumunia.

Rumunia sprawuje obecnie prezydencję w Radzie Europejskiej, w tym roku mija także sto lat od nawiązania rumuńsko-polskich relacji dyplomatycznych. Z tej okazji przygotowano specjalny program, w którym znalazły się spotkania z pisarzami (m. in. z Varujanem Vosganianem, laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2016 za „Księgę szeptów” i z Adrianem Cioroianu, autorem „Pięknej opowieści o historii Rumunów”), debata poświęcona przekładom z literatury rumuńskiej, w której wezmą udział najbardziej aktywni i cenieni tłumacze, a także debata poświęcona postaci Eugène Ionesco i pierwszej części jego „Dziennika” opublikowanej po polsku. Będą miały miejsce premiery książek, będzie można kupić rumuńską literaturę, zobaczyć filmy dokumentalne i fabularne rumuńskich twórców, wziąć udział w warsztatach artystycznych i pokazach filmów animowanych dla najmłodszych. Zwiedzający będą mogli także zobaczyć trzy wystawy, przedstawiające komiksy z Rumunii, Transylwanię oczami polskich fotografów oraz wystawę ilustracji do książek dla dzieci przygotowaną przy wsparciu Klubu Ilustratorów w Bukareszcie. Na zakończenie targów w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się recital muzyki klasycznej. Stoisko Rumunii i wydarzenia towarzyszące przygotowane zostały przez Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, Ambasadę Rumunii w Warszawie i rumuńskie Ministerstwo Kultury i Tożsamości Narodowej.

Wzorem lat ubiegłych równolegle będą odbywać się Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, których integralną częścią jest Konkurs ACADEMIA, obejmujący najlepsze książki akademickie, naukowe, monografie, serie wydawnicze oraz tłumaczenia. Targom towarzyszą także uroczystości wręczenia Nagrody „Dziennika Gazety Prawnej” ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną czy Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki. Wydarzenie organizują niezmiennie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, przy wykonawczej pomocy Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: Bellona, Bosz, Agencja Edytorska Ezop, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza Rytm, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, Zysk i S-ka oraz Murator EXPO. WTK to miejsce wielu literackich premier i interesujących spotkań branżowych. Warto tu być, by poznać nowości wydawnicze i wziąć udział w spotkaniach i seminariach dotyczących tematów ważnych dla ludzi związanych z książkami.

Więcej informacji na www.targi-ksiazki.waw.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.