Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zaczyna się „Czas dla Polski”

Zaczyna się „Czas dla Polski”

Jak zapowiada Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, rok 2016 może być szansą na promocję polskiej poligrafii na niespotykaną dotychczas skalę. Skorzysta na tym całe środowisku, przede wszystkim jednak same drukarnie. Pod hasłem „Czas dla Polski” rusza nowa inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi na polski rynek poligraficzny potencjalnych klientów i inwestorów zagranicznych.

Podczas Targów drupa Polska jako jedyny kraj będzie prezentować dokonania swojej branży poligraficznej. Na konferencji „Aktywni w Europie” (2 czerwca, godz. 11.00, sala 3, Messe Düsseldorf, CCD Süd) pojawi się prawie 300 zaproszonych gości, ekspertów z całego świata obecnych na Targach, przedstawicieli władz państwowych Polski i Niemiec oraz przede wszystkim podmiotów zainteresowanych współpracą z polskimi drukarniami. Punktem wyjścia będzie omówienie szóstej edycji Raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Zebrane audytorium sprawia, że istnieje realna szansa, aby Konferencja odbiła się szerokim echem za granicą budując pozytywne tło dla proeksportowych działań polskich drukarń.
Poza Konferencją na Targach drupa projekt „Czas dla Polski” obejmuje Forum Gospodarcze w Izbie Rzemieślniczej miasta Dusseldorf (1 czerwca, godz. 16.30, siedziba Izby), a w Polsce Konferencję „Skuteczny eksport – instrumenty na wyciągniecie ręki” (Warszawa, 19 kwietnia, siedziba PAIiIZ; Kraków 20 kwietnia, hotel Sheraton).
Organizatorzy: Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Instytut Gutenberga i ECMA Polska Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, partnerzy: Henkel, Heidelberg Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grafikus – Systemy Graficzne i Boettcher Systems zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu (kontakt: Instytut Gutenberga: www.instytutgutenberga.pl; tel. 22 652 19 33).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.