Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zaczyna się „Czas dla Polski”

Zaczyna się „Czas dla Polski”

Jak zapowiada Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, rok 2016 może być szansą na promocję polskiej poligrafii na niespotykaną dotychczas skalę. Skorzysta na tym całe środowisku, przede wszystkim jednak same drukarnie. Pod hasłem „Czas dla Polski” rusza nowa inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi na polski rynek poligraficzny potencjalnych klientów i inwestorów zagranicznych.

Podczas Targów drupa Polska jako jedyny kraj będzie prezentować dokonania swojej branży poligraficznej. Na konferencji „Aktywni w Europie” (2 czerwca, godz. 11.00, sala 3, Messe Düsseldorf, CCD Süd) pojawi się prawie 300 zaproszonych gości, ekspertów z całego świata obecnych na Targach, przedstawicieli władz państwowych Polski i Niemiec oraz przede wszystkim podmiotów zainteresowanych współpracą z polskimi drukarniami. Punktem wyjścia będzie omówienie szóstej edycji Raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Zebrane audytorium sprawia, że istnieje realna szansa, aby Konferencja odbiła się szerokim echem za granicą budując pozytywne tło dla proeksportowych działań polskich drukarń.
Poza Konferencją na Targach drupa projekt „Czas dla Polski” obejmuje Forum Gospodarcze w Izbie Rzemieślniczej miasta Dusseldorf (1 czerwca, godz. 16.30, siedziba Izby), a w Polsce Konferencję „Skuteczny eksport – instrumenty na wyciągniecie ręki” (Warszawa, 19 kwietnia, siedziba PAIiIZ; Kraków 20 kwietnia, hotel Sheraton).
Organizatorzy: Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Instytut Gutenberga i ECMA Polska Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, partnerzy: Henkel, Heidelberg Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grafikus – Systemy Graficzne i Boettcher Systems zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu (kontakt: Instytut Gutenberga: www.instytutgutenberga.pl; tel. 22 652 19 33).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.