Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zaczyna się „Czas dla Polski”

Zaczyna się „Czas dla Polski”

Jak zapowiada Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, rok 2016 może być szansą na promocję polskiej poligrafii na niespotykaną dotychczas skalę. Skorzysta na tym całe środowisku, przede wszystkim jednak same drukarnie. Pod hasłem „Czas dla Polski” rusza nowa inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi na polski rynek poligraficzny potencjalnych klientów i inwestorów zagranicznych.

Podczas Targów drupa Polska jako jedyny kraj będzie prezentować dokonania swojej branży poligraficznej. Na konferencji „Aktywni w Europie” (2 czerwca, godz. 11.00, sala 3, Messe Düsseldorf, CCD Süd) pojawi się prawie 300 zaproszonych gości, ekspertów z całego świata obecnych na Targach, przedstawicieli władz państwowych Polski i Niemiec oraz przede wszystkim podmiotów zainteresowanych współpracą z polskimi drukarniami. Punktem wyjścia będzie omówienie szóstej edycji Raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Zebrane audytorium sprawia, że istnieje realna szansa, aby Konferencja odbiła się szerokim echem za granicą budując pozytywne tło dla proeksportowych działań polskich drukarń.
Poza Konferencją na Targach drupa projekt „Czas dla Polski” obejmuje Forum Gospodarcze w Izbie Rzemieślniczej miasta Dusseldorf (1 czerwca, godz. 16.30, siedziba Izby), a w Polsce Konferencję „Skuteczny eksport – instrumenty na wyciągniecie ręki” (Warszawa, 19 kwietnia, siedziba PAIiIZ; Kraków 20 kwietnia, hotel Sheraton).
Organizatorzy: Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Instytut Gutenberga i ECMA Polska Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, partnerzy: Henkel, Heidelberg Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grafikus – Systemy Graficzne i Boettcher Systems zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu (kontakt: Instytut Gutenberga: www.instytutgutenberga.pl; tel. 22 652 19 33).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.