Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Pokażą, jak „tworzą przyszłość opakowań”

Na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca br.) nie zabraknie firmy hubergroup Germany, która wystąpi pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość opakowań!”. Eksperci producenta wygłoszą cztery prelekcje w ramach kongresu Touchpoint Packaging, będą też obecni na stoiskach trzech partnerskich firm – Comexi, Expert S.r.l. i Koenig & Bauer, gdzie będą promować portfolio produktów, przede wszystkim farby MGA do zadruku opakowań na żywność, a także rozwiązania z gamy farb do opakowań na bazie wody HYDRO-X-Systems i farb do opakowań na bazie rozpuszczalników Gecko Bond Top.

Krok w przyszłość z nową linią produktów

Podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca br.) Scodix zaprezentuje serię premierowych rozwiązań: dwie maszyny (Ultra 2500 SHD w formacie B2 i Ultra 6500 SHD w formacie B1) wyposażone w nową technologię Scodix MLE (Multi-layer Enhancement), technologię Scodix AI oraz sześć aplikacji do uszlachetniania wydruków (razem z już dostępnymi dziesięcioma tworzą bogaty pakiet 16 opcji zdobienia).

Rozwiązania do przetwarzania tektury i papieru na drupie

Firma BW Papersystems, dostawca kompletnych rozwiązań w zakresie przetwarzania papieru, na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca br.) zaprezentuje swoją bogatą ofertę przeznaczoną do efektywnego arkuszowania folio, produkcji składanych kartonów z podajnikiem wstęgowym, wykańczania materiałów papierniczych i druku cyfrowego. Co czeka na gości stoiska?

Maszyna inkjetowa dla segmentu etykiet premium

Firma Xeikon ogłosiła, że podczas targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca) zaprezentuje premierowo swoją najnowszą maszynę cyfrową wykorzystującą technologię atramentową Panther – model PX3300HD. To pięciokolorowe urządzenie oferuje druk na wstędze o szerokości 330 mm w rozdzielczości 1200 dpi, z prędkością do 70 m/min (nawet przy druku z bielą o wysokim stopniu krycia); wykorzystuje ponadto nowo opracowaną serię szybkoutwardzalnych atramentów PX-Cure LED HD.

IST METZ na targach drupa 2024 – więcej niż UV!

Podczas targów drupa firma IST METZ – producent systemów UV, LED i ekscymerowych – będzie świętować stutysięczną instalację. Na żywo w trakcie pracy będzie można zobaczyć systemy UV, LED i ekscymerowe. Trzy razy dziennie na maszynie Heidelberg Speedmaster CX104-6+LX3 odbędą się pokazy druku. Na oczach gości zrealizowane zostanie zlecenie opakowaniowe i komercyjne dla marki Haribo. IST zaprezentuje „HotSwap” – łatwe przejście pomiędzy UV, LED i hybrydami w druku arkuszowym, zwojowym i flekso. Zaprezentowane zostaną również innowacje, które zostaną ogłoszone tuż przed targami.

Informacja reklamowa

Zróżnicowane portfolio na stoisku swissQprint

Szwajcarski producent na targach drupa 2024 zamierza zaprezentować wszystkie osiągnięcia technologiczne, które zostały wprowadzone na rynek w czasie ostatnich ośmiu lat, czyli od poprzedniej edycji wydarzenia. Ekspozycja obejmie nie tylko wszechstronne plotery wielkoformatowe różnego typu, wyróżniające się – jak zaznacza producent – wysoką jakością i wydajnością, ale też bogatą galerię inspirujących aplikacji powstałych z ich wykorzystaniem.

Mimaki pokaże „przyszłość druku”

Mimaki Europe, dostawca technologii druku atramentowego i cięcia, na targach drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca) wraz ze swoimi globalnymi parterami zaprezentuje swoje podejście do rynku poligraficznego pod hasłem „Jesteśmy przyszłością druku”. Świętujący w tym roku jubileusz 20-lecia producent skupi się na promowaniu „doskonałych inżynieryjnie” rozwiązań, które wspomagają przyszłą produktywność i rentowność branż oznakowań/grafiki, przemysłowej i tekstylnej.

Oferta Jurmet na targi drupa 2024

W gronie wystawców targów drupa 2024 (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca) znajdzie się firma Jurmet. Na stoisku producenta rozwiązań w zakresie technologii cięcia dla przemysłu opakowaniowego zaprezentowane zostaną: nowoczesna bobiniarka duplex MASTER3 z oddzielną stacją odwijającą, kompaktowa bobiniarka WINDER3 oraz krajarkę gilz CATER-d.

Połączenie technologii i pasji na stoisku manroland Goss

Na targach drupa 2024 w Düsseldorfie (28 maja – 7 czerwca) manroland Goss zaprezentuje swoje najważniejsze rozwiązania skierowane do sektora opakowań, druku komercyjnego i gazetowego, a także z zakresu finishingu cyfrowego. Producent z Augsburga chce podkreślić swoją pionierską rolę w branży; główny nacisk zostanie położony na oszczędzanie zasobów i zwiększanie wydajności technologii offsetu zwojowego, w której firma się specjalizuje.

Konica Minolta z wizją przyszłości dla firm poligraficznych

Podczas tegorocznych targów drupa (Düsseldorf, 28 maja – 7 czerwca) Konica Minolta na stoisku o powierzchni 2,4 tys. m2 zaprezentuje wiele rozwiązań cyfrowych o wysokiej wydajności i wartości dodanej, których celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju firm poligraficznych i ich ekspansji biznesowej. Na ekspozycji zaaranżowanej pod hasłem „Zobacz potencjał przyszłości druku” nie zabraknie nowości.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.