Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe drukarki Canon serii i-SENSYS

Nowe drukarki Canon serii i-SENSYS

Firma Canon Europe zaprezentowała cztery nowe (monochromatyczne i kolorowe) drukarki jednofunkcyjne (SFP). Modele i-SENSYS LBP351x, LBP352x, LBP710Cx i LBP712Cx zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach dużych przedsiębiorstw i oferują wyższą produktywność oraz elastyczną konfigurację w wytrzymałej, kompaktowej konstrukcji.

Jak podaje producent, nowe urządzenia, zaprojektowane dla wymagających grup roboczych z różnych branż, takich jak opieka zdrowotna, prawo i handel detaliczny, wyznaczają nowy standard produktywności dla urządzeń i-SENSYS. Modele LBP351x oraz LBP352x drukujące z prędkością odpowiednio 55 i 62 stron na minutę zwiększają wydajność firm, w których drukuje się dużo dokumentów czarno-białych. Dla zwiększenia produktywności modele i-SENSYS LBP351x i LBP352x oferują duże podajniki na 3600 arkuszy. Z kolei i-SENSYS LBP710Cx pozwala drukować z szybkością do 33 stron na minutę w kolorze i obsługuje nawet 1200 stron, a i-SENSYS LBP712Cx – 38 stron na minutę przy maksymalnej pojemności 2300 stron.
Wszystkie nowe urządzenia mają kompaktową konstrukcję i łatwo zainstalować je w biurach, w których cenny jest każdy metr powierzchni. Elastyczność konfiguracji sprawia, że urządzenia dostosowują się do szerokiej gamy środowisk; można np. zainstalować cztery dodatkowe zasobniki na papier czy drukować dokumenty niestandardowego formatu, takie jak wyciągi bankowe lub recepty. Ponadto i-SENSYS LBP710Cx i i-SENSYS LBP712Cx wyposażono w nowy, wysokowydajny toner, co oznacza, że kasety z tonerem wystarczają na dłużej i wymienia się je rzadziej. To sprawia, że zmniejszają się koszty użytkowania drukarek przy jednoczesnym podniesieniu efektywności.
Jak zapewnia producent, obie serie urządzeń obsługują druk z urządzeń mobilnych oraz chmury i pomimo niewielkich rozmiarów zapewniają funkcje klasy korporacyjnej. Obsługa Apple AirPrint, Mopria czy Google Cloud Print umożliwia pracownikom drukowanie dokumentów z kompatybilnych urządzeń mobilnych i usług chmurowych. Pełna integracja z platformą do zarządzania drukiem Canon uniFLOW zapewnia grupom roboczym funkcje klasy korporacyjnej w skali całego przedsiębiorstwa. Technologia Canon Quick First-Print umożliwia wydrukowanie dokumentu w ciągu kilku sekund, nawet kiedy urządzenie jest w stanie uśpienia, a obsługa standardowych języków druku PCL5e/6 i Adobe PostScript ułatwia integrację urządzeń z siecią firmową.
Anil Jagpal, dyrektor ds. marketingu w Canon Europe, powiedział: „Prezentowane urządzenia wyznaczają nowy standard szybkości dla linii drukarek i-SENSYS, umożliwiając firmie Canon zdywersyfikowanie oferty dla rynków wertykalnych i środowisk bezpośredniej obsługi klienta, w których biurowa przestrzeń jest często niezwykle istotna. Firmy docenią produktywność i elastyczność nowych urządzeń – dzięki obsłudze szybkiego druku, zwiększonej pojemności zasobników na papier i nowej technologii tonerowej klienci otrzymują szybkie i profesjonalne rozwiązanie, które optymalizuje procesy i podnosi wydajność pracy”.
i-SENSYS LBP351x, LBP352x, LBP710Cx i LBP712Cx będą dostępne w całej Europie od lipca 2016 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.