Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rapida 106 „inwestycją roku” drukarni Vilpol

Rapida 106 „inwestycją roku” drukarni Vilpol

Działająca od ponad ćwierćwiecza drukarnia Vilpol z Wilkowa Polskiego zakupiła w ostatnim czasie ośmiokolorową, offsetową maszynę Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2 firmy Koenig & Bauer z systemem odwracania arkusza. Jest to pierwsza tak skonfigurowana maszyna z serii Rapida w naszym kraju.

Nowo zakupiona maszyna Vilpolu przejęła zadania realizowane tam wcześniej na trzech innych maszynach w formacie B2 i B1. Będzie ona drukować przede wszystkim wydawnictwa książkowe, systemy POS i opakowania kartonowe, czyli prace, które stanowią obecnie większość wykonywanych przez drukarnię Vilpol. Maszyna została częściowo sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Wdrożenie nowej gamy produktów z nadrukowanymi elementami elektroluminescencyjnymi będących efektem prac badawczych”.

Dostarczona do Vilpolu kilka miesięcy temu maszyna Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2, pracująca z maksymalną prędkością 18 tys. ark./godz (w trybie jednostronnym, przy druku dwustronnym 15 tys. ark./godz), jest wyposażona w osiem zespołów drukujących, zespół odwracający, wieżę do lakierowania dyspersyjnego oraz systemy suszenia KBA VariDry Blue IR/TL. Posiada ona pakiet CX umożliwiający zadrukowywanie kartonów, jak również pakiet do obsługi cienkich podłoży. Stopień automatyzacji zakupionej przez Vilpol konfiguracji wynika m.in. z zastosowania takich rozwiązań jak: niezależny napęd cylindrów DriveTronic SPC; system kamer PlateIdent do wstępnego pasowania, optycznego rozpoznawania formy drukowej oraz zlecenia, a także kontroli form w poszczególnych zespołach drukujących oraz systemy CleanTronic do mycia wałków, obciągów gumowych i cylindrów dociskowych. Maszyna Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2 oferuje też zaawansowane rozwiązania kontrolno-pomiarowe: stanowisko kierowania ErgoTronic oraz systemy: ErgoTronic ColorControl – do pomiaru spektralnego, ErgoTronic ACR – do pomiaru pasowania, QualiTronic Professional – umożliwiający inspekcję oraz kontrolę i regulację nafarbienia w trybie inline; QualiTronic PileView – zapisujący błędy z kontroli obrazu oraz LogoTronic – zapewniający komunikację maszyny z działem prepress.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.