Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Trzeci Festiwal Książki w Opolu

Trzeci Festiwal Książki w Opolu

Za niecałe cztery miesiące Opole ponownie stanie się najbardziej zaczytanym miastem w Polsce. W dniach 15-17 czerwca na tamtejszym Placu Wolności odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Książki Opole 2018. Organizatorzy pracują nad programem i zapraszają zainteresowanych wystawców, partnerów oraz sponsorów do współpracy.

W tym roku na uczestników czeka równie wiele atrakcji: targi książki, spotkania autorskie, warsztaty, koncerty oraz Wielkie Opolskie Dyktando i liczne niespodzianki. „Szczegółowy program przedstawimy bliżej terminu wydarzenia” – zapewnia organizator – Natalia Ciecióra z Fundacji Fabryka Inspiracji PL. „Zapraszamy zainteresowanych wystawców, przede wszystkim wydawnictwa, które będą chciały zaprezentować swoją ofertę. Intersujących wydarzeń nie zabraknie - przy Miejskiej Bibliotece Publicznej powstanie scena na której będą miały miejsce liczne spotkania autorskie, dyskusje czy warsztaty. Warto wspomnieć, że opolskie wydarzenie jest jedynym festiwalem w Polsce, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę”, kontynuuje Natalia Ciecióra.

Zeszłoroczną edycję można uzna zdecydowanie za udaną. We wszystkich wydarzeniach festiwalowych udział wzięło około 10 tys. osób, a autorzy, uczestnicy oraz wystawcy wypowiadali się o imprezie bardzo pochlebnie: „Uwielbiam takie imprezy, które w samej nazwie mają słowo książka. W miłej piknikowej atmosferze można kupić i poczytać świetne książki”, wspominał Artur Andrus podczas ubiegłorocznej edycji. Opolskie wydarzenie docenił także Remigiusz Mróz („Kolejna edycja festiwalu i targów książki wypadła profesjonalnie”) oraz Katarzyna Grochola („Specjalnie przyjechałam do Opola na Festiwal Książki”). W drugiej edycji wydarzenia odbyły się spotkania autorskie z udziałem m.in.: Remigiusza Mroza, Katarzyny Grocholi, Artura Andrusa, Tomasza Raczka i Edyty Jungowskiej. Podczas festiwalowych atrakcji miały miejsce liczne warsztaty, Wielkie Opolskie Dyktando oraz koncert Ani Dąbrowskiej w ramach obchodów 800-lecia miasta.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a organizacyjnie wydarzenie wspiera Drukarnia Opolgraf oraz Miasto Opole, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i Filharmonia Opolska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.