Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Trzeci Festiwal Książki w Opolu

Trzeci Festiwal Książki w Opolu

Za niecałe cztery miesiące Opole ponownie stanie się najbardziej zaczytanym miastem w Polsce. W dniach 15-17 czerwca na tamtejszym Placu Wolności odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Książki Opole 2018. Organizatorzy pracują nad programem i zapraszają zainteresowanych wystawców, partnerów oraz sponsorów do współpracy.

W tym roku na uczestników czeka równie wiele atrakcji: targi książki, spotkania autorskie, warsztaty, koncerty oraz Wielkie Opolskie Dyktando i liczne niespodzianki. „Szczegółowy program przedstawimy bliżej terminu wydarzenia” – zapewnia organizator – Natalia Ciecióra z Fundacji Fabryka Inspiracji PL. „Zapraszamy zainteresowanych wystawców, przede wszystkim wydawnictwa, które będą chciały zaprezentować swoją ofertę. Intersujących wydarzeń nie zabraknie - przy Miejskiej Bibliotece Publicznej powstanie scena na której będą miały miejsce liczne spotkania autorskie, dyskusje czy warsztaty. Warto wspomnieć, że opolskie wydarzenie jest jedynym festiwalem w Polsce, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę”, kontynuuje Natalia Ciecióra.

Zeszłoroczną edycję można uzna zdecydowanie za udaną. We wszystkich wydarzeniach festiwalowych udział wzięło około 10 tys. osób, a autorzy, uczestnicy oraz wystawcy wypowiadali się o imprezie bardzo pochlebnie: „Uwielbiam takie imprezy, które w samej nazwie mają słowo książka. W miłej piknikowej atmosferze można kupić i poczytać świetne książki”, wspominał Artur Andrus podczas ubiegłorocznej edycji. Opolskie wydarzenie docenił także Remigiusz Mróz („Kolejna edycja festiwalu i targów książki wypadła profesjonalnie”) oraz Katarzyna Grochola („Specjalnie przyjechałam do Opola na Festiwal Książki”). W drugiej edycji wydarzenia odbyły się spotkania autorskie z udziałem m.in.: Remigiusza Mroza, Katarzyny Grocholi, Artura Andrusa, Tomasza Raczka i Edyty Jungowskiej. Podczas festiwalowych atrakcji miały miejsce liczne warsztaty, Wielkie Opolskie Dyktando oraz koncert Ani Dąbrowskiej w ramach obchodów 800-lecia miasta.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a organizacyjnie wydarzenie wspiera Drukarnia Opolgraf oraz Miasto Opole, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i Filharmonia Opolska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.