Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa platforma Azonprinter

W dwa lata po rynkowym debiucie serii przemysłowych drukarek cyfrowych Azon Matrix, firma Azonprinter wprowadza nową platformę Azon Matrix R wykorzystującą głowice drukujące Ricoh piątej generacji.

Papier Hop-Syn GO z rekomendacją producentów maszyn

Syntetyczny papier Hop-Syn GO produkowany przez amerykańską firmę Hop Industries uzyskał rekomendację wiodących producentów cyfrowych i offsetowych maszyn drukujących wykorzystujących systemy utrwalania atramentu promieniami UV. Opracowany pierwotnie dla firmy HP z przeznaczeniem do jej cyfrowych maszyn z serii Indigo, papier Hop-Syn GO jest obecnie powszechnie stosowany w drukarniach wykorzystujących technikę rolowego druku cyfrowego i offsetowego.

Najmniejsza 5-atramentowa drukarka od Canona

Pixma TS705 to najmniejsza 5-atramentowa drukarka tego producenta przeznaczona dla biur domowych oraz mikro i małych firm. Kompaktowe urządzenie obsługuje szeroki wachlarz nośników, wyposażone jest w 2 wysokowydajne podajniki papieru (350 arkuszy) i rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej, pracuje też z wieloma aplikacjami do zdalnej pracy.

Mimaki podczas targów PSI i Viscom 2019

Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów do cięcia, prezentuje portfolio swoich produktów podczas trwających właśnie w Messe Düsseldorf targów viscom oraz równolegle odbywających się Europejskich Targów Przemysłu Artykułów Reklamowych – PSI (8–10 stycznia 2019 br.).

Duplo na targach RemaDays Warsaw 2019

Duplo Polska podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw w Nadarzynie (13–15 lutego br. w centrum Ptak Expo) zaprezentuje pracujące maszyny do wykańczania, skierowane na rynek poligraficzny i reklamowy oraz prezentacje aplikacji uszlachetniających.

Mark Andy Digital Series w drukarni MD Labels

Hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series, działająca w firmie MD Labels z Kalisza, to jedno z pierwszych urządzeń tego modelu w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Dzięki niej drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń, co przekłada się na intensywny rozwój tej młodej firmy i jej optymistyczne plany na przyszłość.

Agfa na targach RemaDays Warsaw 2019

Firma Agfa poinformowała, że na zbliżających się targach RemaDays Warsaw, które odbędą się w dniach 13–15 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy, będzie prezentować płaski ploter Anapurna FB2540i LED, bazujący na energooszczędnej technologii UV-LED. Stoisko zostanie zaprojektowane i wykonane (m.in. przy użyciu maszyn Agfa) przez firmę Kseroplast-Plus, wieloletniego użytkownika rozwiązań tej marki.

Przenośne miniskanery od Epsona

Epson wprowadził na rynek dwa nowe modele lekkich skanerów przenośnych A4 – DS-70 i DS-80W. Są one przeznaczone do prostego i wydajnego zarządzania dokumentami w małych środowiskach pracy oraz przez osoby pracujące w terenie lub często podróżujące.

Technologia UVgel Canona doceniana w regionie EMEA

Jak informuje firma Canon, europejscy dostawcy usług druku, którzy korzystają z plotera Océ Colorado 1640, zauważają znaczny wzrost wydajności produkcji i rozszerzenie możliwości aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii UVgel. Ten 64-calowy ploter rolowy jest obecny w naszym regionie od kilkunastu miesięcy.

Ritrama wprowadza ekologiczny papier Eden

Włoski dostawca materiałów samoprzylepnych Ritrama wprowadza na rynek naturalny papier Eden, przeznaczony do etykietowania produktów alkoholowych. Wyróżnia się on przyjazną dla środowiska kompozycją – składa się po połowie z włókien suszonej trawy i pozostałości czystych włókien celulozowych z pierwszego tłoczenia.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu