Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Jeszcze szybszy druk atramentowy

Firma Kodak zaprezentowała najnowszy model pełnokolorowej, rolowej maszyny drukującej w technologii atramentowejProsper 7000 Turbo Press. Jak podaje producent, oferuje ona druk szybszy o prawie 35% niż konkurencyjne rozwiązania (dostępne są trzy tryby pracy), a także dużą wszechstronność zastosowań i obsługiwanych podłoży.

Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Firma XSYS poszerzyła portfolio o Flexo Solution Finder – narzędzie online, którego zadaniem jest pomoc drukarniom, działom prepress i przygotowalniom fleksograficznym w zoptymalizowaniu produkcji i osiągnięciu większej całkowitej efektywności wyposażenia (OEE).

Wipak poszerza park maszynowy o kolejną bobiniarkę

Wipak Polska – firma specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne przedsiębiorstwa z Grupy Wipak, zainwestowała w ostatnim czasie w drugą już bobiniarkę Comexi S1 DT (pierwsza taka maszyna pracuje w zakładzie firmy od 2017 r.).

Rzeczywiste ekologiczne skutki przejścia na druk cyfrowy

30% wszystkich wyprodukowanych dziś wyrobów odzieżowych nikt nigdy nie kupi. To 21 milionów ton tkanin trafiających bezpośrednio do śmieci. To 28 bilionów litrów wody (dość, aby 300 milionów ludzi przez całe życie miało co pić) zmarnowane na rzeczy, których nie chce rynek. Jeśli możemy produkować naszą odzież, nie zagarniając dla siebie zasobów wody… to czy nie powinniśmy tego robić?

Informacja reklamowa

Drukarka do smartfonów instax mini Link 2

Firma Fujifilm Europe wprowadziła na rynek kompaktową drukarkę do zdjęć, współpracującą za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonami – instax mini Link 2. Urządzenie jest wyposażone w liczne funkcje mające pobudzać kreatywność użytkowników. Potrafi wydrukować odbitkę w ok. 15 s, umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora.

Drukarnia z RPA zwiększa potencjał produkcyjny

W ostatnim czasie w hali produkcyjnej Label Leaders z Geroge (RPA) rozpoczęło pracę kolejne, szóste już rozwiązanie Mark Andy – maszyna fleksograficzna Evolution Series E5. W parku maszynowym działają także m.in.: Performance Series P5, 2200, Scout i 830 (ten system pracuje od początku istnienia firmy).

Funkcjonalny papier barierowy dla e-commerce

Firma Mondi nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn – beck packautomaten, aby stworzyć funkcjonalne rozwiązanie papierowe, które ma zrewolucjonizować proces pakowania w intensywnie rozwijającym się sektorze handlu elektronicznego poprzez zastąpienie opakowań plastikowych i stworzenie odpowiedniej wielkości opakowań dla szerokiej gamy produktów.

Unowocześnione plotery z serii XpertJet Pro

Obchodząca w tym roku jubileusz 70-lecia firma Mutoh podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo dwa urządzenia drukujące z serii XpertJet Pro. Były to: ploter eko/żywiczny XpertJet 1682SR Pro oraz wykorzystujący technikę sublimacji model XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Co je wyróżnia?

Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC wprowadzają na rynek eXact 2 – bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji, ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań. Goście Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022 (9–10 czerwca br.) mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowej prezentacji urządzenia podczas wystąpienia Leszka Bartkowiaka z firmy Reprograf-Grafikus.

Najnowsze rozwiązania BOBST dla sektora opakowań

Firma BOBST, dążąca do głębokiej transformacji przemysłu opakowaniowego, w 2020 r. przedstawiła wizję tego sektora opartą na czterech kluczowych filarach – zdalnej komunikacji, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonym rozwoju. Obecnie stały się one kamieniami węgielnymi nie tylko strategii szwajcarskiego producenta, ale całej branży, dlatego BOBST stale rozwija swoje portfolio produktów i usług, aby pomóc przetwórcom i właścicielom marek w prowadzeniu działalności w nowych warunkach.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.