Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Xerox Versant 180 w firmie Kamera

Wydawnictwo Kamera z Kołobrzegu, założone w 1990 r., przez wiele lat produkcję opierało na technice offsetowej. Niespełna kwartał temu do parku maszynowego tej firmy dołączyła cyfrowa maszyna Xerox Versant 180, co wzmocniło pozycję firmy w regionie.

Nowości od Canon dla małych i średnich firm

Canon zaprezentował najnowszą serię atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych (MFP) dla małych i średnich firm, drukujących do 5 tys. arkuszy miesięcznie – WG7500. Modele WG7550F, WG7550 i WG7540 łączą w sobie wysoką wydajność i ekonomiczność przy jednoczesnym ograniczeniu interwencji serwisowych i wizyt konserwacyjnych. Na rynku europejskim będą dostępne w 2. połowie 2019 r.

Etykieciarka Herma 500 wkracza na kolejne rynki

Aplikator etykiet Herma 500, którego debiut rynkowy miał miejsce podczas ubiegłorocznych targów Label Expo, właśnie został wprowadzony na rynek północnoamerykański przez spółkę-córkę niemieckiego producenta urządzeń do etykietowania i etykiet samoprzylepnych Herma GmbH – firmę Herma US. Etykieciarka Herma 500 pracuje w środowisku Internetu Rzeczy (IoT) i wykorzystuje pomiary w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji wydajności i spójności produkcji, nawet przy zróżnicowanych ustawieniach fabrycznych.

Szybkie skanery biznesowe od Epson

Epson wprowadza na rynek nowe modele szybkich skanerów z podajnikami: WorkForce DS-970 (według producenta obecnie najszybszy na rynku skaner biznesowy) i DS-870. Urządzenia przeznaczone są dla wymagających, działających pod presją czasu środowisk pracy, takich jak służba zdrowia, sądownictwo czy instytucje finansowe.

Premiera na dniach otwartych Windmöller & Hölscher

Niemiecki producent rozwiązań do produkcji opakowań giętkich i urządzeń do pakowania, Windmöller & Hölscher, podczas dni otwartych w odnowionym centrum technologii druku w Lengerich, odbywających się w dniach 27 i 28 marca pod hasłem „Poznaj przyszłość fleksografii”, zaprezentuje po raz pierwszy maszynę Novoflex II oraz inne rozwiązania do druku fleksograficznego.

Euro-Druk poszerzył swój park maszynowy

Firma Euro-Druk ze Strzelina na Dolnym Śląsku poszerzyła swój park maszynowy o urządzenie Canon varioPRINT 140. Inwestycja była podyktowana niemożnością wywiązania się z nowo zdobytego kontraktu na druk broszur z instrukcją obsługi do okapów kuchennych. Pozwoliło to drukarni dostosować się do potrzeb klientów i stopniowo poszerzać portfolio usług, co ułatwia pozyskanie nowych kontrahentów.

Derya doposażyła Drukarnię Wojskową

Warszawska Drukarnia Wojskowa w minionym roku zakupiła kilka urządzeń marek Horizon oraz Zechini, poszerzając swoje możliwości obróbki po druku oraz unowocześniając park maszynowy. Maszyny dostarczyła i zainstalowała firma Derya, dostawca maszyn oraz systemów poligraficznych Horizon, Foliant, Zechini i Ryobi.

Nowe modele Scodix Ultra

W ofercie izraelskiej firmy pojawiły się dwa nowe modele maszyn do cyfrowego uszlachetniania wydruków – tańszy Ultra 101 i bardziej zaawansowany Ultra 202.

Szkocki browar znakuje laserowo

W nowo utworzonym browarze rzemieślniczym Edinburgh Beer Factory do znakowania butelek używa się znakowarki laserowej CSL30 firmy Linx Printing Technologies. Urządzenie to jest jednym z elementów tamtejszej automatycznej linii butelkującej, która przetwarza w ciągu godziny około dwóch tysięcy butelek o pojemności 330 ml. Za pomocą znakowarki CSL30 na butelki nanoszone są daty przydatności do spożycia i numery partii.

Logopak pokazał zrobotyzowane etykieciarki

Firma Logopak wprowadza na rynek zautomatyzowane rozwiązania etykietujące. Zastosowanie robotów w przemysłowych środowiskach produkcyjnych niesie za sobą różne korzyści, a w przypadku zadań związanych z etykietowaniem zapewnia m.in. większą elastyczność. Za pomocą zrobotyzowanych systemów Logopak na produkty można nakładać dowolną ilość etykiet, w dowolnych miejscach i różnych formatach.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu