Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Metalizowane etykiety od Mitsubishi HiTec Paper

Firma Mitsubishi HiTec Paper (wchodząca w skład grupy Mitsubishi Paper Mills) wprowadziła na rynek metalizowany papier do drukarek atramentowych o nazwie jetscript Metal VPG 1018. Został on opracowany z myślą o produkcji etykiet samoprzylepnych. Jest to produkt innowacyjny – pozwala uzyskać błyszczące etykiety, jednak nie zawiera folii; jest wykonany z papieru, na bazie czystego włókna z metalicznym wykończeniem lustrzanym i przezroczystą mikroporowatą powłoką, zapewniającą wysoką wydajność drukowania.

AdArt Studio Reklamy z Piły z nową inwestycją

AdArt Studio Reklamy z Piły, które działa już od ponad 28 lat na rynku poligraficznym, rozszerzyło swój park maszynowy o wielkoformatową drukarkę żywiczną Mutoh ValueJet 1324X.

SimpliCity z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

Od kilku miesięcy pracę firmy SimpliCity z Poznania wspomaga ploter Jeti Titan, oferujący bezpośredni zadruk mediów w technice inkjet UV. To już drugie dostarczone tam rozwiązanie marki Agfa – ponad dwa lata temu ten dom produkcyjny stał się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Anapurna H3200i LED.

Drukarnia Werner Kenkel z nową maszyną Bickers Gluejet

W maju br. firma Werner Kenkel sp. z o.o. zainstalowała w swoim zakładzie w Krzycku Wielkim ploter klejowy Bickers Gluejet. To już druga instalacja urządzeń tej niemieckiej marki, wspierana przez jej polskiego dystrybutora, firmę Digiprint PL. Grupa Werner Kenkel, obchodząca w tym roku 40-lecie swojej działalności, jest producentem tektury falistej oraz opakowań z nadrukiem fleksograficznym, offsetowym i cyfrowym.

Xerox rozwija technologię druku atramentowego

Firma Xerox przedstawiła arkuszową drukarkę produkcyjną Baltoro HF Inkjet Press, która umożliwia klientom realizację dużych zleceń, druku transakcyjnego, a także wysokojakościowego wydruku korespondencji marketingu bezpośredniego i katalogów. Baltoro HF jest pierwszym produktem firmy Xerox, wykorzystującym nową platformę.

Nowe atramenty tekstylne dla Mutoha

Mutoh ValueJet 1938 TX zyskał nowe możliwości dzięki nowym atramentom pigmentowym na bazie wody Zschimmer & Schwarz Diamontex. Są to wszechstronne tusze do druku cyfrowego na różnych rodzajach włókien tekstylnych i innych podłoży. Pozwalają bez potrzeby zmiany atramentu drukować na takich materiałach jak np. celuloza, mieszanka celulozy i poliestru, poliester, poliamid, aramid, a także na włóknie szklanym, sztucznej i prawdziwej skórze.

OKI wprowadza elastyczne obwody drukowane

OKI Electric Cable Co., Ltd., firma należąca do grupy OKI, specjalizująca się w przewodach elektrycznych, ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich elastycznych obwodów drukowanych – „Rozciągliwych FPC” (Stretchable Flexible Printed Circuits). Produkt dostosowuje się do złożonych ruchów, w tym nawet ruchów ludzkiego ciała i jest częścią nowej linii produktów OKI Electric Cable, która została wprowadzona w czerwcu br.

Współpraca EFI i Memjet

Firmy EFI i Memjet nawiązały współpracę w zakresie wprowadzenia interfejsów EFI Fiery (DFE) do cyfrowych rozwiązań dla atramentowego druku produkcyjnego z serii Memjet DuraLink. Ma to na celu zapewnienie najlepszych rezultatów w obszarach takich jak: kolor i obrazowanie, wydajność, narzędzia do zarządzania i łączność. Wdrażając to rozwiązanie, użytkownicy będą mogli sprostać wymaganiom klientów w zakresie używania kolorów i aplikacji o rozszerzonej gamie atramentów. Ponadto Fiery DFE dla systemów Memjet DuraLink zapewni im możliwość dokonywania bieżących korekt i późniejszych edycji kolorów dla utrzymania ciągłości produkcji.

Finowie kupili najnowszego Mutoha serii MH

Firma Tojapak Ky z Finlandii, chcąc zwiększyć rentowność i możliwości produkcyjne w zakresie mniejszych serii wysokiej jakości i niestandardowych opakowań, zainstalowała cyfrową drukarkę atramentową Mutoh ValueJet 1627MH.

Odzyskiwalny karton do kubków papierowych

Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek Cupforma Natura Solo – odnawialnego kartonu, znajdującego zastosowanie przy wytwarzaniu papierowych kubków na zimne i gorące napoje oraz opakowań do lodów. W jego produkcji wyeliminowano tradycyjną warstwę plastikową, a wykorzystane włókna mogą zostać w pełni poddane procesowi recyklingu.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu