Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Gry bezpieczne dla zdrowia i środowiska dzięki Rapidzie 106

We wrześniu 2020 r. w Fabryce Kart Trefl-Kraków rozpoczęła pracę maszyna Koenig & Bauer Rapida 106-5+L ALV3. Inwestycja stanowi część wdrożonego w ubiegłym roku projektu związanego z uruchomieniem produkcji innowacyjnych gier karcianych i planszowych, przyjaznych dla środowiska, a także – jeśli życzy sobie tego klient – zabezpieczonych opatentowaną powłoką lakierniczą o walorach biobójczych.

Pierwsza w Polsce maszyna drukująca Full LED w drukarni Eticod

Drukarnia etykiet Eticod na początku roku zainstalowała, 10-kolorową maszynę BOBST M5 430 z technologią UV LED Phoseon. Inwestycja w nowoczesny system utwardzania została podjęta, by zredukować emisję szkodliwych związków i wpisuje się w politykę firmy, dla której bardzo istotny jest aspekt proekologiczny działalności.

Instalacja tysięcznego systemu Prinect

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG konsekwentnie rozwija swoją działalność dzięki oprogramowaniu Prinect Production Manager. Jak poinformowała, w ostatnim czasie zainstalowała już tysięczny system. Jubileuszowym użytkownikiem została drukarnia druckpartner z Essen, oferująca kompleksowe usługi klientom z branż przemysłowej i reklamowej.

Wysokojakościowy druk na szkle i lustrach

Firma Inter-Glass z Kraśnika, zajmująca się przetwórstwem szkła, chcąc skuteczniej odpowiadać na zapotrzebowania rynku oraz zapewnić sobie możliwość dotarcia do nowych odbiorców, wiosną ubiegłego roku zdecydowała się na zakup płaskiego plotera UV Arizona 1360 GT marki Canon. Rozwiązanie to pozwoliło na poszerzenie działalności firmy o druk na szkle i pomogło rozwinąć działalność w obszarze dekoracji wnętrz.

Rosnący rynek soft signage szansą na zyski w przyszłości

Rynek soft signage, obejmujący szeroką gamę zastosowań drukarskich, w tym grafiki ekspozycyjne, reklamy podświetlane, elementy wystroju sklepów detalicznych, a także flagi i banery – drukowane bezpośrednio lub przez proces transferu – przeżywa bezprecedensowy wzrost. W ciągu ostatnich pięciu lat wydajność cyfrowego druku sublimacyjnego soft signage rosła w tempie 8% w skali roku. Przy tak silnym zapotrzebowaniu na grafiki na tekstyliach nie dziwi, że dostawcy usług poligraficznych właśnie w tym obszarze szukają nowych źródeł przychodów, zwłaszcza że pozwala on osiągać spore marże.

Zaawansowane systemy do cyfrowego zadruku tkanin

Firma Mimaki Europe, dostawca drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała o poszerzeniu swojego portfolio o dwie wysokowydajne cyfrowe drukarki do druku na tekstyliach – Mimaki TS100-1600 oraz Mimaki Tiger-1800B MkIII. Jak podaje producent, nowe urządzenia są odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie urozmaicania oferty produktów, niższych stanów magazynowych i krótszych terminów dostaw.

Szersze możliwości w druku biznesowym

Canon zaprezentował nowe urządzenie z serii drukarek biznesowych imageRUNNER Advance DX – model C5800. Jak podaje producent, urządzenie to zostało opracowane z myślą o poprawie firmowej komunikacji i produktywności i – dzięki pełnej integracji ze środowiskiem uniFLOW Online – sprawnie łączy pracowników pozostających w biurach z tymi pracującymi zdalnie.

Automatyzacja wykańczania zaczyna się od impozycji

W ofercie firmy Duplo jakiś czas temu pojawiło się oprogramowanie do automatycznej impozycji plików do druku – Ultimate Impostrip. Jak podaje firma, zapewnia ono nie tylko znaczne skrócenie czasu i redukcję liczby osób zaangażowanych w proces impozycji plików do druku, ale też – dzięki możliwości wprowadzania zmian na życzenie klienta nawet w ostatniej chwili – oferuje drukarni pełną elastyczność i pomaga dotrzymywać nawet najbardziej napiętych terminów realizacji zleceń.

Nowe modele drukarek UV LED

Firma Mutoh Europe zaprezentowała nową serię drukarek UV LED – Mark II. W jej skład wchodzą dwa 6-kolorowe (CMYK + biały + lakier) modele – rolowa drukarka ValueJet 1638UR Mark II (VJ-1638UR2) o szerokości 162 cm (64”) i hybrydowa ValueJet 1638UH Mark II (VJ-1638UH2), obsługująca zarówno nośniki rolowe, jak i sztywne.

STO Print stawia na elastyczność i rozwój

Drukarnia wielkoformatowa STO Print z Rzeszowa zainwestowała w płaską drukarkę swissQprint Nyala 3. Choć Jan Köster, prezes i właściciel firmy już od dziesięciu lat nosił się z zamiarem zakupu plotera szwajcarskiej marki, wizja ta stała się faktem dopiero w czasie pandemii. Celem inwestycji jest zapewnienie drukarni większej elastyczności produkcji i przyspieszenie rozwoju.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.