Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Farba sublimacyjna do zadruku tekstyliów

ElvaJet Onyx SB to nazwa nowej farby sublimacyjnej, jaką firma Sun Chemical wprowadziła na rynek z myślą o zadrukowywaniu podłoży tekstylnych w ploterach wielkoformatowych. Producent podkreśla, że łączy ona w sobie wysoką jakość i łatwość użytkowania, a także uwzględnia zapotrzebowanie rynkowe na realizację długich nakładów realizowanych pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia maszyny. Prosty proces konwersji farby umożliwia niemal natychmiastowy druk i szybkie przezbrojenie plotera.

Kolorowe urządzenie produkcyjne do druku cyfrowego

Canon wprowadza na rynek imagePRESS V1000 – nowe kolorowe urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty, przeznaczony do codziennego druku produkcyjnego. Jak podaje producent, łączy ono w sobie technologiczne innowacje z rozwiązaniami znanymi z poprzednich generacji urządzeń tej serii. Nowy model, który będzie dostępny już w czerwcu br., oferuje wysoką jakość druku oraz maksymalną wydajność, dzięki czemu zwiększa możliwości produkcji na różnorodnych podłożach.

Nowe profesjonalne wielofunkcyjne urządzenia A3

Brother poszerzył swoją ofertę produktową o trzy nowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne z serii InkBenefit Professional. Zostały one zaprojektowane z myślą o potrzebach małych biur oraz zespołów, umożliwiają jednocześnie drukowanie, skanowanie i kopiowanie zarówno w formacie A3, jak i A4. Wszystkie modele z serii InkBenefit Professional są wyposażone w układ drukujący MaxiDrive, który zapewnia – jak podaje producent – wysoką jakość, dużą szybkość drukowania oraz niskie koszty eksploatacji.

Oprogramowanie zwiększające wydajność produkcji

Firma Miraclon wprowadziła na rynek oprogramowanie nowej generacji – Kodak Flexcel NX Central. Rozwiązanie to – jak zapewnia producent – oferuje klientom znaczące zwiększenie wydajności wytwarzania płyt fleksograficznych: pozwala zaoszczędzić nawet 90% czasu potrzebnego na ręczne przygotowanie układu płyty i zwiększa jej wykorzystanie nawet o 10%.

Personalizacja z jadalnymi atramentami inkjetowymi

Sun Chemical poinformował o rozszerzeniu swojej oferty jadalnych atramentów i farb o serię FSR, stworzoną z myślą o specyficznych potrzebach przemysłu spożywczego i uwzględniającą możliwość bezpośredniego zadrukowywania żywności, w tym pieczywa.

Brytyjczycy rozbudowują park maszynowy

Brytyjska drukarnia etykietowa Daymark Labels z Hartlebury wzbogaciła ostatnio swój park sprzętowy o dwa rozwiązania wąskowstęgowe z oferty Mark Andy. Pojawiły się w nim: pierwsza w historii tego przedsiębiorstwa maszyna cyfrowa – Digital Pro 3 oraz fleksograficzna – Evolution Series E5.

Proekologiczny papier opakowaniowy

Stora Enso wprowadziła na rynek nowy papier opakowaniowy, przeznaczony do produkcji toreb zakupowych oraz spożywczych (dania na wynos) o nazwie CarrEco Brown. Ten niebielony, niepowlekany materiał, w 100% wykonany z włókien pierwotnych, można w 100% poddać recyklingowi. Jak zapewnia producent, cechuje go wysoka trwałość i odporność na rozdarcia, spełnia też odpowiednie normy w kontekście bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Drukarnia Mal-Pol z kolejną inwestycją

Drukarnia etykietowa Mal-Pol konsekwentnie inwestuje w zwiększenie potencjału wytwórczego – jej najnowszy nabytek to (kolejna już) modułowa maszyna Gallus RCS 430. Decyzja o zakupie wynika z rosnących wymagań rynku w zakresie druku zaawansowanych, wysoko przetworzonych i uszlachetnionych etykiet.

Nowa mobilna drukarka etykiet

Brother dodał do swojej oferty urządzeń do druku oznaczeń nowy model P-touch CUBE Pro (PT-P910BT). Ta kompaktowa drukarka etykiet i taśm wstążkowych z ładowaniem przez USB umożliwia komunikację Bluetooth z urządzeniami mobilnymi oraz stacjonarnymi.

Bezpośredni druk na gadżetach

Atrium Centrum Ploterowe, dostawca kompleksowych rozwiązań do produkcji m.in. reklamy wielkoformatowej i gadżetów, udostępnił darmowy pakiet próbek pokazujących możliwości najnowszych drukarek LED/UV Mutoh XpertJet 461UF/661UF do bezpośredniego zadruku na gadżetach różnego typu.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.