Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Bardziej zrównoważone opakowania na żywność

Opakowania nadające się do recyklingu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednak ze względu na złożony profil wymagań, miękkie opakowania na żywność często składają się z kombinacji różnych folii i dlatego trudno je poddać recyklingowi. Firma hubergroup Print Solutions, specjalizująca się w farbach drukarskich, w odpowiedzi na ten problem, wprowadziła na rynek lakier barierowy nie przepuszczający tlenu – Hydro-Lac GA Oxygen Barrier Coating.

Setna maszyna HP Indigo 100K trafiła do Brytyjczyków

Solopress – brytyjski dostawca usług poligraficznych z ponad 20-letnim doświadczeniem, stał się posiadaczem setnej maszyny cyfrowej HP Indigo 100K. Inwestycja, poszerzająca park maszynowy zawierający już pięć maszyn HP Page Wide i produktów Indigo, stanowi kontynuację cyfrowej transformacji firmy.

SimpliCity z piątą maszyną inkjetową Agfy

Drukarnia SimpliCity zainstalowała pod koniec ubiegłego roku piątą maszynę marki Agfa na przestrzeni zaledwie pięciu lat. Do dwóch ploterów z serii Anapurna i dwóch z rodziny Jeti dołączył właśnie kolejny nabytek – Jeti Tauro H2500 LED. Maszyna ta, jak podkreśla Robert Radecki – prezes przedsiębiorstwa, znacząco zwiększyła możliwości firmy w obszarze zadrukowywania mediów sztywnych oraz giętkich.

Reganta stawia na jakość etykiet i wydajność produkcji

W łódzkiej drukarni Reganta rozpoczęły pracę dwie nowe maszyny fleksograficzne firmy Mark Andy: 17-calowa, 11-kolorowa Performance Series P7 oraz 13-calowa, 8-kolorowa Evolution Series E5. Inwestycje te mają zapewnić firmie dynamiczny rozwój, którego elementem są m.in. jej ekspansja na rynki zagraniczne oraz znaczące zwiększenie zatrudnienia.

Premiera powielacza cyfrowego na targach RemaDays

Firma Duplo podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 23–25 marca 2022 r.) zaprezentuje premierowo najszybszy – jak podaje – powielacz cyfrowy na rynku. DP-X850 pracuje z prędkością 200 str./min. i umożliwia ekonomiczne drukowanie różnego rodzaju dokumentów. Maszyna znalazła już swoich pierwszych nabywców w Polsce.

Uniwersalne narzędzie do produkcji opakowań

Firma BOBST poinformowała, że na rynku jest już dostępna nowa wycinarka płaska MasterCut 1.65. Urządzenie obsługuje różnego rodzaju podłoża, w tym tekturę litą, falistą oraz kaszerowaną, bez uszczerbku dla produktywności i jakości. Znajdzie zatem zastosowanie zarówno w produkcji opakowań z tektury litej, jak i falistej.

Aktualizacje pakietu CorelDRAW Graphics Suite

CorelDRAW Graphics Suite, profesjonalne rozwiązanie do projektowania graficznego oraz tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, edycji zdjęć, typografii i współpracy, zyskało kilka aktualizacji dla subskrybentów. Umożliwią one projektantom maksymalną kreatywność i produktywność oraz pozostawanie w kontakcie z klientami i współpracownikami w stale rosnącym środowisku pracy zdalnej.

Maszyny drukujące nie tylko dla sektora poligraficznego

Amagraf, dostawca maszyn drukujących i materiałów dla drukarń, jakiś czas temu poszerzył grono klientów o przedsiębiorstwa działające poza branżą, które produkcję poligraficzną realizują na własne potrzeby. Jednym z przykładów jest współpraca z firmą Kospel – polskim producentem elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła oraz zasobników ciepłej wody. Wśród dostarczonych tu maszyn były m.in.: Canon VarioPrint 115 i nieco wcześniej – Mutoh XpertJet SR 1641.

Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego bezrozpuszczalnikowego rozwiązania do laminowania – SunLam. Jest ono efektem współpracy tego producenta z firmą HP i znajdzie zastosowanie w oferowanych przez nią cyfrowych maszynach z serii HP Indigo.

Plotery TrueVIS trzeciej generacji

Firma Roland DG wprowadziła na rynek ulepszone modele ploterów drukująco-tnących z serii TrueVIS – m.in. profesjonalny model VG3-640/540 i model SG3-540/300 z wieloma funkcjami. Stanowią one najnowszą generację wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów atramentowych na rynku urządzeń drukująco-tnących.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.