Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Drukarnia FotoiDruk inwestuje w ploter tnący

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Planowanie produkcji w Drukarni 4.0

Nowoczesne drukarnie, realizujące w krótkim czasie wiele różnorodnych zleceń w konkurencyjnych cenach, muszą opierać swoją pracę na elastyczności. Aby wspierać inteligentne planowanie produkcji, firma Koenig & Bauer wprowadziła na rynek narzędzie Job Optimiser – wydajne oprogramowanie typu Advanced Planning Software (APS).

Drukarnia Topcan poszerza park maszynowy

Drukarnia wielkoformatowa Topcan zdecydowała się na poszerzenie parku sprzętowego, by zwiększyć możliwości produkcyjne. W najbliższym czasie do zakładu w Piasecznie trafi maszyna Teckwin Barracuda 5000 LED, którą dostarczy europejski dystrybutor tej marki – firma Magenta Vision.

Ławo dostępne certyfikaty druku

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Mikroskop poligraficzny wspomaga pracę Grawu

Firma Graw stała się posiadaczem najnowszej generacji mikroskopu poligraficznego Troika MagneCAM HD. Inwestycja ta pozwoli na dokonywanie precyzyjnych pomiarów i ekspertyz siatek rastrowych niezbędnych przy wykonywaniu czyszczenia laserowego wałków i tulei rastrowych.

Włosi rozszerzają ofertę i planują ekspansję

Zakup rolowej maszyny hybrydowej, pracującej w technice tonerowej – Mark Andy Digital Pro 3 – otworzył przed włoską firmą Emmedue Srl nowy rozdział w jej historii. Od lat specjalizuje się ona w produkcji etykiet, w tym samoprzylepnych, obsługując głównie klientów z lokalnego rynku. Inwestycja w nową maszynę, bazującą na technologii cyfrowej, umożliwi jej ekspansję na rynki zagraniczne, głównie do sąsiedniej Szwajcarii.

Nowe możliwości dla branży opakowań z tektury

Firma Koenig & Bauer Durst rozszerza portfolio o podstawowy model maszyny drukującej – Delta SPC 130 FlexLine Eco+ typu single pas. Rozwiązanie to bazuje na sprawdzonej platformie technologicznej SPC. Kompaktowy model jest przeznaczony do produkcji nakładów o wielkości 4–8 mln m2 rocznie, sprawdzi się w zakładach rozpoczynających lub rozszerzających działalność w obszarze cyfrowego zadruku tektury falistej. Kolejną nowością jest narzędzie Dynamic Nozzle Management Tool, znacznie redukujące częstotliwość konserwacji głowicy drukującej.

Wieloletnia współpraca oparta na zaufaniu

Powielarnia Madas, mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku, w ostatnim czasie zainwestowała w cztery nowe maszyny z oferty firmy Amagraf – dwa plotery marki Mutoh: XpertJet 661 UF i XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One oraz produkcyjną maszynę drukującą Canon ImagePress C710. Zakup ten stanowi znaczący krok na drodze rozwoju tej działającej od dziesięcioleci firmy poligraficznej.

Neony i pastele na plakatach

Okres letni sprzyja wykorzystywaniu żywych, przyjemnych dla oka barw. Na te potrzeby odpowiadają nowe plotery Canon z serii imagePROGRAF. Modele GP-2000 oraz GP-4000 (zaprezentowany podczas tegorocznych targów Fespa) to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone.

Cyfrowe wycinanie etykiet w lubelskiej drukarni

Printma to kolejna drukarnia, która zainwestowała w cyfrowe wykańczanie etykiet. W lubelskim zakładzie od pewnego czasu pracuje zautomatyzowany ploter do wycinania etykiet – VD 320 III, za którego dostarczenie i implementację odpowiadała firma Grafmasz.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.