Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Premiera plotera eko/żywicznego Mutoh serii XpertJet

Japoński producent ploterów – firma Mutoh – wprowadza na rynek nowe urządzenie do druku atramentami eko oraz żywicznymi – model XpertJet 1341SR Pro. Prezentacja tej zaawansowanej technologicznie maszyny będzie miała miejsce podczas dni otwartych Atrium Centrum Ploterowego i Ikonos w nowym centrum demonstracyjnym firmy w Opolu, które odbędą się w dn. 24–25 lutego br. (formularz rejestracyjny i szczegóły dotyczące tego wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, znajdą Państwo TUTAJ).
Jakie możliwości oferuje nowy ploter?

MPS unowocześnia maszynę EF do druku etykiet

Firma MPS Systems, producent fleksograficznych, offsetowych i hybrydowych (z udziałem druku cyfrowego) maszyn do produkcji etykiet oraz opakowań, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej, siódmej generacji swojej maszyny flekso – EF. Udoskonalony model zostanie zaprezentowany premierowo podczas targów Labelexpo (Bruksela, 26–29 kwietnia 2022 r.), podczas których MPS będzie świętował jubileusz 25-lecia.

Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o produkcji etykiet premium – LCU (Label Converting Units). Jednostki te mają modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Dostępne są dwa modele: Xeikon LCU350 (wersja rozbudowana) oraz Xeikon LCU33 (wersja podstawowa). Obydwa można zobaczyć w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Beta-Point usprawnia proces czyszczenia wałków

Firma Beta-Point z Bydgoszczy, specjalizująca się w druku etykiet samoprzylepnych, zainwestowała w ostatnim czasie w urządzenie do ultradźwiękowego mycia wałków rastrowych – NextWave 2 francuskiej marki Recyl. Zakup ten wpisuje się w strategię drukarni, która stawia na ekologię, wysoką jakość wydruków i terminowość dostaw. Instalację przeprowadziła firma Graw.

Szersza oferta drukarek HP na polskim rynku

Firma HP wprowadza na polski rynek nowe drukarki. Kompaktowe drukarki LaserJet M100 przeznaczone są dla osób pracujących z domu lub hybrydowo, zaś LaserJet M200 skierowane są do właścicieli małych firm. Jak podaje producent, obie serie urządzeń są bardzo intuicyjne w konfiguracji i zapewniają najwyższą jakość druku laserowego, dodatkowo wybrane modele z obu linii wyposażono w inteligentny system druku HP+.

Nowe możliwości dekorowania i personalizacji notesów książkowych

Od pewnego czasu w zakładzie firmy PromoNotes z Suchego Lasu k. Poznania pracuje hybrydowy ploter Agfa Anapurna H2500i LED. Urządzenie zostało zakupione z myślą o zadrukowywaniu zarówno oklein introligatorskich, stosowanych przy produkcji notesów książkowych (w jakich to przedsiębiorstwo się specjalizuje), jak też innych produktów. O zakupie maszyny pracującej w technice inkjet UV zdecydowała wszechstronność urządzenia w kontekście obsługiwanych podłoży i możliwości produkcyjnych, stosowanych w niej elastycznych atramentów, a także zdolność do personalizacji gotowych produktów.

Skuteczne czyszczenie suchym lodem

Firma Kärcher poszerzyła swoją ofertę o w pełni autonomiczne urządzenie do czyszczenia suchym lodem. Ice Blaster IB 10/8 L2P to urządzenie, które z powodzeniem usuwa zabrudzenia typu zaschnięty olej, tłuszcz, kleje, silikon, nie powodując przestojów w pracy. Jego zastosowanie jest szerokie i obejmuje różne gałęzie przemysłu, sprawdzi się m.in. w drukarniach, gdzie wyczyści maszyny drukarskie, cylindry i narzędzia, oraz w przemyśle papierniczym, gdzie skutecznie poradzi sobie z usuwaniem kleju, wapna, pyłu i celulozy z urządzeń produkcyjnych.

Unowocześniony dotykowy system czyszczenia wstęgi

Meech International wprowadza na rynek system do kontaktowego czyszczenia (dwustronnego i jednostronnego) wstęg o szerokości od 650 do 1450 mm – TakClean Ultra. To unowocześnione rozwiązanie, opracowane na podstawie systemu TakClean, znajdzie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu.

Akomex Group stawia na automatyzację

Firma Akomex Group zdecydowała się na wdrożenie sterującego produkcją prepress workflow Kodak Prinergy, wraz z modułami Spotless, ColorFlow i Rules-Based Automation (RBA) oraz portalu InSite. Zakup i wdrożenie nowego systemu workflow stały się jedną z kluczowych potrzeb firmy w ostatnich miesiącach. Szukała ona rozwiązania, które rozwiązałoby codzienne problemy, a jednocześnie zwiększyło wydajność i jakość obsługi klienta, pracowałoby w oparciu o bazę danych i zapewniło większą automatyzację procesów. Jak podkreśla firma, inwestycja zaspokoiła wszystkie te potrzeby, a także znacząco poprawiła komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.

Nowy wielozadaniowy multifinisher w ofercie Duplo

Firma Duplo poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-648. Jak podaje producent – to maszyna jeszcze szybsza niż znany i cieniony na całym świecie, również w Polsce model DC-646.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.