Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa generacja monitorów do edycji i postprodukcji

EIZO Corporation zaprezentowało pierwsze modele ColorEdge nowej generacji: 27-calowy CG2700X o rozdzielczości UHD i CG2700S z ekranem WQHD. Będą one obsługiwać standard HDR i jako pierwsze monitory graficzne tej marki będą miały wbudowaną kartę sieciową wykorzystującą złącze USB-C.

Opakowania z tektury falistej o zwiększonej wytrzymałości

„Wszystkie duże rzeczy wymagają inteligentnych opakowań” – tak brzmi hasło nowej kampanii marketingowej Mondi, promującej rozwiązania opakowaniowe o zwiększonej wytrzymałości, wykonane z tektury falistej. Oferta gotowych do użytku opakowań kierowana jest do różnych branż – m.in. przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, maszynowego, metalurgicznego, trwałych dóbr konsumpcyjnych, sprzętów AGD, materiałów budowlanych i wyposażenia czy też sprzętu sportowego i rekreacyjnego.

Większe możliwości produkcji dzięki integracji systemów

Ścisła współpraca Canon oraz firmy Plockmatic, globalnego dostawcy rozwiązań do finishingu, zaowocowała pełną integracją cyfrowej drukarki atramentowej Canon varioPRINT iX-series z Plockmatic DigiCoater Pro 400 – systemem UV LED do powlekania wydruków. Doceniane przez drukarnie komercyjne i internetowe rozwiązanie Canon zyskało dzięki temu dodatkowe rozszerzenie i tak już bogatych możliwości w zakresie tworzonych aplikacji.

Seria offsetowych farb arkuszowych do kontaktu z żywnością

Firma hubergroup Print Solutions poszerzyła portfolio o nową serię arkuszowych farb offsetowych MGA Contact. Jak podaje producent, produkty te – dzięki starannie dobranym surowcom – nadają się do bezpiecznego zadruku wewnętrznej strony opakowań spożywczych wykonanych z papieru i kartonu; dzięki pasującej powłoce dyspersyjnej hubergroup nie ma konieczności stosowania żadnych barier funkcjonalnych. Gama i trwałość kolorów są porównywalne z konwencjonalnymi farbami offsetowymi.

Drukarnia Hedom modernizuje introligatornię

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Hiszpanie z nową maszyną fleksograficzną

Drukarnia etykietowa Adhesivas Ibi z Alicante zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup nowej 13-calowej maszyny fleksograficznej Evolution E5, wyposażonej w osiem zespołów drukujących oraz liczne opcje dodatkowe, m.in. wykrojnik QCDC i suszenie UV. To już drugie – obok pracującej tam maszyny Performance Series P5 – rozwiązanie Mark Andy wdrożone przez tę hiszpańską firmę.

Kolorowe folie ploterowe do różnorodnych zastosowań

Firma Ikonos, polski dystrybutor i producent mediów do druku wielkoformatowego, poszerzyła niedawno swoją ofertę o kolorowe folie ploterowe z linii Profiflex Color. W skład nowej serii wchodzą wysokiej jakości błyszczące i matowe winylowe, samoprzylepne folie przeznaczone do wycinania na ploterach tnących. Folie ploterowe znajdują zastosowanie w dekoracjach wnętrz, reklamie wizualnej, oznaczeniach tymczasowych, oklejaniu pojazdów, aplikacjach okiennych i meblowych, przygotowaniu stoisk targowych oraz aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych.

Oferta Canon na targi RemaDays 2022

Aranżacja wnętrz przy pomocy druku będzie głównym motywem Strefy Canon na targach RemaDays 2022 (Nadarzyn, 16–18 lutego br.). Zainteresowani będą mogli poznać jej tajemnice od strony technicznej i biznesowej, a także zainspirować się najciekawszymi realizacjami oraz porozmawiać z ekspertami. Ale to nie wszystko: Canon zaprezentuje także flagowy model urządzenia do druku produkcyjnego oraz udoskonalone serie ploterów inżynieryjnych.

Producent fotoobrazów poszerza i ulepsza ofertę

Firma Caro spod Zielonej Góry, jeden z największych polskich producentów dekoracji ściennych, zdecydował się właśnie na zakup nowoczesnych urządzeń wielkoformatowych od Canon, w tym tak zwanej fabryki tapet. Celem inwestycji jest poszerzenie oferty i ciągłe ulepszanie jakości produktów.

Drukarnia Read Me wzbogaca dział prepress o nowy system CtP

W ostatnim czasie drukarnia Read Me w Łodzi zmodernizowała swoją przygotowalnię cyfrową, inwestując w nowy system CtP firmy Agfa Offset. W jego skład wchodzą: pełnoformatowa naświetlarka Avalon N8-90 XT oraz pierwsze w Polsce rozwiązanie Expert Loader, umożliwiające automatyczne podawanie płyt z kasety, jak też z wózka paletowego. Całością steruje system workflow Apogee w najnowszej, rozbudowanej wersji – 12.2, od ubiegłego roku użytkowany przez firmę w rozbudowanym modelu subskrypcyjnym.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.