Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Austriacy stawiają na offset arkuszowy w formacie jumbo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 mln euro w swój zakład w St. Ruprecht niedaleko Grazu i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

Będzie więcej ultrawysokobarierowych opakowań na bazie papieru

Mondi inwestuje w Solcu 16 mln euro w nową technologię do produkcji nowej gamy opakowań o nazwie FunctionalBarrier Paper Ultimate. To rozwiązanie na bazie papieru o ultrawysokiej barierowości odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na zrównoważone opakowania, które przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkcja serii na skalę przemysłową ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 r.

Ekosolwentowy ploter atramentowy

Roland DG wprowadził na rynek nowy 64-calowy ekosolwentowy model ER-642 z serii DGXPRESS. Jak podaje producent, urządzenie łączy liczne funkcje zwiększające wydajność pracy. Nowe, większe głowice drukujące, które mogą wyrzucać drobniejsze krople atramentu o większej gęstości, a także nowo opracowana technologia szybkiej kontroli danych zapewniają, że ploter ER-642 wytwarza wysokiej jakości żywe kolory i jest wydajny, osiągając prędkość ponad 46,8 m2/h w trybie 900 × 600 dpi dla druku PVC i 76,1 m2/h w trybie 600 × 1200 dpi dla druku banerowego.

Folia PET z efektem lustra

Ikonos – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poinformował o poszerzeniu oferty o folię Mirror Sticker PET, której powierzchnia imituje lustro. Materiał ten może być aplikowany na wszelkich przeszklonych powierzchniach, jest przeznaczony do dekoracji wnętrz oraz produkcji nietypowych naklejek. Produkt PET jest trwalszy i bardziej ekologiczny niż folie PCV. Oprócz walorów estetycznych i wizualnych folia bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię aplikacji, chroniąc ją przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Drukarnia etykiet Grafpress poszerza park maszynowy

Cyfrowa drukarnia etykiet Grafpress zainwestowała w maszynę semirotacyjna SMART-L portugalskiego producenta Lemorau. Wdrożenie, które przeprowadziła firma Grafmasz, ma zapewnić olkuskiemu zakładowi zwiększenie mocy produkcyjnych oraz dostosować działalność do rosnących wymagań rynku, gdzie coraz większa rolę odgrywają wysoka jakość idąca w parze z przystępną ceną i szybką realizacją.

Pierwsza w Norwegii hybrydowa maszyna Digital Series HD

Pierwsza w Norwegii maszyna hybrydowa Mark Andy Digital Series HD (wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne) rozpocznie we wrześniu pracę w drukarni Ellco Etikett w Gjelleråsen k. Oslo. Zastąpi ona starszą maszynę tonerową stosowaną w tym zakładzie, co wpłynie – jak przewiduje Christian Egedius, dyrektor zarządzający drukarni – na większą wydajność i elastyczność w jej działalności.

Ekologiczne media do druku wielkoformatowego

Fabryka Ikonos – jedyny polski producent mediów do druku wielkoformatowego – poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego podłoża o nazwie Canvas Natural. To wysokiej jakości naturalne beżowe płótno o splocie idealnie odwzorowującym płótno malarskie jest przeznaczone do reprodukcji obrazów, wszelkich dekoracji wewnętrznych, a także do produkcji gadżetów reklamowych takich jak torby, serwetki, makatki ścienne czy ozdobne woreczki. Materiał z roli nadaje się do wszystkich drukarek i ploterów wielkoformatowych z atramentami ekosolwentowymi, solwentowymi, UV i lateks.

Pierwsza w Polsce zautomatyzowana linia CtP z robotem podającym płyty

W firmie Druk-Intro z Inowrocławia, specjalizującej się w produkcji dziełowej, rozpoczęła pracę pierwsza w naszym kraju linia CtP marki ECO3 (dawniej Agfa Offset Solutions) wyposażona w ramię robotyczne podające płyty. Rozwiązanie, dostarczone i wdrożone do produkcji w maju br., składa się z pełnoformatowej naświetlarki Avalon N80 90S, wywoływarki Elantrix 85DX z wykładakiem i wspomnianego robota marki Beil-Systems. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee PlateMaker LE.

Interket z kolejną maszyną fleksograficzną

Interket – europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej, posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w Helsingborgu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm, zwiększy ona znacząco – jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni Interket, gdzie urządzenie pracuje – jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.

Skaner plug and play dla biur domowych i małych firm

Canon Europe ogłasza wprowadzenie na rynek skanera dokumentów imageFORMULA R30, przeznaczonego dla domowych biur i małych firm. Jak podaje producent, urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem konfiguracji, umożliwiając użytkownikom podłączenie i pracę w mniej niż 60 sekund i jest idealne dla użytkowników skanerów, którzy poszukują wydajności, wygody i łatwości obsługi.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.