Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Cyfrowa maszyna dla branży opakowań giętkich

Firma HP w marcu br. zaprezentowała średnioformatową maszynę do druku cyfrowego – Indigo 200K. Urządzenie 5. generacji, bazujące na rozwiązaniach uznanej serii 4. (Indigo 25K), oferuje szybką konfigurację i druk z prędkością do 56 m/min, dzięki czemu znacząco zwiększa wydajność wysokomarżowych, zrównoważonych, krótkich nakładów opakowań giętkich i termokurczliwych oraz etykiet. Eliminuje wymóg minimalnej wysokości zamówienia oraz jeszcze bardziej redukuje zużycie energii i ilość odpadów w przeliczeniu na jedno zlecenie.

Wielkoformatowy ploter stołowy UV

Roland DG wprowadził na rynek regionu EMEA wysokonakładowy wielkoformatowy ploter płaski UV – EU-1000MF. Jak podaje producent, maszyna, pierwotnie opracowana z myślą o konkretnych rynkach wzrostowych, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązanie łączące kluczowe zalety – bardzo wysoką jakość obrazu, wydajność, wszechstronność i niezawodność oraz atrakcyjną cenę.

Natywny moduł do impozycji

Firma Mark Andy stworzyła natywne narzędzie do impozycji – ProWORX, przeznaczone dla użytkowników hybrydowych maszyn drukujących tego producenta, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania, jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.

Nowoczesne płyty do konstrukcji 3D

Firma API.PL wprowadziła do swojej oferty nowoczesne, ekologiczne płyty Re-board z włókien naturalnych, przeznaczone do tworzenia przestrzennych konstrukcji użytkowo-dekoracyjnych i reklamowych. Jak podaje dystrybutor, materiał ten jest bardzo lekki i wytrzymały, bezpieczny dla otoczenia, dostępny w dwóch wersjach (Basic i Premium), a druk na nim dorównuje jakości opakowań towarów luksusowych.

Druk bezpośrednio na odzieży – czy warto w niego inwestować?

Kiedy prowadzisz sklep internetowy, „miejsce na półce” jest praktycznie nieograniczone, ale fizyczna produkcja każdej rzeczy, aby zapewnić zgodność ze stanem magazynowym jest z natury powolna, uciążliwa i generuje odpady. To prawdziwe wyzwanie. Cyfrowa technologia produkcji DTG oferowana przez Kornit Digital zapewnia markom, producentom i dostawcom usług druku wszechstronność i możliwość produkcji na żądanie, a konsumentom jakość i różnorodność towarów.

Informacja reklamowa

Atrament do zadruku materiałów formowanych termicznie

Fujifilm poszerza portfolio materiałów o utrwalane promieniami LED UV atramenty do zadruku materiałów formowanych termicznie. Seria Uvijet HZ jest przeznaczona do użytku w drukarkach Acuity Prime z płaskim stołem; została opracowana i przetestowana przez producenta w brytyjskim zakładzie wytwarzającym atramenty w Broadstairs.

Wielkoformatowe plotery atramentowe UV

Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, wprowadza na rynek nową, wysokiej jakości markę DGXPRESS. Jako pierwsze w tej serii dostępne są dwa plotery UV – modele UG-642 i UG-641. Jak zapowiada koncern, urządzenia te łączą najwyższą wydajność z przystępną ceną.

Francuzi zwiększają wydajność dzięki nowej wycinarce

Producent opakowań z tektury falistej – Cartonnages Vaillant – jest jednym z pierwszych na świecie użytkowników nowej wycinarki płaskiej BOBST ExpertCut 2.1 Autoplaten z technologią TooLink. To już kolejne rozwiązanie z portfolio szwajcarskiej marki w zakładzie w Lambres (północna Francja), dzięki któremu firma poszerza możliwości produkcyjne o gamę pudełek dla branży e-commerce i produktów szybko zbywalnych.

Nowy ploter DTF do koszulek na polskim rynku

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nowy ploter DTF 724 – urządzenie to stanowi udoskonaloną wersję modelu DTF Mutoh 628 (wyposażono go w nowy, wbudowany system cyrkulacji białego atramentu). Ploter DTF 724, wraz z shakerem, wytrząsarką oraz wygrzewarką do proszku wchodzi w skład kompaktowego zestawu drukującego. Jakie są jego cechy szczególne?

TFP doposaża park maszynowy

Niespełna rok temu firma TFP – jeden z największych producentów tektury litej, falistej oraz opakowań w Polsce – zainstalowała wszechstronny ploter tnący Elitron TAV-R. Była to pierwsza instalacja tego modelu na rodzimym rynku. Maszyna uzupełniła nowo uruchomioną cyfrową linię produkcyjną w kórnickim zakładzie.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.