Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Opakowania nowej generacji wspierane przez ploter tnący

Kraft-Box – producent opakowań, POS-ów i standów z tektury falistej dla wielu branż – wzbogacił park maszynowy swojego zakładu w Kowalewie niedaleko Pleszewa o rozwiązanie marki Elitron – Kombo TH. Zakup nowego plotera tnącego ma pomóc firmie w realizacji planu rozwoju opartego na zdobyciu przewagi konkurencyjnej i poszerzeniu oferty o produkty wykraczające poza obszar tektury.

Pierwsza instalacja maszyny Digital Series HD na Dalekim Wschodzie

W ubiegłym roku park sprzętowy drukarni etykietowej Ji Sung z Suwonu (Korea Południowa) wzbogacił się o nową maszynę hybrydową Mark Andy – Digital Series HD. Tym samym firma stała się jej pierwszym użytkownikiem w regionie Dalekiego Wschodu. Maszyna zwiększyła potencjał produkcyjny tej dynamicznie rozwijającej się drukarni i jest trzecim już rozwiązaniem tej marki zakupionym przez nią na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Udoskonalona inspekcja druku

Firma EyeC poinformowała o dostępności nowej aktualizacji dla rozwiązania Proofiler, które oferuje zintegrowaną kontrolę kolorów i obsługę cyfrowych bibliotek kolorów. Nowością jest także EyeC Color Book Editor, który wspiera zarządzanie cyfrowymi wzornikami kolorów oraz indywidualnymi referencjami kolorów, a jednocześnie umożliwia płynny proces inspekcji. Udostępniając tę aktualizację dostawca systemów do inspekcji druku odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na kontrolę jakości wydruków, szczególnie w branży dóbr konsumenckich i luksusowych oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Wydajne zarządzanie barwami

Firma hubergroup Print Solutions, dostawca farb drukarskich, rozszerza system zarządzania barwami HDCC o cyfrowe wzorniki kolorów bazujące na technologii GMG ColorCard. Są one w pełni zintegrowane z własnym systemem zarządzania barwami HDCC (hubergroup Digital Colour Communication), dlatego komunikacja z nimi może przebiegać w pełni automatycznie. Rozwiązanie to umożliwia klientom jeszcze bardziej wydajną produkcję ze 100-procentową dokładnością odwzorowania barw, co jest szczególnie istotne w druku komercyjnym i opakowaniowym.

Pierwsze certyfikowane wegańskie etykiety na rynku

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek certyfikowane portfolio etykiet wegańskich, czyli nie zawierających żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo każdy produkt z tej serii został stworzony bez testów na zwierzętach czy użycia organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) pochodzenia zwierzęcego. W związku z tym kolekcja, zawierająca obecnie sześć papierowych materiałów wierzchnich, trzy kleje i dwa podkłady, uzyskała aprobatę EVE Vegan, niezależnej organizacji działającej na rzecz promowania wegańskich alternatyw w różnych branżach.

Większe możliwości produkcji efektownych etykiet

Firma Grafotronic wprowadziła na rynek nową linię o nazwie Haptic, przeznaczoną do produkcji wysokiej klasy ozdobnych etykiet dla sektorów: winiarskiego, alkoholowego i spirytusowego, spożywczego, kosmetycznego, chemicznego, farmaceutycznego i technologicznego. Portfolio modułów zdobiących wchodzących w skład nowej serii obejmuje rozwiązania umożliwiające foliowanie metaliczne, embossing, nakładanie hologramów, lakierowanie wybiórcze, efekty dotykowe i tekstury. W skład linii Haptic wchodzą rozwiązania DCL2 oraz CF2 (wersja kompaktowa).

Papierowe kubki niemal bez tworzyw sztucznych

Stora Enso wprowadziła na rynek rozwiązanie przeznaczone m.in.do produkcji opakowań wykonanych z kartonu typu FSB (foodservice board) oraz innych zastosowań, np. do wytwarzania jednorazowych kubków papierowych. UltraThinPE Tec to wg producenta najcieńsza polimerowa powłoka barierowa dostępna na rynku, która ma w znaczący sposób zredukować udział plastiku w ww. produktach (udział tworzyw sztucznych w jednorazowych kubkach bazujących na papierze nie przekroczy 5%).

SOMA wprowadza inteligentne usługi serwisowe

Czeski producent fleksograficznych maszyn drukujących, urządzeń do montażu płyt, laminatorów i bobiniarek poinformował o uruchomieniu – w ramach nowego kompletnego programu konserwacji opartego na chmurze SOMA Care – inteligentnej usługi serwisowej. Internetowa platforma SOMA Intelligent Service, łącząc oprogramowanie i sprzęt SOMA z SOMA S-Cloud, zapewnia klientom szybki kanał komunikacji służący do rozwiązywania problemów, ale też zwiększania wydajności i minimalizowania błędów operatora.

Trwała dzianina do sublimacji i druku lateksowego

Firma Ikonos, polski producent materiałów dla branży poligraficznej, poszerzył swoją ofertę o dzianinę poliestrową o nazwie Display. Ten wysokiej jakości, lekki i gładki materiał ma specjalną, ciasną strukturę, która zapewnia większą gęstość i nieprzezroczystość produktu oraz wysoką trwałość i odporność na rozdarcie. Nowa dzianina z opolskiej fabryki może być zadrukowywana atramentami sublimacyjnymi oraz lateksowymi i jest przeznaczona do produkcji ekspozycji reklamowych i wystawienniczych, lekkich kotar czy systemów typu pop-up.

Wszechstronna drukarka domowa

Firma HP zaprezentowała urządzenie HP ENVY Inspire, które określiła mianem najbardziej wszechstronnej drukarki domowej w swoim portfolio. Została ona zaprojektowana z myślą o hybrydowym stylu życia całej rodziny, aby sprostać zmieniającym się potrzebom jej członków, gdy pracują lub uczą się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.