Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Sprawne narzędzie do automatyzacji workflow

Print Software – firma specjalizującą się we wdrażaniu systemów informatycznych dla poligrafii – ogłosiła partnerstwo ze szwedzką firmą Laidback Solutions AB w zakresie dystrybucji systemu Corbit. Zawarcie umowy zapewnia potencjalnym klientom Print Software możliwość samodzielnego budowania własnych zautomatyzowanych przepływów prac, które zapewniają znaczne oszczędności i redukcję liczby reklamacji.

Szerokoformatowe urządzenie drukujące

Ricoh zaprezentował premierowo kolorowe, szerokoformatowe urządzenie drukujące IP CW2200, które zostało zaprojektowane z myślą o druku rysunków CAD oraz materiałów w formacie A1/A0. Maszyna oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb pracowni architektonicznych, biur projektowych i firm budowlanych czy administracji publicznej. Jest intuicyjna w obsłudze i zapewnia wysoką jakość wydruków, które dodatkowo są odporne na działanie promieni UV i wody.

Nowa seria ploterów wielkoformatowych

Canon zaprezentował nową serię Colorado M – to pierwsze wielkoformatowe plotery rolowe, dające możliwość dostosowywania prędkości zadruku i obsługi mediów. Jak podaje producent, to najszybsze i najwydajniejsze urządzenia tego typu na rynku, oferujące dodatkowo możliwość wykorzystania efektów specjalnych oraz białego atramentu. Podobnie jak poprzednie modele z serii Colorado, tak i nowe plotery można konfigurować w zależności od potrzeb.

Linia zrównoważonych materiałów etykietowych

DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań w zakresie specjalistycznych systemów druku, połączył oferowane w swoim portfolio materiały etykietowe przeznaczone do druku atramentowego, tworząc linię EcoTec. Serię tę łączy wspólna cecha – wszystkie podłoża wchodzące w jej skład (obecnie dostępne są cztery, ale linia będzie rozbudowana) zostały wytworzone z materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu.

Kolekcja powlekanych papierów graficznych

Arctic Paper poszerzył ofertę o serię powlekanych papierów graficznych G. W jej skład wchodzą trzy papiery: G-Snow, G-Print oraz G-Silk. Jak podkreśla producent, wszystkie zostały opracowane z myślą o ułatwieniu wyboru odpowiedniego podłoża i sprostaniu wymaganiom drukarzy.

Zmieniaj zasady gry, drukując bezpośrednio na tkaninach

Według firmy McKinsey 71% producentów odzieży stawia na nearshoring, a model produkcji na żądanie to umożliwia. Technologia Kornit Digital oferuje jedyny pigmentowy system druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie, który stanowi jednoetapowy proces tworzenia trwałych, jakościowych, gotowych do wysyłki nadruków na szerokiej gamie tkanin w dowolnej ilości. Ponadto najnowocześniejszy system Presto MAX oferuje nadruki bieli na czerni i zapewnia efekty 3D zbliżone do sitodruku, winylu czy haftu.

Informacja reklamowa

Brytyjczycy z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

Drukarnia Super-Wide Digital z Lancashire wzbogaciła w ostatnim czasie swój park sprzętowy o drugą maszynę z oferty firmy Agfa. W ślad za zakupionym kilka lat temu hybrydowym ploterem inkjetowym Jeti Tauro H3300 LED, tym razem zdecydowała się na urządzenie bazujące na technologii sublimacyjnej – Avinci CX3200. Będzie ono wykorzystywane do zastosowań graficznych na materiałach tekstylnych typu backlit, z myślą o zleceniach typu POS i elementach wystawienniczych.

Cyfrowa wersja wzorników kolorów

Około rok temu producent farb – hubergroup Print Solutions – wprowadził na rynek cyfrową wersję wzorników kolorów do swojego portfolio offsetowego, która ma umożliwić klientom m.in. czerpanie korzyści z szybszej i bardziej wydajnej produkcji. Teraz, dokonując podsumowania, firma podaje, że reakcja klientów na cyfrowe rozwiązanie była konsekwentnie pozytywna i byli oni pod wrażeniem wysokiej dokładności koloru.

Nowe atramenty solwentowe na polskim rynku

Firmy Atrium Centrum ploterowe i Ikonos wprowadzają na rynek nowy atrament Ultra Vision Superb Eco Line. Należy on do grupy atramentów twardosolwentowych, jednak jest pozbawiony niepożądanych cech, tradycyjnie występujących w materiałach tego typu. Wykazuje się niską lepkością, a na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w nim nowy, znacznie mniej szkodliwy i uciążliwy dla operatora plotera rozpuszczalnik.

Drukarnia Gomeo zwiększa wydajność i możliwości

Działająca od ponad 12 lat drukarnia Gomeo z Krakowa w ostatnim czasie znacząco zwiększyła moce produkcyjne dzięki zakupowi najnowszego urządzenia Fujifilm – przemysłowej maszyny Revoria Press PC1120. Inwestycja oznacza także szersze możliwości w zakresie realizacji unikatowych produktów w wysokiej jakości. Urządzenie dostarczyła firma DKS, dostawca rozwiązań dla branż poligraficznej, reklamowej, CAD & GIS oraz biurowej.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.