Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Eko-żywiczny ploter XpertJet 1682SR Pro wyróżniony

Jak informuje firma Atrium, wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce, niezależna firma badawcza Keypoint Intelligence przedstawiła raport/test plotera eko-żywicznego Mutoh XpertJet 1682SR Pro w konfiguracji z atramentami Mutoh MS51 2 × CMYK. W ubiegłym roku również przedstawiono raport/test ploterów eko-żywicznych Mutoh XpertJet 1341SR Pro (z atramentami Mutoh MS31) i XpertJet 1641SR Pro (z atramentami Mutoh MS41).
Co dokładnie było testowane i jakie noty uzyskał ww. ploter?

Kompaktowe ale wszechstronne skanery biurowe A4

Epson wprowadza na rynek cztery nowe kompaktowe skanery biurowe – modele DS-C330, DS-C490, ES-C320W i ES-C380W, które wesprą proces cyfryzacji i rozwiązywanie nowych wyzwań spowodowanych pracą hybrydową. Dotyczy to w szczególności współdzielonych przestrzeni roboczych, małych biur i miejsc, w których powierzchnia blatu biurka jest ograniczona. Dzięki prostej funkcji dźwigni w skanerach można z łatwością zmieniać tor ładowania papieru z kształtu litery U na prosty. Pozwala to obsługiwać więcej rodzajów dokumentów – od paszportów po długie formaty arkuszy z szybkością od 30 do 40 str./min, zależnie od modelu.

1000. model plotera Nyala dostarczony do Niderlandów

Niderlandzki dostawca usług reklamowych – firma De Resolutie/Van Zijderveld – stała się tysięcznym użytkownikiem plotera Nyala marki swissQprint. Inwestycja ta, sfinalizowana w czerwcu br., pozwoliła firmie z Rijswijk koło Hagi zwiększyć wydajność produkcji oraz poprawić jakość wydruków na sztywnych nośnikach.

Serwach rozbudowuje potencjał w obszarze zadruku tektury falistej

Rodzinna firma Serwach z Goleniowa zakontraktowała w ostatnim czasie nową, 5-kolorową maszynę fleksograficzną Chroma High Tech marki Koenig & Bauer Celmacch. Wyposażona w pięć zespołów drukujących i liczne opcje automatyzujące pracę, zostanie tu dostarczona w 4. kwartale br., znacząco – co podkreśla Piotr Serwach, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększając potencjał wytwórczy firmy w obszarze opakowań z tektury falistej. Będzie zarazem kolejnym rozwiązaniem Koenig & Bauer, jakie rozpocznie pracę w tej dynamicznie rozwijającej się drukarni opakowaniowej.

Od sitodruku do druku cyfrowego

Firma Natura Druk i Bawełna, specjalizująca się w produkcji toreb bawełnianych i wielu innych produktów z bawełny, między innymi woreczków, fartuchów, kosmetyczek, workoplecaków, zdecydowała się na wprowadzenie druku cyfrowego, jako uzupełnienie produkcji drukiem sitowym. Dzięki inwestycji w urządzenia DTG marki Epson – SC-F2100 i SC-F3000, które zakład ze Słupska wykorzystuje również do druku transferów DTF, firmie udało się wejść na nowe rynki i pozyskać kolejnych klientów. Wdrożenie zrealizowała firma API.PL.

Rewolucja w firmie HFT71 dzięki sześciu drukarkom KORNIT ATLAS MAX

Firma HFT71, oferująca kompleksowe usługi zdobienia odzieży, wyposażyła swoje zaplecze produkcyjne w sześć drukarek cyfrowych najnowszej generacji. Maszyny KORNIT ATLAS MAX są przeznaczone do wysokojakościowego druku DTG (Direct-to-Garment). Dzięki tej inwestycji wrocławska firma może uczestniczyć w procesie globalnej transformacji rynku w zakresie produkcji zdobień na odzieży, jednocześnie zapewniając klientom szerszy zakres oferowanych usług.
Nie wierz na słowo – obejrzyj krótki filmik i sam zobacz, jak łatwo odnieść sukces z Kornit!

Informacja reklamowa

Jesienią zacznie pracę rozbudowywana maszyna do produkcji tektury

Metsä Board – europejski producent wysokiej jakości tektury z włókien pierwotnych, należący do Metsä Group, rozpoczął ostatni etap rozbudowy mocy produkcyjnych linii do produkcji tektury litej w fabryce Husum w Szwecji. Po zakończeniu inwestycji maszyna BM1 o długości 213 m będzie największą i najnowocześniejszą maszyną do produkcji tektury w Europie, która dostarczy rocznie 600 tys. ton (czyli więcej o 200 tys. ton) tektury litej premium o niskiej gramaturze przeznaczonej do produkcji opakowań i zastosowań końcowych w gastronomii.

Backlity Ikonos kompatybilne z maszynami Agfa

Fabryka Ikonos z Opola – jedyny w Polsce producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych do druku wielkoformatowego – poinformowała, że wytwarzane przez nią backlity (folie przeznaczone do podświetleń, stosowane w kasetonach reklamowych) są kompatybilne z maszynami drukującymi Agfa. Wysoką jakość materiałów potwierdziły testy tej marki, przeprowadzone w jej laboratorium.

Trzeci ploter swissQprint w Mid Ocean

Firma Mid Ocean – dostawca artykułów promocyjnych – właśnie zainstalowała trzeci ploter wielkoformatowy szwajcarskiego producenta swissQprint. Model Nyala 4 to najnowsza inwestycja w rozwijającym się portfolio technologicznym firmy, która ma zwiększyć elastyczność, efektywność i jakość oferowanych usług z zakresu wytwarzania produktów reklamowych.

Pierwsza w Niemczech instalacja maszyny Acuity Ultra Hybrid LED

Specjalizująca się w systemach identyfikacji wizualnej firma Fokina jako pierwszy użytkownik w Niemczech zainstalowała 5-metrową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED z portfolio Fujifilm. To już drugie rozwiązanie tego producenta pracujące w zakładzie w Eppingen niedaleko Stuttgartu – od lutego 2020 r. wydruki wielkoformatowe powstają tam przy użyciu modelu Acuity Ultra. Nowy model, zakontraktowany podczas targów Fespa 2023, ma zwiększyć wydajność niemieckiej firmy.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.