Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Litwini realizują strategię rozwoju

Grigeo Group, jeden z największych producentów papieru i pulpy drzewnej w krajach bałtyckich, od ponad 45 lat wykorzystuje w swej działalności technologię BOBST. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainstalowała cztery maszyny tej marki, co – jak podkreśla kadra zarządzająca – pozwoliło zapewnić wysoką jakość produktów i wartość dodaną dla klientów, a w efekcie znacząco się rozwinąć.

Zmodernizowana składarko-sklejarka ExpertFold

BOBST, globalny dostawca rozwiązań dla branży opakowań, zaprezentował najnowszą generację swojej sztandarowej maszyny – składarko-sklejarki ExpertFold 50, 80 i 110. Zmodernizowana wersja tego modułowego i wszechstronnego rozwiązania została wyposażona w wiele nowatorskich funkcji, by jeszcze bardziej wspierać drukarnie i przetwórców opakowań w zaspokajaniu rosnących potrzeb szybko rozwijającego się i wymagającego dużych nakładów rynku przetwórczego.

Folia metalizowana w kolorze roku 2023 Pantone

Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot-stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych, i jest już dostępna w portfolio API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z naszego kraju i wybranych państw ościennych.

Nowy ploter solwentowy Artemis

Firma Atrium Centrum Ploterowe poinformowała o poszerzeniu portfolio o nowy ploter solwentowy – Artemis Supernova 335. Jak podaje dystrybutor z Opola, to wydajne urządzenie pozwala drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Poszerzone portfolio drukarek serii Smart Tank

W styczniu br. firma HP zaprezentowała najnowszą serię drukarek atramentowych Smart Tank, przeznaczoną do użytku domowego. Spełni ona przed wszystkim oczekiwania osób poszukujących wygodnego w obsłudze oraz zrównoważonego rozwiązania w zakresie drukowania.

Mobilna drukarka etykiet

Firma Brother wprowadziła do swojego portfolio nowe urządzenie z serii P-touch do druku etykiet przeznaczone zarówno dla biur, jak i użytkowników prywatnych. Model PT-D410 to mobilna drukarka etykiet zapewniająca wydruk wyraźnych laminowanych naklejek, które pozwolą na oznaczenie ważnych dokumentów, sprzętu biurowego lub rzeczy w domu.

Brytyjczycy z rekordową sprzedażą dzięki inwestycji

Berkshire Labels – brytyjska drukarnia wąskowstęgowa – zakupiła do swojego zakładu produkcyjnego w Hungerford kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy. Nowa Performance Series P7E to jedna z pięciu użytkowanych tu obecnie maszyn tego producenta.

Papier z opadłych liści od ukraińskiego start-upu

Komisja Europejska ogłosiła oficjalne wyniki swojego programu EIC Accelerator 2022, który wspiera start-upy oraz innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa, mogące przyczynić się do szybkiego wzrostu gospodarczego. Zwycięzcą tegorocznego programu jest Releaf Paper, start-up założony w 2021 r. przez biotechnologa Valentina Frechkę i biznesmena Oleksandra Sobolenko. Projekt innowatorów dotyczył pilotażowej linii produkcyjnej celulozy z włókien opadłych liści.

Drukarki Dantex Pico uzyskały certyfikat Color-Logic

Dantex Group, producent cyfrowych drukarek do etykiet, poinformował, że seria urządzeń Pico UV uzyskała certyfikację Color-Logic. Process Metallic Color System amerykańskiej firmy to zaawansowane narzędzie zarządzania barwą służące m.in. do odwzorowania kolorów metalicznych na srebrnych podłożach. Znacząco usprawnia pracę grafików, szczególnie właśnie w przypadku kolorów metalicznych. Korzystając z licznych palet i wtyczek, system ten daje możliwość tworzenia w szybki sposób przyciągających wzrok etykiet.

Laboratorium Druku Atrium i Ikonos z nowym sprzętem do badań

Niedawno uruchomione opolskie Laboratorium Druku – pierwszy w kraju (i jeden z niewielu w Europie) ośrodek zdolny do prowadzenia pełnozakresowych prac badawczych i wdrożeniowych nad mediami do druku wielkoformatowego – zostało wyposażone w profesjonalny sprzęt laboratoryjny i aparaturę badawczą. Wśród najnowszych urządzeń można wymienić maszynę wytrzymałościową, komorę starzeniową oraz wiskozymetry.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.