Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompap zainwestował 10 mln zł w maszynę drukującą

Grupa Kompap, do której należą m.in. dwie drukarnie dziełowe – BZGraf i OZGraf, zainwestowała ponad 10 mln zł ośmiokolorową maszynę offsetową Komori Lithrone GL-840P w wersji „advanced”. To produkowane w Japonii urządzenie nowoczesnej generacji, drukujące obustronnie 15 tys. ark. B1/godz. w wysokiej jakości, zostanie dostarczone latem do olsztyńskiego zakładu. Nowa maszyna pozwoli zwiększyć o kilkadziesiąt procent wydajność drukarni OZGraf, co przełoży się także na jej konkurencyjność dla klientów.

Cyfrowy system przepływu pracy dla maszyn serii Revoria

Fujifilm wprowadza do swojej oferty druku cyfrowego XMF PressReady – system przepływu pracy w produkcji druku cyfrowego, który pomaga zarządzać zadaniami drukowania z wielu źródeł (takich jak Web to Print i MIS lub dostarczane przez klientów pliki PDF) i kieruje je do odpowiedniej maszyny cyfrowej. Celem producenta jest dalsze zwiększanie wszechstronności i automatyzacji procesów w swoich rozwiązaniach.

Drukarnia DC zwiększa wydajność

Drukarnia DC (Design Center) z Zabrza, działająca na rynku usług poligraficzno-reklamowych od ponad 10 lat, niedawno zrealizowała kolejną inwestycję mającą na celu poprawę wydajności i jakości swoich usług. Najnowszy zakup to wielozadaniowy multifinisher Docucutter DC-618 z oferty Duplo, który do Zabrza dostarczyła firma Tadan. Wdrożenie urządzenia niemal natychmiast wpłynęło tu znacząco na zwiększenie wydajności w zakresie wykańczania wydruków cyfrowych, ponieważ – co szczególnie dla firmy istotne – uniezależniło ją od podwykonawców.

Wdrożenie z myślą o niestandardowych projektach i aplikacjach

Niemiecka firma printwerk, od ponad 32 lat oferująca kompleksowe usługi w zakresie konsultingu i planowania projektowego, jak też drukowania różnymi technikami (UV, solwentową oraz sublimacyjną), konstrukcji i montażu, w ostatnim czasie wzbogaciła park sprzętowy o hybrydowy ploter wielkoformatowy firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 S LED. Maszyna pracuje w nowym zakładzie o powierzchni 2,5 tys. m2 zlokalizowanym w bawarskim Erlangen.

Niderlandzka drukarnia CUPSZ zwiększa potencjał produkcyjny

Nowa maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5, drukująca farbami wodnymi, to najnowsza inwestycja drukarni CUPSZ z Tilburga. Założona w 2014 r. firma, której właścicielami są dwaj bracia – Daan i Michiel Willemsz, od lat specjalizuje się produkcji kubków do kawy, dostarczanych do licznych klientów z krajów Beneluksu, Niemiec i Francji. W ostatnim czasie jej asortyment został wzbogacony o jednorazowe pojemniki kartonowe, oferowane pod nazwą BOWLSZ.

Papierowe rozwiązania etykietowe usprawniające recykling

UPM Raflatac rozszerza ofertę produktów zmywalnych o nowe papierowe materiały etykietowe z rodziny SmartCircle. Otrzymały one europejskie certyfikaty od Institut cyclos-HTP potwierdzające, że ułatwiają recykling materiałów PET i HDPE dzięki temu, że łatwo oddzielają się od opakowań wykonanych z tych materiałów, co zapewnia odzyskiwanie większej ilości nie zanieczyszczonych płatków PET i HDPE. Materiał ten można następnie przekształcić w nowe materiały o wysokiej jakości i używać ich cyrkularnie, w gospodarce obiegu zamkniętego.

Supraprint przyspiesza dzięki nowym ploterom do cięcia etykiet

Drukarnia Supraprint z Pruszkowa, specjalizująca się w druku cyfrowym i wielkoformatowym, w ostatnim czasie poszerzyła park maszynowy o urządzenie do druku etykiet Konica Minolta Accurio Label 230. Zakup ten wygenerował potrzebę uzupełnienia linii o odpowiednie rozwiązanie do finishingu – zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie ploter wyposażony w nóż. Drukarnia zakupiła zatem ploter VD 320III marki Vorey, a po pewnym czasie zdecydowała się na kolejną inwestycję w inny model – VD3350 II (obydwa urządzenia dostarczyła firma Grafmasz).

Pierwszy użytkownik Acuity Prime L z płaskim stołem

Zajmująca się drukiem wielkoformatowym rodzinna firma A1 Signs z Apeldoorn w Niderlandach jako pierwsza na świecie zainstalowała ploter drukujący Acuity Prime L z płaskim stołem. To nowe urządzenie z portfolio Fujifilm, które stanowi większą wersję modeli Acuity Prime 20 i 30, pomoże firmie maksymalnie zwiększyć wydajność i sprostać wymaganiom klientów.

Taśma zrywająca na bazie papieru

Mając na uwadze gwałtowny rozwój e-handlu, tesa wprowadziła na rynek taśmę zrywającą na bazie papieru, przeznaczoną do zaklejania kartonów wysyłkowych i kopert. Nowa tesa 51344 nie zawiera tworzyw sztucznych – to połączenie mocnego papieru pochodzącego ze źródeł kontrolowanych i kleju o dużej przylepności. W przypadku utylizacji opakowania taśmę można oddać do recyklingu wraz z materiałem opakowaniowym. Dzięki temu producenci opakowań z tektury falistej zyskali produkt bardziej ekologiczny, który nadaje się również do zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Łatwiejsze tworzenie profesjonalnych projektów graficznych

Dostępna jest już nowa wersja oprogramowania Canon PosterArtist – aplikacji sieciowej służącej do tworzenia profesjonalnych plakatów, banerów, ulotek i innych projektów graficznych do użytku prywatnego lub biznesowego. Wersja v1.1 umożliwia dwustronne drukowanie, a także zawiera nowe szablony, które jeszcze bardziej wspomogą kreatywność użytkowników.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.