Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Brytyjczycy pierwszym użytkownikiem Acuity Ultra Hybrid LED

Firma Echo House z podlondyńskiego Surbiton jako pierwsza na świecie przetestuje nową wielkoformatową maszynę hybrydową Fujifilm – Acuity Ultra Hybrid LED. Jej instalacja rozpoczęła się pod koniec stycznia br.

Profesjonalne urządzenia laserowe do druku w kolorze

Oferta firmy Brother została uzupełniona o cztery kolorowe urządzenia laserowe A4. Jak podaje producent, modele HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN oraz MFC-L9670CDN to profesjonalne, wydajne kolorowe rozwiązania laserowe, które zapewnią pracownikom biurowym wysoką jakość wydruków w kolorze przy niskich kosztach.

Inspekcja w druku szerokowstęgowym

Firma EyeC dołączyła do swojego portfolio nowe rozwiązanie do kontroli druku szerokowstęgowego – ProofRunner Wide Web. Jak podaje producent, system tez zapewnia superszybką i precyzyjną 100-proc. inspekcję druku, niezmiennie wysoką wydajność kontroli przy każdej prędkości maszyny drukującej oraz dane dokumentujące jakość i wyniki inspekcji. Wykrywanie wad w czasie rzeczywistym optymalizuje wydajność i bezpieczeństwo procesu produkcyjnego.

Zautomatyzowane zszywanie zeszytowe

Firma Müller Martini wprowadza na rynek nową, wysoko zautomatyzowaną maszynę do oprawy zeszytowej – Prinova Digital. Światową premierę tego rozwiązania zaplanowano podczas Hunkeler Innovationdays 2023 (Lucerna, 27 lutego – 2 marca br.).

Nowe kolorowe folie do wycinania

Ikonos – polski producent mediów do druku wielkoformatowego – poszerzył niedawno swoje portfolio o Profiflex Color: wysokiej jakości błyszczące i matowe winylowe, monomeryczne, samoprzylepne folie przeznaczone do wycinania na ploterach tnących.

Szersza gama kolorów dyspersji pigmentowych RxD

Firma Fujifilm Imaging Colorants poinformowała o poszerzeniu gamy kolorów serii wysokowydajnych dyspersji pigmentowych RxD do opracowywania atramentów na bazie wody – dodano pigmenty: pomarańczowy (Orange PO71), zielony (Green PG7) i fioletowy (Violet PV23). Są one dostępne na całym świecie za pośrednictwem należącej do Fujifilm Ink Solutions Group.

Amerykanie inwestują w dwa hybrydowe plotery drukujące

Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa ColorDynamics z Allen (Teksas) zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED.

Niestandardowe wdrożenie ploterów

Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej portfolio – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner – wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna – wypełnień do opakowań zarówno małych, jak i dużych i ciężkich elementów do transportu różnego rodzaju towarów.

Monitor graficzny nowej generacji

EIZO wprowadza do sprzedaży pierwszy 24.1-calowy model nowej generacji w linii monitorów graficznych ColorEdge CS – CS2400S. Model ten jest następcą popularnego CS2420, ma nowoczesne złącze USB-C oraz nowe ekologiczne opakowanie wykonane zgodnie z ideą odpowiedzialności biznesowej. Na polskim rynku będzie dostępny w marcu w ofercie firmy Alstor.

Automatyczna kalibracja kolorów w serii Truepress

Firma Screen Europe poinformowała o współpracy z Konica Minolta Sensing w celu implementacji systemu automatycznej kalibracji kolorów Myiro we wszystkich maszynach atramentowych serii Truepress Jet 520HD.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.