Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Urządzenia serii imagePRESS z modułem do tworzenia broszur

Canon rozszerza ofertę rozwiązań do wykańczania wydruków dla serii tonerowych urządzeń do cyfrowego druku produkcyjnego imagePRESS V1000 i V1350 o moduł typu BLM5000 firmy Plockmatic do produkcji broszur. Urządzenie skierowane jest dla klientów o średnim i wysokim wolumenie produkcji. Umożliwia ono wydruki broszur w formatach poziomym A4 i Letter, a także pionowych o standardowych formatach.

Drukarki dla hybrydowych miejsc pracy

Firma HP zaprezentowała nowe rozwiązania stworzone dla przedsiębiorstw każdej wielkości: HP Color LaserJet 4200/4300 oraz HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600. Wszystkie nowe drukarki z serii Color LaserJet wykorzystują zaprojektowany w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju toner TerraJet, który zużywa do 27% mniej energii, a w jego opakowaniu wykorzystuje się nawet do 78% mniej plastiku. Te wysokowydajne rozwiązania pomagają rozwijającym się firmom zmaksymalizować produktywność i zminimalizować trudności typowe dla hybrydowych miejsc pracy.

Odzyskiwalna i zrywalna tektura do pakowania próżniowego

Stora Enso wprowadziła do swojego portfolio produkt skierowany do producentów świeżej żywności pakowanej próżniowo. Trayforma BarrPeel to łatwo zrywalna tektura przeznaczona do produkcji opakowań typu „skin”, umożliwiająca sprzedaż świeżej żywności (np. wędlin, mięsa, ryb czy serów) na odzyskiwalnych tackach papierowych. Koncern podkreśla, że rozwiązanie to wspiera właścicieli marek w realizacji założeń polityki zrównoważonego rozwoju – w tym przypadku dzięki zredukowaniu udziału plastiku w całym opakowaniu do mniej niż 10%.

Cyfrowe rozwiązanie tnące dla produkcji przemysłowej

Zünd, producent cyfrowej technologii cięcia, poszerzył portfolio o serię przemysłowych urządzeń tnących – Q-Line z systemem obsługi płyt BHS180 i kamerą UnderCAM. Wyróżnia się ona inteligentną technologią sterowania maszyną oraz wysokim poziomem automatyzacji. Flagowym modelem nowej linii jest wydajny ploter Q 32-32 D, który właśnie zdobył nagrodę Red Dot 2023 za innowacyjny projekt produktu.

Drukarnia Concept Advertising inwestuje

Drukarnia Concept Advertising z Wieliczki, specjalizująca się w dostarczaniu artykułów z zakresu szeroko pojętej identyfikacji wizualnej, w portfolio której ważne miejsce zajmuje druk etykiet, zakontraktowała najnowsze rozwiązanie marki Durst – maszynę TAU 330 RSC E CMYK + White. Będzie to pierwsza tego typu maszyna w Małopolsce, a dostarczy ją firma LFP Industrial Solutions.

Abedik stawia na rozwiązania inkjetowe

Atramentowe urządzenie do druku produkcyjnego – Canon ColorStream 8160 – rozpoczęło właśnie pracę w podpoznańskiej drukarni Abedik. Jest to pierwsza maszyna ColorStream 8000 zainstalowana w naszym kraju. Jak podkreślają przedstawiciele przedsiębiorstwa, które jest jednym z największych dostawców usług profesjonalnego druku w zachodniej Polsce, to niezwykle ważna inwestycja, która pomoże firmie dostosować się do wciąż ewoluującego rynku druku.

Powiększyła się rodzina naświetlarek Catena

Firma XSYS zaprezentowała nowe rozwiązanie do naświetlania światłem LED fleksograficznych płyt drukowych przeznaczonych dla sektora etykiet, pudełek składanych i opakowań giętkich. ThermoFlexX Catena-E 48 to kompaktowe urządzenie dostarczające, jak podaje producent, najwyższej jakości płyty z płaskim punktem, oferujące przy tym bardzo wysoką wydajność i niski koszt posiadania.

Amerykańska firma przechodzi na druk cyfrowy

Drukarnia BP Solutions, z siedzibą w Asheville (Karolina Płn., USA), jest od niedawna użytkownikiem pierwszej w jej historii maszyny do drukowania etykiet, bazującej na technologii cyfrowej – Digital Pro 3. Jak ocenia Scott Cotten, prezes firmy, w kontekście realizowanej tu produkcji rozwiązanie Mark Andy okazało się najlepszym spośród dostępnych na rynku maszyn.

Narzędzie do prostego pomiaru i analizy kolorystycznej

Canon przedstawia PRISMAcolor Manager – narzędzie chmurowe służące do pomiaru i analizy koloru we wszystkich urządzeniach atramentowych i tonerowych pracujących w przestrzeni barwnej CMYK. Pozwala ono w prosty sposób krok po kroku sprawdzić odwzorowanie barwy i pokrycie kolorem na poszczególnych fragmentach wydruku. Narzędzie sprawdza odwzorowanie koloru wykorzystując takie standardy jak FOGRA czy IDEAlliance albo ustawienia zdefiniowane przez użytkownika. Co ważne, mogą z niego skorzystać posiadacze nie tylko drukarek marki Canon.

Nowa biblioteka struktur i wytłoczeń oprogramowania RIP do ploterów gadżetowych LED-UV

Jak informuje firma Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutor ploterów tnących Mutoh w Polsce, do oprogramowania RIP Mutoh VerteLith wprowadzono nową funkcję. Udostępniony w ostatnim czasie przez producenta film prezentuje nową bibliotekę struktur i wytłoczeń Mutoh RIP VerteLith, gdzie można znaleźć bogate źródło około 100 różnych tekstur i możliwości dobieraniem wytłoczeń (zdobienia gadżetów, lakierowania).

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.