Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Wiking Graf poszerza park maszynowy

Drukarnia Wiking Graf, specjalizująca się w produkcji etykiet dla sektora farmaceutycznego, wkrótce uruchomi w swoim niedawno otwartym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym maszynę fleksograficzną Evolution Series E5 z oferty Mark Andy. Będzie to już czwarte rozwiązanie drukujące tej marki, które zakupiła łódzka firma – pierwsze (pracujące do dzisiaj) zostało tu dostarczone w 2008 r.

Nowa technologia w drukarkach cyfrowych PicoJet

Niedługo po premierze zaawansowanego modelu PicoJet 1200 na Labelexpo Americas we wrześniu 2022 r., producent rozwiązania – Dantex Group – dodał do niego nową funkcję druku drobnego tekstu. SuperText, w połączeniu z autorskimi technologiami SuperWhite i DecoTactile, oferuje możliwość tworzenia efektownych realizacji przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej jakości i wydajności nawet przy dużych prędkościach.

Papier barierowy dla rynku fast foodów

Koehler Paper – dostawca papierów opakowaniowych z funkcją barierową, poszerzył portfolio o kolejne zrównoważone rozwiązanie przeznaczone dla rynku fast foodów. Olejo- i tłuszczoodporny papier NexPure OGR znajdzie zastosowanie do pakowania żywności typu frytki, kanapki, wrapy i burrito.

Będzie więcej kompostowalnych folii

Futamura Ltd, globalny dostawca folii celulozowych, osłonek i włóknin, dokonuje znacznej inwestycji w nową linię produkcyjną w swoim europejskim zakładzie, aby zaspokoić rosnący popyt na kompostowalne folie z serii NatureFlex, wytwarzane z surowców odnawialnych. Nowa maszyna odlewnicza zwiększy wydajność fabryki o ok. 25%.

Zwojowy druk offsetowy w produkcji opakowań

Niemiecka drukarnia opakowaniowa GPD Foodpackaging, wchodząca w skład grupy medialnej Giesdorf, jest pierwszym użytkownikiem zwojowej maszyny offsetowej Varioman c:line firmy manroland Goss. Dostarczone w 1. połowie br. rozwiązanie zakontraktowano z myślą o nisko- i średnionakładowej produkcji opakowań kartonowych na produkty spożywcze, np. pizzę mrożoną.

Wdrożenie technologii hot-stampingu w drukarni Eticod

W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. poł. 2022 r. uruchomione zostało pracujące w trybie offline urządzenie do hot-stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób zaangażowanych nie tylko w działania produkcyjne, ale też reprezentujących pozostałe działy drukarni. Partnerem technologicznym w całym procesie wdrożeniowym była firma API Folie Polska.

Największa na świecie maszyna do produkcji kraftlinera

SCA – szwedzki producent papierów opakowaniowych – na początku listopada br. uruchomił w swojej papierni Obbola w Umeå największą na świecie, wysokowydajną maszynę do produkcji kraftlinera – XcelLine. Instalację przeprowadziła firma Voith. Dzięki inwestycji SCA zwiększy roczną produkcję kraftlinera w Obboli z obecnych 450 do 725 tys. ton, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na opakowania odnawialne.

Niemcy stawiają na druk cyfrowy

Grupa Thimm, specjalizująca się w produkcji opakowań, konsekwentnie realizuje strategię cyfryzacji, inwestując w rolową maszynę HP PageWide T1195i. Będzie to już drugie rozwiązanie HP wykorzystywane przez producenta. Maszyna zostanie uruchomiona w zakładzie w Alzey (niedaleko Frankfurtu) w 1. kw. 2024 r. Wraz z niezbędnymi pracami koszt inwestycji w nową maszynę drukarską wyniesie łącznie około 20 mln euro.

Kolorowe papiery dla opakowań luksusowych

Firma Lessebo Paper zaprezentowała nową serię przyjaznych dla środowiska papierów kolorowych, przeznaczonych dla rynku opakowań luksusowych. Lessebo Colours to rodzina produktów w 48 unikalnych kolorach pełnych niuansów barwnych – od eleganckich odcieni zieleni po energetyczne odcienie żółci. To odpowiedź producenta na duże zapotrzebowanie sektora opakowań na ekskluzywne wyróżniające się na tle konkurencji papiery.

Pierwszy europejski użytkownik nowej maszyny HP

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.