Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe możliwości dla branży szyldów i grafiki

W dn. 19 stycznia br. firma Roland zaprosiła swoich dystrybutorów i przedstawicieli prasy branżowej do Hiszpanii, by na torze wyścigowym Circuit de Barcelona-Catalunya wśród licznych atrakcji zaprezentować nowości w portfolio maszyn TrueVis, co zrelacjonujemy w lutowym wydaniu „Świata DRUKU”. Oficjalnie premiery te zostały zaanonsowane w dniu 26 stycznia br.
Jakie nowości przygotował producent?

Zrównoważone opakowania na zabawki

Niemiecki producent papieru – Mitsubishi HiTec Paper – wprowadził do portfolio papier PACK, oparty na włóknach pierwotnych. Ze względu na szczególnie dobrą zgrzewalność nadaje się do pakowania w saszetki takich produktów jak zabawki i inne małe elementy.

Więcej funkcjonalnych papierów opakowaniowych

Firma Mondi poszerzyła swoją ofertę papierów opakowaniowych, pozwalających wyeliminować tworzywa sztuczne. Gama produktów FunctionalBarrier zawiera papiery o średnich, wysokich i bardzo wysokich właściwościach barierowych, aby wspierać klientów na ich drodze do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań opakowaniowych.

Atramenty sublimacyjne z certyfikatem Oeko-Tex

Firma Mutoh w ostatnim czasie wprowadziła na rynek nowe atramenty sublimacyjne serii DS3. Są one zgodne z uznawanym na całym świecie standardem Oeko-Tex w najwyższej, pierwszej klasie; wyróżniają się także innymi parametrami. Jakimi?

Litwini realizują strategię rozwoju

Grigeo Group, jeden z największych producentów papieru i pulpy drzewnej w krajach bałtyckich, od ponad 45 lat wykorzystuje w swej działalności technologię BOBST. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainstalowała cztery maszyny tej marki, co – jak podkreśla kadra zarządzająca – pozwoliło zapewnić wysoką jakość produktów i wartość dodaną dla klientów, a w efekcie znacząco się rozwinąć.

Zmodernizowana składarko-sklejarka ExpertFold

BOBST, globalny dostawca rozwiązań dla branży opakowań, zaprezentował najnowszą generację swojej sztandarowej maszyny – składarko-sklejarki ExpertFold 50, 80 i 110. Zmodernizowana wersja tego modułowego i wszechstronnego rozwiązania została wyposażona w wiele nowatorskich funkcji, by jeszcze bardziej wspierać drukarnie i przetwórców opakowań w zaspokajaniu rosnących potrzeb szybko rozwijającego się i wymagającego dużych nakładów rynku przetwórczego.

Folia metalizowana w kolorze roku 2023 Pantone

Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot-stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych, i jest już dostępna w portfolio API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z naszego kraju i wybranych państw ościennych.

Nowy ploter solwentowy Artemis

Firma Atrium Centrum Ploterowe poinformowała o poszerzeniu portfolio o nowy ploter solwentowy – Artemis Supernova 335. Jak podaje dystrybutor z Opola, to wydajne urządzenie pozwala drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Poszerzone portfolio drukarek serii Smart Tank

W styczniu br. firma HP zaprezentowała najnowszą serię drukarek atramentowych Smart Tank, przeznaczoną do użytku domowego. Spełni ona przed wszystkim oczekiwania osób poszukujących wygodnego w obsłudze oraz zrównoważonego rozwiązania w zakresie drukowania.

Mobilna drukarka etykiet

Firma Brother wprowadziła do swojego portfolio nowe urządzenie z serii P-touch do druku etykiet przeznaczone zarówno dla biur, jak i użytkowników prywatnych. Model PT-D410 to mobilna drukarka etykiet zapewniająca wydruk wyraźnych laminowanych naklejek, które pozwolą na oznaczenie ważnych dokumentów, sprzętu biurowego lub rzeczy w domu.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.